Rezidence Florian

Rezidence Florian
Adresa Vinohradská, Vinohrady, Praha 3
K nastěhování od 4Q/2018
Počet jednotek 13
Velikost jednotek 2+kk - 3+kk
SVOBODA & WILLIAMS, s.r.o. +420-257-328-281

O projektu:

V místech, kde Vinohrady sousedí se Žižkovem, na Floře, se nachází několik funkcionalistických bytových domů, pocházejících z 30. let minulého století. Jedna z těchto budov, jejímž majitelem je společnost Carmenia a. s., právě prochází rekonstrukcí, a to díky developerskému butikovému projektu, jenž se nazývá Rezidence Florian. Budova patří do katastrálního území Prahy 3 – Vinohrad a nachází se na Vinohradské třídě č. 144. Rozsáhlé stavební úpravy zahrnují opravu střechy, novou fasádu, výměnu stávajících oken za nová s kvalitní hlukovou izolací, výměnu stoupaček a nové rozvody elektřiny, renovaci výtahu podle evropských směrnic.

Prvorepublikové byty v tomto bytovém domě jsou velmi prostorné, ale pro současné bydlení již nevyhovují – zkrátka dosloužily. A tak i v nich bylo nutné provést zásadní úpravy: všechny byty budou mít buď nová topná tělesa, anebo zrestaurované původní litinové radiátory; koupelny budou nové a moderní, a co se týká podlah, tak zde budou zachovány parkety – některé původní budou repasovány a kde to nebude možné, tam se položí nové dřevěné. Atraktivních bytových jednotek bude v této sedmi podlažní rezidenci třináct, s dispozicemi 2+kk a 3+kk. Pět bytů je s balkonem, orientovaným na jižní stranu a u tří bytů v posledním podlaží jsou rozlehlejší terasy. Společné prostory budovy budou velmi reprezentativní, neboť jejich restaurování probíhá v souladu s původním architektonickým záměrem. Nebude zde chybět designové osvětlení ani mramorové obklady ve vstupní hale.

Z bývalého nádvoří právě vzniká privátní okrasná zahrada, která bude, mimo jiné, sloužit obyvatelům rezidence jako odpočinková zóna a bude tu i prostor na grilování. V přízemí domu vznikly dvě nebytové jednotky, které mají být využity jako obchodní prostory a budou k tomuto účelu také patřičně připraveny – výlohy z bezpečnostních dvojskel, reklamní štíty a fasádu ozdobí mozaikový obklad. Interiéry budou upraveny až podle konkrétních obchodních záměrů. V přízemí se počítá i s prostornou kočárkárnou. Prodej zprostředkovává společnost SVOBODA & WILLIAMS.

Lokalita:

První výhodou této lokality (ul. Vinohradská, Praha 3)je tramvajová zastávka hned u domu a stanice metra trasy A je vzdálena pouhých 120 metrů, což jsou dvě minuty chůze; za rohem v Jičínské ulici je zastávka autobusu MHD, jejíž vzdálenost není o moc větší – 192 metry, to je něco kolem tří minut pěšky. A tak doprava odtud kamkoliv v Praze bude více než snadná.

Také s občanskou vybaveností v lokalitě budou noví majitelé bytů spokojeni. Kupříkladu pošta je „za rohem“, tzn. 102 metry, a to jsou asi tak dvě minuty chůze. Obchodní a kulturní centrum Flora je rovněž na dosah, stačí šikmo přejít ulici – cesta bude trvat maximálně pět minut. Mateřská i základní škola jsou za náměstím Jiřího z Lobkovic - to je jedna stanice tramvají a dojít necelých 200 metrů, anebo pěšky je to 5 – 7 minut (388 metrů od domova). Pokud si obyvatelé budou chtít užít zeleně a kousku krásné přírody, mají v blízkém dosahu hned několik parků: Riegerovy sady (1,5 km – 25 minut pěšky), Rajskou zahradu (1,7 km – 30 minut), sady Svatopluka Čecha (1 km – 17 minut), Mahlerovy sady (1,5 km – 25 minut chůze) a další. Při použití MHD bude cesta trvat jen pár minut.

Dále je možné ve velmi blízkém okolí využít nejen restaurace, bistra a kavárny, ale především několik fitness center a dětských hřišť. Zkrátka Rezidence Florian je schopná poskytnout svým novým obyvatelům a majitelům komfortní městské bydlení.

Fórum: Rezidence Florian dizkuse

interserver-coupons.com

Podobné nabídky

2783x
Novostavba U Rajské zahrady 18 prodej bytů Praha 3 - Žižkov

U Rajské zahrady 18

U Rajské zahrady, Žižkov, Praha 3

2018

O projektu: Rekonstrukce secesního činžovního domu U Rajské zahrady 18 je novým developerským projektem, který se zrodil v Praze 3-Žižkově. Jde o dům, postavený roku 1901 na základě návrhu architekta Horáka. Již byla dokončena rekonstrukce, která citlivě zachovává charakter domu, například masivní špaletová okna jsou nahrazena...

4228x
Novostavba Řehořova 37 prodej bytů Praha 3 - Žižkov

Řehořova 37

Řehořova, Žižkov, Praha 3

srpen 2017

O projektu: Nový projekt Řehořova 37 v katastrálním území Žižkov v Praze 3, zahrnuje nejen původní byty, umístěné na pěti podlažích historického domu, který pochází z počátku 20. století, ale také nové rezidenční byty tzv. shell&core v podkroví, tedy jen v základní úpravě, aby si mohl nový majitel či nájemce svůj nový byt upravit podle...

10501x
Novostavba Rezidence Červený dvůr prodej bytů Praha 10 - Strašnice

Rezidence Červený dvůr

K Červenému dvoru, Strašnice, Praha 10

12/2019

O projektu: V současnosti vzbuzuje velký zájem ekologické bydlení, jaké nabízí developerský projekt Rezidence Červený dvůr situovaná v Praze 10-Strašnicích v ulici K Červenému dvoru. V celkem pěti nadzemních podlažích nového domu, z toho třech plnohodnotných a dvou ustupujících podlažích najdou uživatelé 15 nových bytů. Nový dům...

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist