Byt jako investice do budoucnosti? Ano, ale jen ve správné lokalitě

6 dubna, 2021
0 komentářů

V posledních letech si lidé pořizují nemovitost jako investici. Mají před sebou vidinu financí z pronájmů, jenže cesta k penězům může být mnohdy trnitá. Při výběru bytu je nutné zohlednit hned několik ukazatelů, jako jsou lokalita, dopravní obslužnost, občanská vybavenost a skutečný stav nemovitosti.

Zaměřeno na lokalitu

Nejdůležitějším faktorem je při koupi bytu lokalita, ve které se nachází. Rozhodně není dobré volit byt k pronájmu daleko od místa svého bydliště, čas od času je nutné mnoho věcí zkontrolovat. S výběrem místa souvisí i pořizovací cena nemovitosti. V oblasti s perfektní dopravní vybaveností a blízkostí přírody budou stát byty více peněz. Naopak v lokalitě, kde je hluk či nedostatečná občanská obslužnost, nejsou byty žádané. Koupíte je za přijatelnou částku, na druhou stranu pak nemůžete počítat s vysokými nájmy a vlastně ani nájemci.

Zkontrolujte územní plán

Když už jste si vybrali ideální lokalitu a byt v ní, nemusíte mít vyhráno. Pokud si nezjistíte, co město s oblastí do budoucna zamýšlí, můžete být nahraní. Co když se plánuje stavba silnice, velkého nákupního centra a sportovní haly? Některé faktory zvednou cenu nemovitosti, jiné ji naopak srazí na kolena. Pro jistotu nahlédněte do územního plánu a zeptejte se v okolí. Člověk se toho někdy dozví více, než by chtěl.

Jak to bude s parkováním?

Před pořízením bytu se ujistěte také v tom, zda budou mít nájemníci k dispozici místo na parkování.    Dnes má auto skoro každý a nastal by velký problém. Mějte na paměti, že každičké pozitivum přidá na hodnotě bytu. Rovněž sledujte, zda je v blízkosti autobusová zastávka, metro, vlakové nádraží, obchodní centra, školy a školky, nemocnice anebo park. Jen málokdo dává přednost bydlení v místě, kde dávají liškám dobrou noc. Ujasněte si, jaké cílové skupině byste chtěli byt pronajmout, protože rozdílné nároky mají rodiny s malými dětmi, senioři a mladí svobodní lidé.

Může Vás zajímat:  Koupě nemovitostí v regionech je pro investory zajímavou alternativou k Praze

 

Z fotky nic nepoznáte

Našli jste po dlouhém pátrání byt, který by vyhovoval vašim náročným představám? Nedejte na skvěle aranžované fotografie, mohou zkreslovat. Navštivte nemovitost osobně, klidně i s člověkem, který rozumí technickým a právnickým záležitostem! Možná se budete divit, co všechno se podařilo majiteli skrýt. Třeba vám nebudou mírné nedostatky vadit, ale počítejte s tím, že to jsou další peníze do rekonstrukce.

Investujte do budoucnosti

Koupě nemovitosti za sebou skrývá mnohá úskalí, nicméně se jedná o skvělou investici do budoucnosti. Ceny bytů rozhodně neklesají, ba naopak rostou. Pakliže byste chtěli pronajímat byteček s bezbariérovým přístupem, parkováním u domu, blízkostí parku i sportovišť, určitě po něm bude poptávka. Jako první si však položte otázku, kolik jste ochotni do nemovitosti investovat a pro všechny případy se poraďte s makléři, kteří lokalitu dobře znají. Třeba se dozvíte, že by to pro vás nebyla perspektivní investice, jen ztráta času.

zdroj: byznys.ihned.cz

Zanechat komentář