Developeři využívají levných hypoték. Finep prodal v Praze o třetinu víc bytů než v předešlém roce

30 ledna, 2021
0 komentářů

Developerské společnosti Finep se v minulém roce podařilo v Praze prodat 900 bytů, což je o třetinu víc než v roce 2019. Za nárůstem prodejů stojí strategický mix investičních, družstevních bytů a bytů v osobním vlastnictví. Spolu s prodejem na Slovensku a v Mongolsku tak Finep v roce 2020 prodal více než 1200 bytových jednotek.

Nájemní byty spravované investičními fondy

Na rozdíl např. od Berlína, kde většina investičních bytů patří investičním fondům, zatím dominují trh investičních nemovitostí v Praze individuální investoři. Strategií developerské společnosti Finep je rozvoj lokalit a výstavba nájemních bytů spravovaná právě investičními fondy. Jde především o menší plně vybavené byty pro klienty s vysokými nároky na služby poskytované v okolí bydliště.

Zájem o byty v osobním vlastnictví neklesá

Podle ředitele společnosti Tomáše Pardubického roste zájem o byty v osobním vlastnictví. To není žádné překvapení, protože více než 70 % obyvatel Česka investuje do vlastního bydlení. Pro srovnání – v již zmiňovaném Berlíně je podíl vlastnického bydlení přibližně 50 %. Navíc ceny nemovitostí i přes krátkodobé cenové výkyvy neustále rostou a jde o poměrně bezpečnou investici. Mnoho lidí přesvědčí k investování do nemovitosti i rekordně nízké sazby hypoték, které jsou nyní pod hranicí 2 %.

Bydlení pro náročné klienty v atraktivních lokalitách v Praze

Finep dokončil v roce 2020 schvalovací proces šesti nových projektů, který v určitých případech trval sedm let i více. Společnost nabízí už více než 20 let komfortní bydlení v atraktivních lokalitách Prahy. Firma klade vysoké nároky na kvalitu stavby a na okolí, ve kterém se projekt nachází. To dokazuje i nadstandardní tříletá záruka.                                                                                                                 Mezi nejžádanější pražské lokality patří Holešovice, Karlín a Praha 6, atraktivní projekty realizuje Finep i v Britské čtvrti, na Barrandově, Harfě a ve Štěrboholech. Kromě bytové výstavby se Finep věnuje i výstavbě kancelářských prostor v hlavním městě, které tvoří pětinu portfolia společnosti.

Může Vás zajímat:  Pandemie změnila trh nemovitostí – místo bytu v historickém centru Prahy bydlení na okraji města blíž k přírodě

Úspěšné projekty na Slovensku a v Mongolsku

Finep je aktivní i na Slovensku, kde v roce 2020 dokončil projekt Premiére v Bratislavě a prodal 120 bytů. V mongolském městě Erdenet společnost dokončila šestou etapu nové bytové čtvrti a prodala 565 bytů. Dalších 240 bytů je rozestavěných a s jejich dokončením se počítá ve druhé polovině letošního roku.

zdroj: e15.cz

Zanechat komentář