Cross Point Karlín

Cross Point Karlín
Adresa Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8
K nastěhování od 2027 (v přípravě)
Počet jednotek 1750

O projektu:

Rozsáhlý projekt s názvem Cross Point Karlín započal přípravu už v roce 2014. Zasáhne ulice Sokolovská, Šaldova, Rohanské nábřeží a Urxova v pražské části Karlín. Bývalý přístav a skladiště v horizontu následujících let nahradí bytové domy, pobřežní promenáda s cyklostezkou, lávka do Holešovic a jeden z největších parků Prahy. Cílem je zbudovat celkem 1750 nových bytů a počítá se i s vytvořením nového říčního kanálu, který má zároveň sloužit jako protipovodňové opatření.

Projekt slibuje zachovat historický ráz lokality, oddělit od sebe obytné a komerční prostory a ctít profil jednotlivých ulic. Zároveň chce co nejvíc zpříjemnit a zefektivnit život obyvatel. Bytová část má být situována do klidnější části u řeky. Má také přímo navazovat na starší, již vystavěné budovy v okolí. Další velkou změnou je vybudování obrovských podzemních garáží a zdvojnásobení parkovacích míst na povrchu. Architektem projektu je společnost Quarta Architektura, jeho developerem potom Codeco. Firma je podepsaná například pod rezidencí Pod Skálou nebo administrativní budovou Kolbenova City Development 4 a 13. Dokončení projektu je plánováno na rok 2027, ačkoliv výstavba některých prvků se protáhne i do dalších let.

Další projekty v okolí: Port Karolína, Rohan City, Nová Invalidovna.

Lokalita:

I přes to, že projekt Cross Point Karlín sám počítá se založením mnoha obchodů a jiných komerčních prostor, samotná lokalita Prahy 8 už tak disponuje plnou občanskou vybaveností. Zastávka autobusů Urxova a zastávky tramvají Křižíkova nebo Invalidovna, po boku se stejnojmennými stanicemi metra, zajišťují výbornou dopravní dostupnost. Do centra se dostanete během pár minut, stejně jako na důležitý dopravní uzel – Hlavní nádraží.

V okolí se nachází mateřské i základní školy. Za kulturou vyražte do Fora Karlín, Kasáren Karlín, Divadla Kámen nebo Hudebního divadelního centra Karlín. Břehy Vltavy skýtají klid od ruchu velkoměsta. Z památek stojí za zmínku především Starý Vítkovský tunel, Invalidovna nebo Národní památník na Vítkově. Kromě nově vznikajícího parku je k procházkám určen i park Vítkov, Kaizlovy sady nebo Parukářka.

Podobné nabídky

8412x
Novostavba Rezidence Čertův vršek prodej bytů Praha 8 - Libeň

Rezidence Čertův vršek

Čertův vršek, Libeň, Praha 8

2022

O projektu: Na jednom z libeňských kopců vyrůstá pod taktovkou společnosti Skanska coby developera celkem 39 nových byt s plošnými dispozicemi 1+kk až 5+kk a plochou od 45,6 m2 do 177,3 m2. Obytný komplex má šest architektonických sekcí, každá z nich má tři až čtyři nadzemní patra, dohromady, novostavba tvoří dvě rovnoběžné linie,....

14070x
Novostavba Rezidence Čámovka prodej bytů Praha 8 - Čimice

Rezidence Čámovka

Vánková, Čimice, Praha 8

04/2022

O projektu:Developerská skupina Horizon Holding v červenci 2019 zahájila prodej 2. etapy Rezidence Čámovka v Praze 8 – Čimicích. Na stavbě se začalo pracovat již na jaře 2019, kolaudace je plánována na 11/2021 a předávání bytů na 04/2022. Druhá etapa navazuje na úspěch etapy první, která byla zkolaudována už v roce 2013. V rámci první...

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist

Array