Češi mají stále větší zájem o vlastní bydlení

27 listopadu, 2021
0 komentářů

Zájem Čechů o vlastní bydlení má stále vzrůstající tendenci, a to navzdory koronavirové krizi, drahým hypotékám i vysokým cenám nemovitostí. Důkazem je například index nemovitostí Seznam Zpráv, který zobrazuje poptávku po nemovitostech na největším českém realitním webu Sreality.cz.

Zájem o nemovitosti aktuálně vzrostl o třetinu

V porovnání s listopadem roku 2020 vzrostl index nemovitostí konkrétně o 32,7 procenta, tedy o třetinu, což je nárůst, který málokdo očekával. Byty, domy či stavební pozemky přitom lidé hledají jak pro vlastní bydlení, tak i jako vhodnou investici.

Pandemie naopak poptávku po bydlení zvýšila

Ačkoliv řada odborníků předpokládala propad zájmu o nákup nemovitostí v době koronavirové pandemie z důvodu nejisté finanční situace v mnohých domácnostech, opak se ukázal být pravdou. Řada lidí se právě v době pandemie a práce z domova začala o bydlení více zajímat.

Důvodem mohou být i obavy o rostoucí inflaci, kdy nemovitosti představují ideální cestu k uložení a zhodnocení úspor. Jak říká ředitel Maxima Reality Vladimír Zuzák, dnešní investice do bytu se v budoucnu určitě zhodnotí, přestože se dnes byty zdají neuvěřitelně drahé. Příležitost ke koupi vlastního bydlení za lepších podmínek totiž podle něj téměř jistě v následujících letech nepřijde.

zdroj: seznamzpravy.cz

Může Vás zajímat:  Nejvyhledávanější byt v Česku? Rozlišujte Prahu a ostatní regiony

Zanechat komentář