Nový Opatov

Nový Opatov
Adresa Chilská, Opatov, Praha 4
K nastěhování od v přípravě (2026)
Počet jednotek 414
FINEP

O projektu:

Projekt Nový Opatov, to jsou obchody, restaurace, kavárny, více než 400 nových bytů, 30 tisíc metrů čtverečních kanceláří a také náměstí, spousta zeleně i vodních prvků. Tak by měl vypadat současný brownfield v těsném sousedství stanice metra Opatov v Praze 11, který čeká již více než 30 let na své zapojení do života. Celý projekt je výsledkem několikaletého jednání a dvouleté územní studie, v rámci níž proběhla řada veřejných diskusí a zapracování několika set připomínek.

Společnost Finep, developer a zároveň investor projektu, nabízí komfortní bydlení v krásných lokalitách Prahy již víc než 20 let. Mezi poslední počiny společnosti Finep patří Nová Elektra na Praze 9, projekt vznikající v bezprostřední blízkosti bývalé továrny Elektra, se skvělou dostupností do centra a přitom osobitým kouzlem místa, které v sobě spojuje historii a tradici, se kterou je lokalita již víc než 100 let spjata. V podobném duchu vznikla i Rezidence Pergamenka, jejíž filozofií je ctít historický odkaz původních Holešovic a bohatou historii bývalých skladů areálu Ferona. Společnost Finep CZ nikdy neřeší „jenom“ byt, ale vždy přistupuje k danému území komplexně a pro své klienty vytváří především nový domov s celkovou infrastrukturou a službami v okolí..

Polyfunkční centrum Nový Opatov vyroste na místech stávajícího brownfieldu, který vznikl vyvážkou při stavbě metra. Namísto bahnitých silnic nabídne v několika etapách výstavby celkem 414 bytů různých velikostí a typů, určené pro osobní a družstevní vlastnictví, ale i nájemní bydlení. Čímž vznikne prostor získat nový domov pro všechny věkové generace. Bydlení je koncipováno s důrazem na rozmanitost budoucích obyvatel se všemi jejich potřebami. Samozřejmostí je i bezpečnost přiléhajících prostor pro děti a parkovací místa v podzemních garážích.

Více než kde jinde se zde promítá koncepce „města krátkých vzdáleností“, ve kterém jsou zajištěny služby společně s pracovními i volnočasovými možnostmi v okruhu 250 metrů. Výstavba kancelářských budov, které jsou součástí projektu a doplní bytové domy, reaguje na nedostatek pracovních prostor v lokalitě. Část bude vybudována ve formě coworkingových prostor, po kterých je mezi obyvateli současného Opatova i okolí stále větší poptávka.

Do projektu je zahrnuta i výstavba obchodů, restaurací a kaváren. Ovšem jeho hlavní částí má být náměstí o rozloze 50 x 60 metrů čtverečních, navazující na stanici metra, zastávky autobusů a plánované tramvajové trati, které by se mělo především stát místem setkávání obyvatel Prahy 11. Příjemné prostředí, přímo předurčené pro kulturní i společenské akce, budou vytvářet především vodní prvky, mobiliář ve vysokém standardu a hlavně 37 tisíc metrů čtverečních zeleně, která naváže na stávající plochy, zejména Centrální park.

S výstavbou čtvrti Nový Opatov se začne v roce 2021 a její úplné dokončení je v plánu na rok 2026.

Lokalita:

Nové polyfunkční centrum vznikne západně od Chilské ulice v Praze 11 a přinese do stávajícího Opatova impuls v podobě výrazného oživení, které se promítne na nejrůznějších úrovních. Zároveň dojde k propojení s již existující infrastrukturou. Výstavba bude probíhat v těsné blízkosti stanice metra Opatov, přirozeným dopravním uzlem této lokality, a počítá i s její revitalizací. Vznikne tak zcela nový bezbariérový přestupní prostor. Neméně důležitá je i síť cyklostezek v okolí Opatova. Jejím dobudováním dojde k propojení centra s cyklostezkami vedoucími jižně, západně i východně od Prahy.

Menší obchody budované v rámci čtvrti Nový Opatov příjemně doplní stávající nákupní střediska, kam mohou noví obyvatelé vyrazit za nákupy. Zejména nově zrekonstruované OC Opatovská nebo OC Chodov. V širším okolí lze rovněž najít dostatek restaurací a kaváren ke kulinářským zážitkům.

V docházkové vzdálenosti se nachází mateřské, základní, ale i střední školy a gymnázia. V dojezdové vzdálenosti 5 minut najdou milovníci sportu a plavání známý Sportovní areál jedenáctka.

Více info: www.novy-opatov.cz

Podobné nabídky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist

Array