Jak si vedou realitních fondy v polovine roku 2022

6 srpna, 2022
0 komentářů

Část českých realitních fondů nabízela v prvních měsících letošního roku investorům i dvouciferné výnosy, přičemž ty nejúspěšnější deklarovaly dokonce výnos okolo 30 procent. Vysoká inflace a očekávaná ekonomická recese ale bude pro fondy náročnou zkouškou.

Fondy si v Česku oblíbilo okolo 220 tisíc investorů a za jejich účasti se podařilo do fondů nakoupit nemovitosti v hodnotě skoro 128 miliard korun. Po prvním kvartále letos meziročně nejvyšších výnosů (34,5 %) dosahoval FKI fond Arete Industrial, zaměřený na průmyslové nemovitosti. Druhou příčku obsadil Accolade Industrial Fund s výnosem 27 procent. Celkové výsledky za letošní rok jsou ale zatím stále otázkou, a to nejen kvůli vysoké inflaci. ČNB totiž nedávno navýšila úrokové sazby a navýšení zvažuje i Evropská centrální banka. Takový krok by ovlivnil financování dalších nákupů fondů, a to negativně pro investory.

Zdroj: hn.cz

Může Vás zajímat:  Nejoblíbenější způsob, jak bezpečně uložit peníze v době nejistoty jsou nemovitosti. Investiční nemovitost vlastní 6 % Čechů

Zanechat komentář