Bioklimatická pergola Artosi umožní příjemný pobyt na venkovní terase za každého počasí

29 září, 2021
0 komentářů

Většina moderních rodinných domů je dispozičně řešena tak, aby bylo možné z interiéru snadno vyjít do venkovního prostoru zahrady. Za pěkného dne si na prosluněné terase můžete dát kávu, přečíst dobrou knihu, uspořádat nedělní grilování, nebo jen tak posedět s přáteli.

Za horkých letních dnů nebo v případě chladnějšího počasí je však použití otevřené terasy velmi omezené. Velký slunečník nebo tradiční dřevěná pergola sice poskytnou stín, v případě větru nebo dokonce deště však potřebnou pohodu nevytvoří.

Bioklimatická Pergola Artosi organicky propojí interiér domu se zahradou

Ideálním řešením je moderní bioklimatická pergola Artosi od české firmy Labona, která umožní pobyt venku na terase za každého počasí. Navíc je díky hliníkové konstrukci v podstatě bezúdržbová.

Velkou předností bioklimatické pergoly Artosi je možnost individuálního nastavení naklápěcích lamel, které lze dálkovým ovládáním libovolně polohovat a tím zajistit potřebný stín a cirkulaci vzduchu. V případně přímého slunečního svitu či za deště je možné nastavit lamely horizontálně a pergolu tak zcela uzavřít. Dešťová voda tak odtéká žlabem do jednoho z vertikálních profilů a odtud je svedena do kanalizace.

Plochu pergoly je možné rozdělit do dvou až tří na sobě nezávislých sekcí, ve kterých lze lamely polohovat přesně podle potřeby daného prostoru. Pokud chceme třeba grilovat, lze v jedné sekci nastavit lamely vertikálně, aby se výpary nedržely uvnitř pergoly a v ostatních sekcích lamely polohovat tak, aby poskytovaly potřebný stín.

Díky LED osvětlení můžete na terase strávit příjemný večer

Osvětlovací LED pásky je možné instalovat v několika sekcích. Díky tomu lze zvolit požadovanou intenzitu světla. Ve večerních hodinách se tak terasa stane ideálním místem k posezení s rodinou či přáteli.

Screenové rolety jsou vhodné při větrném počasí a k zachování soukromí

Užitečným doplňkem bioklimatické pergoly Artosi jsou boční screenové rolety, které zajistí nejen ochranu před sluncem, větrem a deštěm, ale zároveň zachovávají soukromí. Dovnitř pergoly není přes rolety vidět, zároveň jsou ale z vnitřní strany průhledné a umožňují výhled do okolí. Instalaci screenových rolet lze doplnit otřesovým větrným čidlem, které v případě silného větru rolety automaticky vytáhne, aby se předešlo možnému poškození.

Může Vás zajímat:  Pandemie změnila trh nemovitostí – místo bytu v historickém centru Prahy bydlení na okraji města blíž k přírodě

Kromě standardních provedení si lze pergolu Artosi nechat vyrobit na míru

Firma Labona nabízí na svých internetových stránkách tři typy bioklimatické pergoly Artosi. K dispozici je několik barevných provedení lamel a konstrukce, která lze kombinovat a vytvořit tak z pergoly jedinečný architektonický prvek. Kromě tří základních typů s maximální délkou 7 a šířkou 4,5 metru je možné pergolu Artosi vyrobit na míru podle individuálních požadavků.

Návrh nejvhodnějšího řešení pergoly podle individuálních potřeb zákazníka a její montáž provede specializovaná firma, nebo ji lze provést i svépomocí. Kromě návodu k instalaci jsou na webových stránkách výrobce k dispozici i instruktážní videa.

zdroj: labona.cz

Zanechat komentář