Developerský projekt nedaleko Ořechovky na Praze 6 zřejmě nebude

6 října, 2014
0 komentářů

Developerský projekt, který měl rozšířit možnosti bydlení v Praze 6, patrně končí. Výběrová komise doporučila zrušit více než miliardovou zakázku na výstavbu nových bytů v lokalitě Na Dračkách blízko oblíbené Ořechovky. Důvodem je nízký zájem o soutěž. Přihlásili se pouze dva zájemci, z nichž jeden nesplnil stanovené podmínky. O případném pokračování tak rozhodne až nová politická prezentace po komunálních volbách.

Pozemky pro tyto potřeby plánovala do projektu vložit přímo městská část, a to skrze vlastní firmu Sneo. Ty by získal investor, který by výměnou za ně posléze předal Praze 6 nové byty. Praha by tak získala novostavby s celkem 44 byty o rozlohách od 40 metrů čtverečních až po nadstandardní plochy o 270 metrech čtverečních. Součástí by byly také balkony a dvě garáže. Stavební úřad již tento developerský projekt schválil a poskytl mu povolení.

Opozice zakázku na nové byty odmítá

Celý záměr však zkritizovala opozice, která soutěž razantně odmítla. Veřejnou zakázku s využitím majetku městské části totiž považuje těsně před volbami za absolutní projev drzosti. Praha 6 však nové byty obhajovala s tím, že celá zakázka vznikla s důvodem naplnit potřeby bydlení, které v této městské části neustále narůstají. Opozice však tento argument jasně smetla ze stolu s tím, že 44 nových bytů rozhodně nepředstavuje vhodné a potřebné řešení.

ilustrační foto: freeimages

Může Vás zajímat:  Developerský projekt u Džbánu nejspíš nevznikne, pozemky chce koupit Praha

Zanechat komentář