Dvě třetiny Čechů se chystá investovat do nemovitostí

23 září, 2021
0 komentářů

Podle posledního průzkumu společnosti Ema data třetina lidí, kteří před vypuknutím pandemie nikdy nepřemýšleli o koupi nemovitosti, svůj názor mění. O investici do realit vážně uvažuje 66 % Čechů. Realitní fondy nebo akcie developerských společností většinu z nich příliš neoslovily. Více než 80 % lidí chce nemovitost vlastnit.

Online průzkum provedla společnost Ema data a zúčastnilo se ho 1044 dotázaných ve věku od 21 až 26 let.

Pandemie probudila zájem o investování

Většina Čechů je ohledně investování poměrně konzervativní a peníze mají nevyužité na bankovních účtech. Současná situace však mnoho z nich přinutila uvažovat o investování. Za nejbezpečnější obecně platí investice do nemovitosti. Lidem se podařilo ušetřit v období lockdownu, úrokové sazby hypoték jsou stále nízké a ceny nemovitostí rostou. Investiční nemovitost vlastní aktuálně 6 % Čechů.

Přímé vlastnictví nemovitosti je v Česku stále atraktivní

36 % dotázaných uvedlo, že se o investování do nemovitostí začali zajímat až během pandemie. Muži jsou v tomto ohledu aktivnější než ženy, 36 % z nich chce navýšit investice do realit. Žen s podobným záměrem je 29 %. Věk respondentů také hraje významnou roli. Nejaktivnější jsou lidé středního věku mezi 41 až 55 lety (42 % dotázaných) a potom mladí lidé do 26 let.

Většina investorů chce nemovitost použít jako investici, později pro vlastní bydlení, a nakonec ji přenechají dětem. Více než tři čtvrtiny dotázaných preferuje přímý nákup nemovitosti. Do realitního fondu by investovalo 11 % respondentů a do akcií developerů 8 % dotázaných, především mladších lidí.

Analýza dat realitního a finančního trhu usnadní firmám rozhodování

Průzkum společnosti Ema data se konal od 12. do 18. května 2021. Respondenti byli zastoupeni podle věku, pohlaví, ekonomické aktivity a regionu. Společnost monitoruje a analyzuje finanční a realitní trh, čímž firmám pomáhá vytvářet funkční strategická a byznysová rozhodnutí.

Může Vás zajímat:  Aby se investiční byt opravdu vyplatil, je třeba ho umět výhodně pronajmout

zdroj: crestcom.cz

Zanechat komentář