Developerská společnost Trigema vydala úspěšnou emisi dluhopisů

14 ledna, 2019
0 komentářů

Známý a na trhu dobře etablovaný developer Trigema, který se specializuje hlavně na výstavbu nových bytů v Praze a Plzni, si půjčil peníze od investorů pomocí dluhopisů. Tento tah se ukazuje jako velmi úspěšný.

Nakupují hlavně bankéři

O emise dluhopisů stavitele bytů společnosti Trigema je na trhu velký zájem. Trigema si už po druhé došla pro peníze na trh s dluhopisy, poprvé tak učinila už v roce 2017. Tehdy šlo o emisi ve výši 400 milionů korun. A rozhodně neprohloupila. Spokojenost hlásí i dnes s novou emisí dluhopisů: „Za první dva týdny od oznámení jsme zaregistrovali nabídky za více než miliardu korun. Nakonec jsme se však rozhodli tuto částku o polovinu krátit na výsledných pět set milionů. Maximální možný objem emise byl přitom stanoven na 675 milionů korun. O naše dluhopisy byl zájem zejména mezi klienty privátního bankovnictví,“ říká šéf společnosti Trigema Marcel Soural. Doplňuje ještě, že majiteli třetiny z objemu dluhopisů se staly velké finanční instituce, které působí na našem trhu.

Hlad po dluhopisech neklesá

Kam bude společnost Trigema získané finanční prostředky investovat? Podle Sourala se budou hodit hlavně na stavbu již rozběhnutých projektů a zároveň také na akvizice projektů nových. Vydány byly dluhopisy na pět let s ročním úrokem 5,1 %. Pro developery na našem trhu je půjčování peněz pomocí dluhopisů již docela běžnou záležitostí. Jenom v roce 2018 tak získali téměř 6 miliard korun. I ekonomové se shodují na tom, že zájem investorů je v těchto případech vysoký, a tudíž není divu, že Trigema využila příznivé situace. Hlad po dluhopisech neklesá, zejména po těch, které financují opravdu kvalitní aktiva. Například nemovitosti v krajských městech určené ke komerčnímu využití jsou dnes v ohnisku zájmu mnoha investorů.

Může Vás zajímat:  Praha 1 - Proti developerskému projektu v ulici U Milosrdných (Nové Město) přezdívaný "maršmeloun" vznikla petice

Developerské projekty Trigema >


Zanechat komentář