Co se očekává od novostavby?

25 září, 2014
0 komentářů

Novostaveb ve velkých městech, zejména v podobě luxusních rezidenčních domů či moderních a plně funkčních bytových domů, byla v posledních deseti letech vybudována celá řada. Nároky a požadavky se postupem času razantně mění a to také díky posunujícím se trendům, designu, technologiím a v neposlední řadě přibývajícím zkušenostem konkurence, které se projevují na použitých materiálech a způsobu samotné výstavby. Co je vlastně očekáváno od novostaveb a proč by měli lidé volit právě tento způsob bydlení?

Bydlení bez kompromisů

V první řadě jsou to kvalitní materiály s delší životností a tedy minimální údržba a opravy. Dalším faktorem spojeným s použitím materiálů vysoké kvality je také možnost snížení nákladů na vytápění. Nízkoenergetické novostavby nabízejí lidem stejné pohodlí a ještě šetří peníze a životní prostředí. Základem takové novostavby je samozřejmě funkční a efektivní zateplovací systém, kvalitní dveře a okna. Dřevohliníková, plastová nebo dřevěná okna můžou dnes již nabídnout velice dobrou izolaci a zredukování energetických ztrát i přes jejich odlišné vlastnosti.

Vstupní dveře a provedení střechy také nejsou zanedbatelnými částmi domu. Teplo stoupá vzhůru a tepelná ztráta může činit 5-30%, což má obrovský vliv na celkovou spotřebu paliv, a to nejen v topné sezóně. Neopomenutelným faktorem je rovněž způsob vytápění budovy. V dnešní době se hojně využívají kondenzační kotle, které dokážou využít energii i z odpadních spalin. Své místo si již vydobylo využívání solárních panelů či tepelných čerpadel.

Důležitou roli u novostaveb hrají dispozice, vybavení, ale také umístění. Samozřejmostí by měly být vybudované parkovací místa, terasy či balkóny, u vysokých domů výtahy a dobře vybavené společné prostory. Zájem o novostavby určitě zvyšují i bezbariérové přístupy a tedy snadný pohyb a dostupnost úplně každému. Dispozice bytu a především nabízené standardy můžou udělat novostavbu ještě zajímavější. Světlé a prostorné místnosti společně s kvalitními podlahami, zdravotnickým zařízením (základní vybavení koupelen) a originálním designem zvyšují celkovou úroveň nabízeného bydlení.

Může Vás zajímat:  Analýza developerského trhu v Praze po třetím kvartálu 2014

Zásadní roli hraje rovněž lokalita, ve které je novostavba umístěna. Krásné výhledy, kvalitní občanská vybavenost, dopravní dostupnost, možnost věnovat se aktivnímu odpočinku v přírodě, stejně jako sportu v rozmanitých sportovních centrech je co se týče atraktivity novostaveb více než důležitá. Kritéria, která určují, zda bude novostavba pro potencionální zákazníky atraktivní, jsou zcela individuální a těžko vyhoví všem. Vždy se ale jedná o priority, které jsou u novostavby preferovány a ty rozhodnou o její úspěšnosti. Novostavby nabízejí pestré možnosti kvalitního a pohodlného bydlení na dlouhou dobu všech věkových kategorií. Je pouze na vás, zda dáte přednost rušnému a pulsujícímu životu ve městě nebo se uchýlíte do novostavby vystavěné v okolí zeleně.

Zanechat komentář