Maison Ořechovka

Maison Ořechovka
Adresa Cukrovarnická/Na dračkách, Střešovice, Praha 6
K nastěhování od 1Q/2021
Počet jednotek 64
Penta Real Estate 800-555-995

O projektu:

Na developerském projektu Maison Ořechovka, jenž se rodí na Praze 6 ve čtvrti Ořechovka, se podílí společně developerské skupiny bpd development a Penta Real Estate. Vznikne zde celkem osm viladomů. Za projektem stojí tým známého pražského ateliéru QARTA architektura, který vede Jiří Řezák a David Wittasska. V každém z osmi viladomů bude vybudováno celkem 16 nových bytů, a to od 1+kk až po střešní penthousy s dispozicí 6+kk. Penthousy přitom nabídnou výhled na Střešovice, Ořechovku a vlastně celou lokalitu Prahy 6. Projekt je rozdělen do dvou etap, v rámci každé etapy se staví čtyři viladomy. V rámci standardů budou samozřejmostí velkoformátová hliníková okna, velkoformátové obklady a dlažby, dřevěné podlahy, předokenní elektrické žaluzie, příprava pro klimatizaci u bytů a klimatizace u Penthousů. Dvě podzemní podlaží zároveň nabídnou garážové stání pro každý z bytů a také i prostorné sklepní kóje. Vzhledem k bezpečnosti bude velice důležité, že areálu nebude chybět vlastní oplocení a správa. Výstavba prvních čtyř viladomů byla zahájena na jaře 2019 a její dokončení se plánuje na konec roku 2020. Oficiální prodej první etapy byl zahájen v listopadu.

Lokalita:

Prestižní adresu představuje pražská čtvrť Ořechovka, která se nalézá na Praze 6, v jejím srdci roste mezi ulicemi Cukrovarnická a Na Dračkách nový developerský projekt MAISON Ořechovka. Pro tuto část Prahy jsou charakteristické především funkcionalistické a rondokubistické vily, tedy typická prvorepubliková výstavba s její honosností. Ve vašem sousedství se bude nacházet například Slavná Mullerova vila, jejímž autorem je Adolf Loos. Dále ve zdejší čtvrti bydleli osobnosti formátu malíře Emila Filly, sochaře Václava Špály, nebo z nedávných současníků bývalý prezident Václav Havel. Čtvrť proto nabízí jedinečné genius loci, vyniká navíc spoustou zeleně přímo kolem domů i v širším okolí. Ořechovka nezapře inspiraci britskými zahradními městy s množstvím vzrostlých stromů, parků a dětských hřišť. Přitom se zároveň vyznačuje výborným dopravním spojením. V blízkosti je tramvajová zastávka i metro. Bonusem je blízkost Pražského hradu s možností celé řady vycházek a návštěv kulturních akcí.

Sport, relax, příroda: Milovníky zimních sportů včetně bruslení a hokeje dozajista nadchne, že 1,5 km od obytného komplexu máte Zimní stadion Hvězda. Kdo rád plave, může naopak využít služeb 1,5 km vzdáleného bazénu Cordeus – centra trvalého zdraví. V blízkém i širším okolí je řada parků a přírodních zajímavostí včetně 558 m vzdálené Přírodní památky střešovické skály či 2,5 km vzdáleného parku na Sídlišti Červený vrch. 2,9 km od komplexu se rozkládá Břevnovská klášterní zahrada, 4,7 km Plochodrážní stadion Na Markétě.

Nákupy a služby: Ve vzdálenosti 1,9 km najdete PONT market. Supermarket Billa má otevřeno 3,4 km od obytného komplexu. Vzdělávání: 1,4 km je vzdálená MŠ Nechanského. Pouhých 1,2 km se nalézá ZŠ a Gymnázium Na dlouhém lánu.

Kultura: 4,5 km je od rezidenčního komplexu vzdálený Břevnovský klášter, tato památka připomínající českého světce Vojtěch. Pouhých 2,6 km jsou vzdáleny zahrady Pražského hradu, kam se můžete vydat na vycházku a na výstavy a expozice do hradního areálu. Kino Dlabačov promítá ve vzdálenosti 2,7 km. Zdravotnictví Do péče vás jistě převezmou praktičtí lékaři z Unicare Medical Center. vzdáleného jenom 1,5 km.

Doprava: Pouhých 448 m je dlouhá cesta ke stanici tramvaje Baterie. Metro stanice Bořislavka na trase A se nalézá pouze 1,5 km od nově se rodícího obytného souboru. Po 524 metrech jste na výjezdu v ulici Na Petřinách, odkud se můžete vydat buď do centra Prahy, nebo naopak na druhý konec. Na Městský okruh je to pouhých 3,8 km.

Podobné nabídky

808x
Novostavba Rezidence U Boroviček prodej bytů Praha 6 - Řepy

Rezidence U Boroviček

U Boroviček, Řepy, Praha 6

05/2022

O projektu: V klidné RD zástavbě v Řepích poblíž zahrádkářské osady vyroste trojpodlažní bytový dům. Rezidence U Boroviček nabídne 23 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk a stejný počet parkovacích míst v suterénu domu. Komorní projekt počítá se společnou zahradou, s využitím solární energie pro ohřev teplé vody, možností dobíjení pro...

1511x
Novostavba Zátiší Lysolaje prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Zátiší Lysolaje

Dolina, Lysolaje, Praha 6

2021/2022

O projektu: V atraktivní lokalitě na Praze 6 vyroste komplex 26 vilových domků. Nese název Zátiší Lysolaje a je zasazen do romantické krajiny na severozápadním okraji Prahy. V minulosti bylo toto místo zahradnickou kolonií. Největším lákadlem je především těsná blízkost Šáreckého údolí. Oblast je přitom téměř samostatným celkem, kde naleznete...

9125x
Novostavba Šárecký dvůr prodej bytů Praha 6 - Vokovice

Šárecký dvůr

Ke Dvoru, Vokovice, Praha 6

léto 2018

O projektu: Projekt situovaný v malebné části Prahy 6, poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka, má mimořádně atraktivní polohu i okolí. Unikátní rezidenční park v prostorách historického panského dvora s působivou barokní bránou přináší luxusní bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním, jen pár minut chůze od zastávky metra....

7647x
Novostavba Gotthard Yard prodej bytů Praha 6 - Bubeneč

Gotthard Yard

Československé Armády, Bubeneč, Praha 6

4Q/2020

O projektu: Chcete-li bydlet na atraktivní adrese v Praze 6 -Bubenči, věnujte pozornost novému developerskému projektu Gotthard Yard v ulici Č.S. Armády. Kompletně zrekonstruovaný činžovní dům zde nabízí celkem 25 nových bytů od menších 1+kk o rozloze 46 m2 až po luxusní mezonetové townhousy 4+kk rozkládající se na ploše 137 m2 s terasou...

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist