Nejdražší byty v dosahu metra jsou na trase A

7 září, 2022
0 komentářů

Rekordmany v oblasti bytových cen v okruhu kilometru od trasy metra jsou byty v okolí stanice Staroměstská, kde ceny meziročně vzrostly o třetinu na 211 700 korun za metr čtvereční. Naopak nejméně zaplatí zájemci o byty okolo stanice Chodov, kde zdražily byty jen o 16,7 procenta na výsledných 92 100 korun za metr čtvereční. Obecně jsou pak nejdražší byty podél trasy metra A, následuje trasa B a třetí je trasa C.

Průměrná cena bytů podél trasy metra A je aktuálně 140 100 Kč za metr čtvereční, u trasy B je to 120 000 korun a u trasy C 116 900 korun. V drtivé většině lokalit přitom ceny rostou – s výjimkou okolí dvou stanic, u kterých ve srovnání s rokem 2021 cena klesla. Jedná se o stanice Hlavní nádraží a Malostranská.

„U zbylých 59 zastávek si za bydlení připlatíte, největší zdražení pocítili lidé v okolí stanic Vyšehrad, a to o 42 %, na Střížkově o 35 % a u Bořislavky o 35 %,“ prozrazuje Radek Šitera, zakladatel webu Valuo.cz, který již pět let monitoruje ceny bytů ve velmi dobrém stavu o rozloze 80 metrů čtverečních a ve vzdálenosti do jednoho kilometru od stanice metra. Za posledních pět let přitom nejvíce zdražily byty u stanice metra Opatov a nejméně u stanice I.P.Pavlova.

Zdroj: stavebni-forum.cz

 

Může Vás zajímat:  V Praze se v roce 2021 prodalo rekordní množství nových bytů

Zanechat komentář