Rezidence Florian

Rezidence Florian
Adresa Vinohradská, Vinohrady, Praha 3
K nastěhování od 4Q/2018 (vyprodáno)
Počet jednotek 13
Velikost jednotek 2+kk - 3+kk

O projektu:

V místech, kde Vinohrady sousedí se Žižkovem, na Floře, se nachází několik funkcionalistických bytových domů, pocházejících z 30. let minulého století. Jedna z těchto budov, jejímž majitelem je společnost Carmenia a. s., právě prochází rekonstrukcí, a to díky developerskému butikovému projektu, jenž se nazývá Rezidence Florian. Budova patří do katastrálního území Prahy 3 – Vinohrad a nachází se na Vinohradské třídě č. 144. Rozsáhlé stavební úpravy zahrnují opravu střechy, novou fasádu, výměnu stávajících oken za nová s kvalitní hlukovou izolací, výměnu stoupaček a nové rozvody elektřiny, renovaci výtahu podle evropských směrnic.

Prvorepublikové byty v tomto bytovém domě jsou velmi prostorné, ale pro současné bydlení již nevyhovují – zkrátka dosloužily. A tak i v nich bylo nutné provést zásadní úpravy: všechny byty budou mít buď nová topná tělesa, anebo zrestaurované původní litinové radiátory; koupelny budou nové a moderní, a co se týká podlah, tak zde budou zachovány parkety – některé původní budou repasovány a kde to nebude možné, tam se položí nové dřevěné. Atraktivních bytových jednotek bude v této sedmi podlažní rezidenci třináct, s dispozicemi 2+kk a 3+kk. Pět bytů je s balkonem, orientovaným na jižní stranu a u tří bytů v posledním podlaží jsou rozlehlejší terasy. Společné prostory budovy budou velmi reprezentativní, neboť jejich restaurování probíhá v souladu s původním architektonickým záměrem. Nebude zde chybět designové osvětlení ani mramorové obklady ve vstupní hale.

Z bývalého nádvoří právě vzniká privátní okrasná zahrada, která bude, mimo jiné, sloužit obyvatelům rezidence jako odpočinková zóna a bude tu i prostor na grilování. V přízemí domu vznikly dvě nebytové jednotky, které mají být využity jako obchodní prostory a budou k tomuto účelu také patřičně připraveny – výlohy z bezpečnostních dvojskel, reklamní štíty a fasádu ozdobí mozaikový obklad. Interiéry budou upraveny až podle konkrétních obchodních záměrů. V přízemí se počítá i s prostornou kočárkárnou. Prodej zprostředkovává společnost SVOBODA & WILLIAMS.

Lokalita:

První výhodou této lokality (ul. Vinohradská, Praha 3)je tramvajová zastávka hned u domu a stanice metra trasy A je vzdálena pouhých 120 metrů, což jsou dvě minuty chůze; za rohem v Jičínské ulici je zastávka autobusu MHD, jejíž vzdálenost není o moc větší – 192 metry, to je něco kolem tří minut pěšky. A tak doprava odtud kamkoliv v Praze bude více než snadná.

Také s občanskou vybaveností v lokalitě budou noví majitelé bytů spokojeni. Kupříkladu pošta je „za rohem“, tzn. 102 metry, a to jsou asi tak dvě minuty chůze. Obchodní a kulturní centrum Flora je rovněž na dosah, stačí šikmo přejít ulici – cesta bude trvat maximálně pět minut. Mateřská i základní škola jsou za náměstím Jiřího z Lobkovic - to je jedna stanice tramvají a dojít necelých 200 metrů, anebo pěšky je to 5 – 7 minut (388 metrů od domova). Pokud si obyvatelé budou chtít užít zeleně a kousku krásné přírody, mají v blízkém dosahu hned několik parků: Riegerovy sady (1,5 km – 25 minut pěšky), Rajskou zahradu (1,7 km – 30 minut), sady Svatopluka Čecha (1 km – 17 minut), Mahlerovy sady (1,5 km – 25 minut chůze) a další. Při použití MHD bude cesta trvat jen pár minut.

Dále je možné ve velmi blízkém okolí využít nejen restaurace, bistra a kavárny, ale především několik fitness center a dětských hřišť. Zkrátka Rezidence Florian je schopná poskytnout svým novým obyvatelům a majitelům komfortní městské bydlení.

Více info: www.rezidence-florian.cz

Podobné nabídky

280x
Novostavba Lucemburská 16 prodej bytů Praha 3 - Vinohrady

Lucemburská 16

Lucemburská, Vinohrady, Praha 3

07/2020

O projektu: Atraktivní prostředí Prahy 3-Vinohrad nabízí developerský projekt Lucemburská 16, který se nachází na uvedené adrese. Rekonstruovaný sedmipodlažní činžovní dům poskytuje celkem 48 bytů. Jednotlivé byty mají plošné dispozice 1+kk a 2+kk, jejich velikost činí od 26,5 m2 do 58,5 m2. Ke každému bytu náleží sklepní kóje. Při...

19332x
Novostavba Na Vackově X. etapa prodej bytů Praha 3 - Žižkov

Na Vackově X. etapa

Na Vackově, Žižkov, Praha 3

2021

O projektu X. etapa: V klidné části horního Žižkova na Praze 3 se podél ulice Malešická staví nový developerský projekt Byty Na Vackově. Pod architektonickým řešením je podepsáno studio MS Architekti, developerem je Metrostav Development a.s., prodejcem Realitní centrum Metrostav Development a.s. Postupně zde vznikne pět maximálně...

38903x
Novostavba VILLA DOMY Třebešín prodej bytů Praha 3 - Strašnice / Žižkov

VILLA DOMY Třebešín

K Červenému dvoru, Strašnice / Žižkov, Praha 3

konec 2021

Villa Domy Třebešín: Na začátku července 2019 společnost AFI EUROPE Czech Republic uvádí na trh nové komorní bydlení VILLA DOMY. Projekt představuje pouze 5 nových a samostatných villa domů. Každý z pěti domů nabídne celkem 5 bytů ve třech podlažích. Atraktivní bydlení v jedinečném prostředí čítá celkem pouze 25 nových bytů. Tulipa Třebešín...

10428x
Novostavba U Rajské zahrady 2 prodej bytů Praha 3 - Žižkov

U Rajské zahrady 2

U Rajské zahrady, Žižkov, Praha 3

2018

O projektu: Stylové bydlení v samém srdci Prahy nabízí developerský projekt U Rajské zahrady, situovaný na rozhraní Vinohrad a Žižkova, do ulice U Rajské zahrady 2 na Praze 3. V tomto případě podobně jako u mnoha jiných budov v centru Prahy nejde o novostavbu, ale historizující dům s kompletní rekonstrukcí. Zájemci v něm najdou 18...

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist