Nové Chabry – rozhovor se společností Star Group Ltd.

4 ledna, 2014
0 komentářů

nove-chabry-clanok-01

Přibližte čtenářům svoji působnost na českém trhu.
Naše developerská společnost Star Group Ltd. se zabývá především nemovitostmi v různých částech světa. V České republice působíme zhruba od roku 2003, kde jsme prostřednictvím našich odborníků navrhli a vybudovali již několik projektů. Mohu zmínit jistě Kejřův Park, River Loft nebo Nad Vltavským údolím.Vaším aktuálním tématem jsou Nové Chabry, jaká je vize tohoto developerského díla?
Nové Chabry pojímáme jako pětihvězdičkové bydlení ve vynikající lokalitě. Naše představa je poměrně jednoznačná a propracovaná. Máme v úmyslu vybudovat až 800 bytových jednotek v sedmi etapách, které budou příslibem výjimečného rezidenčního bydlení. Realizace se samozřejmě plánuje v horizontu následujících let.

V jakém stavu se tento projekt nachází, respektive je možné zakoupit či rezervovat nějaké byty?
Ano, určitě. Již 5. 9. 2013 jsme zahájili prodej bytů v rámci první etapy, jejíž výstavba shodou okolností započala v tomto roce. Občanům jsme přinesli poměrně bohatou možnost výběru z 88 bytových jednotek.

Kromě toho už připravujeme také viladomy B, tedy druhou fázi developerského projektu Nové Chabry. Nyní je vše v přípravě a od 3. 3. 2014 začneme s prodejem dalších bytů, ještě před zahájením výstavby, jako to bylo i u viladomů A.

Dobrá, pojďme se tedy věnovat aktuálně první fázi projektu Nové Chabry, proč jste zvolili právě tuto lokalitu?
Při plánování jakéhokoliv projektu se snažíme pomýšlet především na potřeby budoucích rezidentů. Zkoumáme dané lokality z mnoha nejrůznějších úhlů pohledu, aby došlo k vytvoření ideálního životního prostředí se vším všudy a právě severní část Prahy 8 je tím vhodným místem.

Je tato lokalita něčím specifická?
Určitě ano. Místo je samo o sobě velice klidné, tudíž se majitelé bytů do značné míry zbaví nepříjemného ruchu velkoměsta. Projekt Nové Chabry je koncipován, jako taková samostatná čtvrť, v jejímž centru vznikne komerční oblast, kde se budou nacházet obchody a nejběžnějšími potřebami, restaurace, ale také mateřská školka. Takže vše na dosah ruky.

Může Vás zajímat:  Praha 9 - Pražský developer (YIT Stavo) postaví 900 nových bytů (Suomi Hloubětín) mezi pražskými Vysočany a Hloubětínem.

nove-chabry-clanok-03

Navíc i blízké okolí svědčí o dostatečné vybavenosti. Rezidentům nebude chybět knihovna, lékárna, policejní stanice, větší nákupní domy, restaurace či úřad. Velice blízko to budou mít do obchodního centra v Čakovicích nebo v Letňanech.

Jak je řešena například dopravní dostupnost?
V okolí se nachází spousta autobusových a tramvajových zastávek, takže na metro C – Kobylisy se lze dostat během pěti minut. V rámci automobilové dopravy bude nápomocen naopak blízký Pražský okruh.

Zázemí je tedy opravdu široké, upřesněte ještě, v čem spočívá onen zmiňovaný klid?
Vzhledem k tomu, že první fázi projektu tvoří čtyři bytové komplexy, je prostor mezi nimi vyplněn zelení a řadou odpočinkových míst. Neopomněli jsme ani na děti, které zde mají bezpečné hřiště. Patřičné relaxace, ale i určitých sportovních aktivit se jim dostane v nedalekém Ďáblickém háji nebo v přírodních parcích, jako je Draháň – Troja či Ládví.

Přistupme k samotnému bydlení, v jaké fázi je výstavba a co mohou lidé od bydlení očekávat?
Minulý měsíc, konkrétně 6. 1. 2013 jsme obdrželi stavební povolení a o dva týdny později jsme již začali se zemními pracemi. Budování je tedy v plném proudu.

Co se týče výsledku první etapy, jak jsem již zmínil, půjde o čtyři bytové domy, které předkládají 88 bytových jednotek, jejichž součástí jsou předzahrádky v přízemí, balkony a terasy v nejvyšších patrech.

Abychom projekt Nové Chabry mohli označit, jako pětihvězdičkový, zakládáme si především na kvalitních materiálech zajišťujících nízkoenergetické hodnoty, moderních postupech výstavby a originálním vzhledu. Naše práce byla mimochodem oceněna cenou architektů, jako realitní projekt roku 2013.

Můžete na závěr prozradit, kdy je plánováno dokončení první fáze projektu Nové Chabry?
Dokončení výstavby je stanoveno na březen roku 2015. Potenciální zájemci tak mají stále možnost nákupu volných bytových jednotek, které však postupně ubývají a volných jich je aktuálně méně, než polovina. Nikdo by proto neměl dlouze otálet.Zanechat komentář