Až 10 tisíc lidí najde domov ve SmartCity u jezera Medard

8 srpna, 2022
0 komentářů

Okolí bývalého dolu a největšího umělého jezera v Česku, jezera Medard na Sokolovsku, se v blízkých dvou dekádách promění v aglomeraci pro 8 až 10 tisíc lidí. Projekt, který bude vycházet z nejmodernějších trendů v oblasti bydlení, by měl přinést udržitelný rozvoj a konkurenceschopnost celému kraji.

Projekt u jezera Medard se bude rozprostírat na ploše okolo dvou tisíc hektarů a měl by pomoci zajistit zastavení odlivu mladých lidí a lidí v aktivním věku z karlovarského regionu. Pro ty zde vzniknou jak pokrokové nemovitosti k bydlení, tak i prostory pro komerční účely a spolu s nimi i nové pracovní příležitosti.

Zajímavostí lokality má být například plovoucí bydlení nebo energeticky soběstačné stavby. Studio A8000, které za projektem stojí, plánuje v lokalitě stavbu fotovoltaické elektrárny, která vyrobí dostatek energie pro místní spotřebu. Kromě ní počítá navíc i s vodní přečerpávací elektrárnou, větrnou elektrárnou i agrovoltaikou, která kombinuje využívání půdy pro umístění solárních panelů s využitím pro zemědělství. Spolu se stavbou nových bytových i rodinných domů čeká lokalitu i posílení infrastruktury.

Aktuálně je projekt ve fázi dokončování na masterplanu, který se stane základním podkladem pro územně plánovací dokumentaci.

Zdroj: e15.cz

Může Vás zajímat:  Brownfield Modřanského cukrovaru se mění v udržitelné bydlení za miliardy

Zanechat komentář