23. ročník „Best of realty“ ocenil nejlepší rezidenční projekty

17 listopadu, 2021
0 komentářů

V úterý 9. listopadu proběhl v pražském Foru Karlín další ročník soutěže „Best of realty“, která je věnována nejlepším realitním projektům na českém trhu. Soutežilo se v celkem 7 kategoriích, a to: Menší rezidenční projekty, větší rezidenční projekty, nová administrativní centra, rekonstruované kanceláře, obchodní centra, hotelové projekty a skladové a průmyslové areály. Navíc pak byla udělena také zvláštní cena poroty, kterou získal klášter Mělník.

Menším rezidenčním projektům vévodila Rezidence U Boroviček

V konkurenci projektů Kratochvíle Stochovská a Bytový dům Svornost získala nakonec první místo mezi menšími rezidenčními projekty pražská Rezidence u Boroviček. Porota u tohoto projektu, který najdete na Praze 6, ocenila především povedenou architekturu projektu, která je v dané lokalitě zcela výjimečná. Mimořádné jsou především technologie šetrné k přírodě a pojetí s akcentem zeleně.

Zdroj foto: rezidenceuborovicek.lexxusnorton.cz

Kategorii větších rezidenčních projektů ovládla Nová Nuselská

Nejzdařilejším větším rezidenčním projektem roku 2021 se stala Nová Nuselská, za níž v těsném závěsu zůstaly projekty Zahálka a MAISON Ořechovka. Na vítězném projektu od developerské společnosti Trigema porota ocenila především citlivé propojení moderní architektury se stávající zástavbou a funkční řešení jak celé stavby, tak i jednotlivých bytových jednotek.

Zdroj foto: byty-nusle.cz

Mezi novými administrativními centry zvítězila Bořislavka Centrum

O titul nejlepšího administrativního centra se ucházela centra Bořislavka Centrum, Envelopa Office Center a Astrid Offices, z nichž vítězem se stalo pražské Bořislavka centrum od developera KKCG Real Estate Group. Vítězství získala nemovitost především za přínos v oblasti udržitelnosti kanceláří, dech architektonické provedení a instalaci plejády uměleckých děl do veřejného prostoru.

Zdroj foto: borislavka-centrum.cz

Nejlepší rekonstruované kanceláře jsou Bubenská 1

Nejlepšími zrekonstruovanými kancelářemi roku 2021 se staly pražské kanceláře Bubenská 1. Druhou příčku obsadily kanceláře Hybernská 1 a třetí pak Budova B BB Centra. Vítězný projekt přitom vynikl citlivou proměnou funkcionalistického objektu, kdy zůstaly zachovány některé poutavé prvky, ale zároveň vznikl maximálně moderní prostor odpovídající současným požadavkům.

Může Vás zajímat:  Nejvyhledávanější byt v Česku? Rozlišujte Prahu a ostatní regiony

Zdroj foto: bubenska.cz

Mezi obchodními centry zvítězil Aventin Jihlava

O pomyslnou zlatou medaili mezi obchodními centry se utkala obchodní centra Aventin Jihlava, Futurum Brno a pražská Flow Building – Retail, přičemž vítězství nakonec putovalo do Jihlavy. Zdejší obchodní centrum porota pochválila za unikátní architektonické pojetí i široké spektrum nájemního mixu.

Zdroj foto: jihlava.city.cz

Nej hotelovým projektem je MOSAIC HOUSE Design Hotel

Mezi hotelovými projekty roku 2021 zvítězil MOSAIC HOUSE Design Hotel, který vznikl po vkusné a stylové rekonstrukci historického domu na Praze 2. Porota ocenila práci s detaily, propracovanost, ale zároveň i vysokou úroveň praktičnosti. Druhé místo v této kategorii získal projekt Ultra Premium Apartments v Českém Krumlově a třetí pak Dvůr Lískový vrch v obci Strážný.

Zdroj foto: nase-voda.cz

„Králem“ skladových a průmyslových areálů je GLP Park Alza

Důkazem, že ani průmyslové budovy nemusí být ošklivé, je kategorie Skladových a průmyslových areálů, mezi nimiž se vítězem pro rok 2021 stal GLP Park Alza umístěný v Chrášťanech u Prahy. Projekt vyniká moderní stylovou architekturou, ale i použitím chytrých technologií a obnovitelných zdrojů. Druhé místo v této kategorii obsadil VGP Park Prostějov a třetí Multimodální zóna Brno Airport.

Zdroj foto: alza.cz

 

Zdroj: bestofrealty.cz

Zanechat komentář