Praha 8 – Skanska koupila developerský projekt v Karlíně, kde vyroste 533 nových bytů.

Společnost Skanska Reality od společností Karlín Group a Ungelt Partners nový developerský projekt, který nese název River Gardens Východ. Nalézá se v Karlíně a vyroste zde 533 nových bytů. Podle přání developera by měly být nové byty v prodeji na konci tohoto roku (2015). Cena transakce zveřejněna nebyla.

K celé situaci se vyjádřila generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková, která prohlásila: „Předpokládaných 533 bytů v Thámově ulici by mělo jít postupně do prodeje v šesti na sebe navazujících etapách. První etapu projektu River Gardens Východ plánujeme uvést na trh již na přelomu 2015 a 2016.“ Smlouva o koupi by podle ní měla být vyřešena a doladěna během několika týdnů.Společnost Karlín Group by ráda využila získané finance na nákup jiných projektů. „Umožní nám soustředit se na přípravu několika našich nových multifunkčních projektů v Karlíně a Holešovicích a nové rezidenční čtvrti v Modřanech, která zahrnuje přibližně 700 nových bytů a potřebnou občanskou vybavenost,“ podotkl prezident Karlín Group Serge Borenstein. Není to první projekt, který společnost Skanska Reality koupila na území Prahy.

Od společnosti Pražská správa nemovitostí získala bytový dům V Zahrádkách v Praze 3, který je umístěn na Jarově. Bytový dům byl dokončen a vloni v květnu uveden na trh. Druhým projektem byly Terasy Strašnice v Praze 10Strašnicích, které společnosti Skanska prodala společnost Orco Property Group a prodej by měl být spuštěn v průběhu března.

Skanska Reality plánuje další projekty

Skanska Reality má vyhlídnuté další projekty. „Na nákup nových projektů máme vyčleněné řádově stovky milionů korun. V centru našeho zájmu jsou zejména projekty v širším centru Prahy s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností s řádově stovkami bytů,“ uvedla Ptáčková. Dodala, že by v nabídce chtěli mít neustále okolo 600 nových bytů. V Praze se trhu s novými byty poslední dobu velmi daří. Jak vyplývá ze společné statistiky společností Trigema, Ekospol a Skanska Reality, lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více.

Největší developerské firmy proto neustále zásobují trh novými projekty, popřípadě se vracejí k projektům, které kvůli krizi musely odložit. Například společnost Central Group minulý týden oznámila, že má na nákup nových nemovitostí připraveno až 1,5 miliardy korun. Společnost Skanska patří mezi největší developery v tuzemsku. Loni prodala celkem 402 nových bytů, což bylo meziročně o 28 procent více. V letošním roce by společnost měla ráda v nabídce alespoň 800 bytů, které by měly být rozděleny do osmi projektů. Za svou osmnáctiletou historii postavila společnost Skanska už 7000 nových bytů.zdroj

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist