Hypotéky konečně alespoň nepatrně zlevnily

21 září, 2022
0 komentářů

V uplynulých měsících sazby hypoték pouze rostly, a tak je zejména pro žadatele příjemnou zprávou, že v září nastala změna. Nabídková úroková sazba po dlouhé době mírně klesla, a to konkrétně o pět bazických bodů. Průměrná měsíční splátka tak spotřebitelům klesne v průměru o stokorunu.

Průměrná nabídková sazba hypoték za poslední měsíc klesla o 0,05 procentního bodu a na začátku září činila 6,23 procenta. V přepočtu na průměrnou hypotéku ve výši 3,5 milionu korun tak Češi ušetří 115 korun.

„I přes to, že u mezibankovních úrokových sazeb nedošlo k žádným změnám, zářijový Fincentrum Hypoindex poklesl o pět bazických bodů na hodnotu 6,23 procenta. Toto velmi mírné snížení je způsobeno především akčními hypotečními nabídkami některých bank. Zatím se tedy trh vyvíjejí podle našich odhadů z předchozích měsíců – úrokové sazby hypoték víceméně stagnují,“ uvedl Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Jak se bude trend hypotečních sazeb vyvíjet dále, rozhodne bankovní rada České národní banky, která bude opět jednat o nastavení základních úrokových sazeb.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Může Vás zajímat:  Jak inflace dopadá na trh s hypotékami?

Zanechat komentář