Místo tiskárny budou na Smíchově byty

16 listopadu, 2017
0 komentářů

20. březen 2018 - Vznikne projekt NEUGRAF, celkem 177 bytů, dokončení je naplánováno na jaro 2020.

Na Praze 5 v místě, kde původně byla tiskárna Neubert (ul. Grafická) vznikne až 160 bytů. Namísto bývalé tiskárny, která je v chátrajícím stavu, se po mnoha letech čekání, začnou na jaře 2018 stavět nové byty. Prostřednictvím nového majitele i zároveň zapojení nových investorů do projektu, se podařilo nastartovat developerský projekt. Tímto tak developerské společnosti UBM Bohemia Development a Crestyl koupily areál i s pozemkem od řeckých investorů. Každá společnost má tak polovinu projektu. Kompletní investice bude činit 1,2 miliardy korun.

Původním řeckým majitelem byl projekt nazván Bellevue Residence Grafická. Dle prvotního plánu měla být výstavba dokončena již v roce 2012. Avšak nejen díky krizi i ekologickým škodám, které zůstaly po tiskárně, nebylo realizováno. Dle informací deníku E15 se na projekt dívala i skupina Penta, která buduje vedle kancelářské centrum.

Šéf české části společnosti UBM, Jan Zemánek prohlásil, že lokalitu pražského Smíchova dokonale zná, neboť je domovem jednoho z největších dosavadních projektů a to komplexu Anděl City, jenž jeho součástí jsou kanceláře, obchody, kino, hotel a také bydlení.

Pro společnosti UBM a Crystal není projekt na Praze 5 prvním společným, neboť již mají za sebou stavbu v Libni poblíž Palmovky.

UBM Bohemia Development je součástí rakouské skupiny UBM. V České republice působí již čtvrt století. Mezi reference společnosti náleží kromě výstavby na Andělu také krkonošský projekt Apartmány Medvědín.

Druhá výše uvedená společnost Crestyl se vysloužila projektem výstavby Dock u Vltavy poblíž Palmovky. V současné době je v přípravné fázi významný projekt v centru Prahy. Zástavbou vnitrobloku tak vznikne propojení Václavského náměstí s ulicemi Na Příkopě, Jindřišská a Panská. Zároveň k dispozici budou taktéž nové obchody a kanceláře.

Může Vás zajímat:  Trigema hlásí 80 % prodaných bytů Chytré bydlení JRM@Lužiny už na začátku stavby

Nových 160 bytů na Praze 5 bude na pozemku nacházejícím se mezi ulicemi Grafická a Kmochova. Nebytové prostory pro obchod a služby budou v přízemí. Součástí projektu bude vlastní zahrada a střešní terasa.

Generální ředitel společnosti Crestyl Omar Koleilat prozradil, že nyní se řeší podrobnosti projektu. Celý projekt bude detailně představen na začátku příštího roku. Prozatím vizualizace a skutečná podoba je utajena.

Zanechat komentář