Věčná Ječná

Věčná Ječná
Adresa Ječná, Nové Město, Praha 2
K nastěhování od 2020 (vyprodáno)
Počet jednotek 16
Velikost jednotek 1+kk
Plocha (od - do) 24 - 34m2
Věčná Ječná, s.r.o.

O projektu:

Dům po kompletní rekonstrukci, to je Rezidence Věčná Ječná, která se nachází na Praze 2 - Novém Městě. Název projektu má připomenout, že jde o jednu z nejvýznamnějších disidentských adres, která byla ve 2. polovině 20. století úzce spjata s undergroundem. Původní stavba pochází z roku 1910 a její historické prvky budou zachovány, ovšem dům získá novou střechu a okna, nové rozvody elektřiny, vody a vzduchotechniky a také bude vybaven novým výtahem.

Celkem se zde nachází 16 jihovýchodně orientovaných nových bytů o plošných dispozicích 1+kk a ploše od 23,9 m2 do 34,1 m2. Tři z 16 bytů mají balkon. Dokončení rekonstrukce objektu je plánováno na podzim 2020, kdy by byty měly být připraveny k nastěhování.

Lokalita:

Z mimořádně atraktivní polohy v samotném srdci Prahy těží Rezidence Věčná Ječná, situovaná na Praze 2-Novém Městě do ulice Ječná 7. Na Václavské náměstí je to pouhých deset minut chůze, na Karlovo náměstí pouhé 3 minuty, vynikající je dopravní dostupnost, v těsné blízkosti jsou dvě stanice metra. Jde o byty, které ocení lidé, kteří jsou rádi v centru dění, potřebují mít všude blízko a dokážou využít výhod bydlení v nejužším turistickém centru Prahy v těsném sousedství atraktivních památek. Zároveň jde o byty vhodné i jako investice ke krátkodobým i dlouhodobým pronájmům.

Sport, Relax, příroda: Ze sportovních příležitostí se nabízí k využití 2,4 km vzdálená Sportovní hala Folimanka v ulici Na Folimance zaměřená na basketbal a také 2 km daleko Tenisový klub Vyšehrad v Lumírově ulici. 1,9 km stojí v Polské ulici Sokol Vinohrady, který nabízí bazén a brouzdaliště, tělocvičny a řadu sportovních klubů včetně atletiky nebo fotbalu. 1,1 km od rezidence funguje v Jungmannově ulici Česká akademie jógy a 934 je v Myslíkově ulici otevřena Spinning aréna. Nejbližší park se rozkládá 106 m daleko přímo na Karlově náměstí. Oblíbeným cílem půldenních i celodenních výletů se stává Vyšehrad a jeho park, který se nachází 1,9 km od rekonstruovaného domu a park Folimanka, který je o půl kilometru blíže.

Nákupy a služby: Pouhých 385 m od obytného domu se na Karlově náměstí rozkládá nákupní Galerie Atrium, kde se nachází supermarket Billa a celá řada dalších obchodů. Narazíte tu i na pobočku České pošty.

Vzdělávání: MŠ Na Zbořenci vzdálená pouze 895 m přijímá děti. Velmi blízko to budou mít i školáci, protože ZŠ u svatého Štěpána je daleko jenom 648 m.

Kultura: V těsné blízkosti, pouhých 49 m přes ulici, se nalézá kostel sv. Ignáce z Loyoly, kde se někdy konají i koncerty vážné hudby. Přímo na Karlově náměstí ve vzdálenosti 399 m promítá oblíbené komorní kino MAT. Na Václavském náměstí a kolem něho je spousta divadel, obyvatelé rezidence v Ječné ale budou mít nejblíže Divadlo v Řeznické, které hraje jenom 552 m od domu. V blízkosti je otevřeno mnoho odborných knihoven, čtenáře z řad široké veřejnosti ale přivítá hlavně 590 m vzdálená pobočka Městské knihovny.

Zdravotnictví: Doslova na rohem, jenom 172 m, máte lékařskou péči - polikliniku VFN na Karlově náměstí.

Doprava: Pouhé 202 m od domu se nalézá vstup do stanice metra Karlovo náměstí na lince B.707 m od rezidence narazíte na stanici metra I.P. Pavlova na trase linky C. Prakticky před domem, jenom 49 m, se nachází stanice tramvaje Štěpánská, kde zastavuje hned několik tramvajových linek křižujících centrum Prahy. Jednoduchý je 837 m vzdálený výjezd autem na Karlovo náměstí, odkud se můžete dostat dál do různých částí Prahy.

Podobné nabídky

Novostavba Oldřichova 15 prodej bytů Praha 2 - Nusle

Oldřichova 15

Nezamyslova / Oldřichova, Nusle, Praha 2

09/2020

O projektu: Developerská firma Delicode se pro svůj projekt Oldřichova 15 rozhodla využít stávající rohový bytový dům v Nuslích. Designéři se nechali inspirovat neobvyklým motivem – borovou šiškou. Ta by měla - mimo jiné - být přítomna na domovní standartě a symbolizovat čísla bytů. Rozsáhlá rekonstrukce zasáhne dosavadní dispoziční řešení i...

5076x
Novostavba Depo Grébovka prodej bytů Praha 2 - Vinohrady

Depo Grébovka

Perucká, Vinohrady, Praha 2

12/2020

O projektu: Depo Grébovka je developerským projektem, který nabízí bydlení v Perucké ulici na Praze 2-Vinohradech. Developerem je v tomto případě společnost PSN. Celkem se zde rodí čtyři novostavby, v nichž se bude nacházet 205 bytů od 1+kk až po 3+kk s výměrou od 15 m2 do 70 m2. K bytům si mohou majitelé přikoupit i část pochozích...

Doporučujeme
6169x
Novostavba Rezidence Churchill prodej bytů Praha 2 - Vinohrady

Rezidence Churchill

Italská, Vinohrady, Praha 2

podzim 2020

O projektu: Luxusní bydlení na Královských Vinohradech nabízí developerský projekt Rezidence Churchill v Praze 2 v Italské ulici. V obytném komplexu, který čítá celkem 6 nadzemních podlaží, narazíte na celkem 8 nových zahradních bytů. Proč zahradních? Protože předzahrádka, balkon, lodžie či terasa je zde samozřejmostí. Budete bydlet ve...

3269x
Novostavba Louis Léger House prodej bytů Praha 2 - Nové Město

Louis Léger House

Legerova, Nové Město, Praha 2

01/2020

O projektu: Developerský projekt Louis Léger House je rekonstrukcí secesního historického objektu Legerova 43, a ta přinese do této lokality 24 bytů dispozičně řešených jako 1+kk a 2+kk, o podlahových výměrách od 29 – 42 m2; dále jeden ateliér, 4 komerční prostory. Zájemci si mohou přikoupit garáž a sklep. Developerem projektu je společnost...

3220x
Novostavba Casa Royal prodej bytů Praha 2 - Vinohrady

Casa Royal

Španělská, Vinohrady, Praha 2

03/2019 (vyprodáno)

O projektu: Královská investice na Královských Vinohradech! Historická budova Casa Royal ve Španělské ulici v Praze 2 – což je jedna z nejprestižnějších pražských adres - je developerským projektem společnosti Acord Invest. V pětipodlažní budově v novorenesančním slohu, s noblesním jménem a zajímavou historií, bude nadstandardně zrekonstruováno...

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce

TOPlist TOPlist