Developeři slibují pro rok 2022 více bytů na trhu

16 ledna, 2022
0 komentářů

Nabídka bytů v roce 2022 bude výrazně lepší, než loni. Slibují to developeři, kteří právě v letošním roce dokončí více bytů, než tomu bylo loni. Ceny ale oproti minulosti i přes navýšení nabídky jednoznačně porostou.

Central Group plánuje prodávat až 1500 bytů ročně

Společnost Central Group, která je jedním z největších bytových stavitelů u nás, v loňském roce prodala i přes covidovou pandemii o dvacet procent více bytů, než v roce předchozím. Konkrétně v Praze šlo o více než 850 bytů, a to zejména v projektech Parková čtvrť a Tesla Hloubětín. Stoupající trend v objemu prodeje bytů chce přitom firma držet i v následujících letech. „Rostoucí trend bychom rádi udrželi i pro následující roky a v horizontu několika málo let bychom se rádi dostali na úroveň 1500 až 2000 prodaných bytů za rok,“ uvedl analytik Central Group Ondřej Šťastný.

Finep nabízí prodej i pronájem

Další významný stavitel, společnost Finep, loni prodala 807 bytů a připravila ve spolupráci s residenčními fondy Finep také další projekty zaměřené například i na nájemní bydlení. „Právě rozvoj v tomto segmentu je nyní pro Finep prioritní. Završí se jím dlouhodobá strategie společnosti rozprostřít nabídku mezi tři zásadní pilíře – bydlení družstevní, nájemní a vlastnické,“ tvrdí mluvčí firmy David Jirušek. Pokud jde o byty určené k prodeji, těch by firma chtěla v letošním roce na trh nabídnout stovky a počítá s prodejem podobného množství, jako v roce 2021.

Ekospol, Trigema či Skanska nezůstanou pozadu

Společnost Ekospol v roce 2021 prodala pouze 69 bytů, v roce 2022 jich ale plánuje prodat dvě stovky. S nárůstem objemu prodeje počítá i Trigema, která loni v Praze prodala 256 nových bytů a letos plánuje pokořit hranici tří stovek. Skanska pak počítá pro letošní rok s podobným objemem bytového prodeje, jako v roce 2021. Přestože nabídka napříč společnostmi by tak v roce 2022 měla být znatelně širší, než v roce 2021, ceny bytů ale čeká růst.

Může Vás zajímat:  Více než polovina českých nemovitostí je nedostatečně pojištěna

 

Zdroj: newstream.cz

Zanechat komentář