Nemovitostní fondy jako řešení v době, kdy bohatí bohatnou a chudí chudnou

10 června, 2022
0 komentářů

Inflace rychle roste a lidé přemýšlejí, jak ochránit své peníze. Zeptali jsme se proto partnerky nemovitostního fondu VERTEX FUND, Karin Trochtarové, co si o celé situaci myslí, jak fungují nemovitostní fondy a proč je dobré do nich investovat.

Nastínila také, co v této nejisté době vysokých úrokových sazeb a inflace VERTEX FUND nabízí svým investorům a zda je investování do nemovitostí a nemovitostních fondů stále racionální.

Jaký vliv má inflace na uspořené peníze lidí?

V době, kdy jsou základní úrokové sazby i sazby hypoték pod úrovní inflace, hledá mnoho lidí příležitost, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Inflace dlužníkům každý rok umazává z jejich dluhu, ale zároveň střadatelům odmazává část jejich úspor. Dalo by se tedy s trochou nadsázky říct, že bohatí bohatnou a chudí chudnou.

Jak vlastně fungují nemovitostní fondy?

Nemovitostní fond je investice, na kterou si můžete sáhnout. Nepotřebujete pět milionů korun, abyste si koupili investiční byt v Praze. Nemusíte zbytečně podstupovat riziko jediné nemovitosti a riziko jediného segmentu trhu – rezidenčního. Nemovitostní fond vám poskytne diverzifikovaný přístup na realitní trh.

Jaké jsou největší výhody nemovitostních fondů?

Ze všech typů aktiv mají Češi jakožto konzervativní investoři nejblíže k nemovitostem. Jsou to reálná aktiva, na která si můžeme sáhnout a není možné s nimi nikam utéct nebo je jednoduše natisknout jako peníze. Proto hodnota nemovitostí i v současném krizovém období stoupá rychleji než inflace a z určitého úhlu pohledu se mohou zdát ceny nemovitostí nadhodnocené. V Česku ale máme dlouhodobý problém s délkou trvání povolovacích procesů a poptávka po rezidenčních nemovitostech tak dlouhodobě převyšuje nabídku. Za této situace jsem přesvědčena, že pokles cen domů a bytů v nejbližších letech nelze očekávat.

Výhody nemovitostních fondů jsou proto zřejmé. Investicí získáte podíl na různých typech nemovitostí, v různých regionech a městech, našim investorům dokonce poskytujeme čtrnáctidenní přednostní právo výběru konkrétní jednotky v nově nabízených projektech za předprodejní ceny. Dává jim to možnost nejen čerpat výhod dluhopisů, ale také spolupodílet se na projektu developmentu či re-developmentu, dotknout se našeho díla a společně ho tvořit a posouvat dál.

- Ing.Karina Tochtarová, partnerka nemovitostního fondu VERTEX FUND


Karin Tochtarová působí na trhu rezidenčního developmentu a realit už více než 13 let a má za sebou 11 realizovaných projektů novostaveb a developmentu na Praze 1, 2, 3 a 5. K tomu nabízí externí poradenské služby pro malé a začínající developery a je autorizovaným zástupcem MMR pro certifikaci realitních makléřů. Reprezentuje fond VERTEX FUND na Francouzské riviéře ve španělské Andalusii. Zajímá se o investice do umění a baví ji design a interiérové proměny home-stagingu. Ve VERTEX FUND má hlavní slovo v případě akvizičních rozhodnutí a zároveň řídí obchod a realizaci projektu.

Může Vás zajímat:  Experti na realitních trh shodně tvrdí – ceny bytů klesat nebudou

Zanechat komentář