Maison Ořechovka

Maison Ořechovka
Adresa Cukrovarnická/Na dračkách, Střešovice, Praha 6
K nastěhování od 1Q/2021
Počet jednotek 64
Penta Real Estate 800-555-995

O projektu:

Na developerském projektu Maison Ořechovka, jenž se rodí na Praze 6 ve čtvrti Ořechovka, se podílí společně developerské skupiny BPD a Penta Real Estate. Společnost BPD zde vlastní 44 %, ovšem majoritní podíl 56 % náleží firmě Penta Real Estate. Vznikne zde celkem osm Vila domů. Za projektem stojí tým známého pražského ateliéru QARTA architektura, který vede Jiří Řezák a David Wittasska. V každém z osmi vila domů bude vybudováno celkem 16 nových bytů, a to od 1+kk až po střešní penthousy s dispozicí 6+kk. Penthousy přitom nabídnou výhled na Střešovice, Ořechovku a vlastně celou lokalitu Prahy 6. Projekt je rozdělen do dvou etap, v rámci každé etapy se staví čtyři viladomy. První čtyři budou pravděpodobně k nastěhování v prvním čtvrtletí 2021. V rámci standardů budou samozřejmostí velkoformátová okna, velkoformátové obklady a dlažby, dřevěné podlahy a také předokenní elektrické žaluzie. Dvě podzemní podlaží zároveň nabídnou garážové stání pro každý z bytů a také i prostorné sklepní kóje. Vzhledem k bezpečnosti bude velice důležité, že areálu nebude chybět vlastní oplocení a správa.

Lokalita:

Prestižní adresu představuje pražská čtvrť Ořechovka, která se nalézá na Praze 6, v jejím srdci roste mezi ulicemi Cukrovarnická a Na dračkách nový developerský projekt. Pro tuto část Prahy jsou charakteristické především funkcionalistické a rondokubistické vily, tedy typická prvorepubliková výstavba s její honosností. Ve vašem sousedství se bude nacházet například Slavná Mullerova vila, jejímž autorem je Adolf Loos. Dále ve zdejší čtvrti bydleli osobnosti formátu malíře Emila Filly, sochaře Václava Špály, nebo z nedávných současníků bývalý prezident Václav Havel. Čtvrť proto nabízí jedinečné genius loci, vyniká navíc spoustou zeleně přímo kolem domů i v širším okolí. Ořechovka nezapře inspiraci britskými zahradními městy s množstvím vzrostlých stromů, parků a dětských hřišť. Přitom se zároveň vyznačuje výborným dopravním spojením. V blízkosti je tramvajová zastávka i metro. Bonusem je blízkost Pražského hradu s možností celé řady vycházek a návštěv kulturních akcí.

Sport, relax, příroda: Milovníky zimních sportů včetně bruslení a hokeje dozajista nadchne, že 1,5 km od obytného komplexu máte Zimní stadion Hvězda. Kdo rád plave, může naopak využít služeb 1,5 km vzdáleného bazénu Cordeus – centra trvalého zdraví. V blízkém i širším okolí je řada parků a přírodních zajímavostí včetně 558 m vzdálené Přírodní památky střešovické skály či 2,5 km vzdáleného parku na Sídlišti Červený vrch. 2,9 km od komplexu se rozkládá Břevnovská klášterní zahrada, 4,7 km Plochodrážní stadion Na Markétě.

Nákupy a služby: Ve vzdálenosti 1,9 km najdete PONT market. Supermarket Billa má otevřeno 3,4 km od obytného komplexu. Vzdělávání: 1,4 km je vzdálená MŠ Nechanského. Pouhých 1,2 km se nalézá ZŠ a Gymnázium Na dlouhém lánu.

Kultura: 4,5 km je od rezidenčního komplexu vzdálený Břevnovský klášter, tato památka připomínající českého světce Vojtěch. Pouhých 2,6 km jsou vzdáleny zahrady Pražského hradu, kam se můžete vydat na vycházku a na výstavy a expozice do hradního areálu. Kino Dlabačov promítá ve vzdálenosti 2,7 km. Zdravotnictví Do péče vás jistě převezmou praktičtí lékaři z Unicare Medical Center. vzdáleného jenom 1,5 km.

Doprava: Pouhých 448 m je dlouhá cesta ke stanici tramvaje Baterie. Metro stanice Bořislavka na trase A se nalézá pouze 1,5 km od nově se rodícího obytného souboru. Po 524 metrech jste na výjezdu v ulici Na Petřinách, odkud se můžete vydat buď do centra Prahy, nebo naopak na druhý konec. Na Městský okruh je to pouhých 3,8 km.

interserver-coupons.com

Podobné nabídky

6795x
Novostavba Šárecký dvůr prodej bytů Praha 6 - Vokovice

Šárecký dvůr

Ke Dvoru, Vokovice, Praha 6

léto 2018

O projektu: Projekt situovaný v malebné části Prahy 6, poblíž přírodní rezervace Divoká Šárka, má mimořádně atraktivní polohu i okolí. Unikátní rezidenční park v prostorách historického panského dvora s působivou barokní bránou přináší luxusní bydlení v uzavřeném areálu s recepcí a podzemním parkováním, jen pár minut chůze od zastávky metra....

5091x
Novostavba Bytový dům Žalanského prodej bytů Praha 6 - Řepy

Bytový dům Žalanského

Žalanského, Řepy, Praha 6

09/2019

O projektu: V klidném místě v Praze 5-Řepích v ulici Žalanského se buduje nový developerský projekt Bytový dům Řepy Žalanského. Rezidence vyrůstá ve velice klidné části starých Řep mezi rodinnými domy, mimo sídliště ovšem s infrastrukturou, jakou vykazuje sídliště. Jedná se o velice komorní projekt třípodlažní novostavby, ve které se...

4766x
Novostavba Kratochvíle Stochovská prodej bytů Praha 6 - Ruzyně

Kratochvíle Stochovská

Stochovská, Ruzyně, Praha 6

05/2021

O projektu: Chráněná vesnická rezervace s možností uniknout do přírody kdykoli máte chuť – to není sen, ale realita v podobě nového developerského projektu Kratochvíle Stochovská, který se staví v Praze 6-Ruzyně nedaleko obory Hvězda v ulici Stochovská. Jde o projekt rodinného bydlení, jehož developerem je společnost

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist