Nové byty v lokalitě Praha 5 Košíře postaví společnost YIT

4 dubna, 2017
0 komentářů

Společnost YIT Stavo, která vznikla sloučením české společnosti Euro STAVOKONSULT a finské skupiny YIT, zakoupila stavební parcely v městské části Praha 5 Košíře. V atraktivní pražské čtvrti má na pozemcích po společnosti ZPA Košíře vzniknout projekt Aalto Cibulka, v rámci kterého bude ve dvou fázích postaveno 350 až 400 nových bytů.

Vyhledávaná lokalita

V rámci prodeje pozemků, jehož cena se pohybovala ve stovkách milionů, došlo k převzetí projektové společnosti Bydlení Vinice, jejíž součástí je platné stavební povolení na jeden bytový blok. Nové byty v pražských Košířích mají vzniknout v ulici Naskové, která se nachází v blízkosti krásné přírodní památky Vidoule.

Nové byty i lofty

Zahájení výstavby nového projektu, v rámci kterého se počítá s přibližně 200 byty, má započít ještě letos na jaře. Pokud jde o odhadovanou cenu bytů, průměrná cena by neměla být nižší než 65 000 Kč za metr čtvereční. Přesný ceník bytů však bude firmou YIT teprve stanoven.
Součástí projektu má být mimo jiné i konverze tovární budovy po společnosti Závody průmyslové automatizace Košíře, která stojí na zakoupených parcelách. Rekonstrukcí této budovy mají vzniknout další byty i moderní lofty. Tato přestavba bude prvním projektem firmy YIT na našem území, neboť zde dosud stavěla pouze novostavby odpovídající nízkoenergetickému standardu.

Portfolio firmy YIT

YIT Stavo není žádným nováčkem na českém trhu. Díky počtu prodaných bytů se tato finská společnost zařadila mezi pět největších pražských rezidenčních developerů. Toto umístění potvrzuje i fakt, že společnost YIT dosáhla v loňském roce obratu více než jedna miliarda korun.
V současnosti firma YIT staví více než 600 nových bytů, a to hned ve třech pražských lokalitách - Hloubětín, Zličín a Košíře (ul. Pod Kavalírkou).

Může Vás zajímat:  Praha schválila další privatizaci bytů za 250 milionů korun

Zanechat komentář