Na Barradově připravují rezidenční komplex, přinese 259 bytů

14 ledna, 2019
0 komentářů

Celkem 259 nízkoenergetických bytů o plošných dispozicích od 1+kk až po 5+kk bude vybudováno na pražském Barrandově. Obytný soubor rodící se ve Wassermannově ulici se bude skládat z celkem osmi domů. V současnosti jde do prodeje prvních 141 bytů z tohoto projektu. Projekt Ranta Barrandov vzniká pod taktovkou finské developerské společnosti YIT.

Důraz na vnitrobloky

V prvním čtvrtletí roku 2019 zahájí developerská společnost YIT výstavbu první etapy projektu, která zahrnuje první čtyři domy. Druhá etapa výstavby, tedy zbývající čtyři domy, se má rozběhnout jenom o pár měsíců později, tedy během druhého čtvrtletí letošního roku. Pod architektonickým řešením projektu je podepsán ateliér C.A.I.S architekti. Celý rezidenční komplex budou tvořit dva samostatné bloky, což zajistí, aby celý areál rezidence byl snadno průchozí. Zároveň tato promyšlená architektonická koncepce vytvoří šikovně řešené vnitrobloky domů.


V řešení se počítá s dostatkem soukromí i barevností

Půdorysy ve tvaru čtverce poskytnou možnosti k řešení prostoru s různým dílem soukromí. Umístění čtyř domů je promyšleno záměrně tak, aby prosvětlení všech prostor bylo co největší. Různé výšky domů potom zajistí, aby navázání rezidenčního komplexu na okolí zástavbu působilo plynule a přirozeně. Nový projekt tak dokonale zapadne do prostoru barrandovské lokality. Oba bloky budou mít svoji osobitost. „První blok, který je obrácen k hlavní ulici, tvoří jakousi hradbu a je masivně čtvercově pravoúhlý. Hravost je v něm vyjádřena nepravidelnou skladbou oken. Oproti tomu druhý blok mění základní geometrii prostřednictvím pootočení pravoúhlých systémů, čímž se jistá hravost dostává i do půdorysů,“ vysvětluje David Cais ze studia C.A.I.S architekti. Podle něj se architektonické řešení jeho studia snaží také o narušení přísné pravoúhlosti s cílem dát více prostoru přírodě. Proto bude mezi oběma bloky vidět i změna geometrie a barevnosti.

Může Vás zajímat:  Podlahovým trendům vévodí kamenný koberec

Stěhování na jaře roku 2021

Autoři projektu také myslí i na potřeby budoucích obyvatel domů. V přízemích novostaveb vznikne 21 nebytových prostor hlavně pro menší obchody a služby. „Budoucí obyvatelé tak budou mít vše nezbytné na dosah ruky a zároveň si budou moci naplno užívat klidného prostředí s parkem ve vnitrobloku,“ míní výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák. Právě vnitrobloky zajistí lidem dostatek soukromí. A kdy se tu objeví první obyvatelé nového projektu? Podle developera by se tak mělo stát a jaře 2021, kolaudace je totiž plánována na konec roku 2020.

Více info o projektu Ranta Barrandov >

Zanechat komentář