Nový most přes Vltavu umožní spojení mezi čtvrtěmi Pankrác a Smíchov

25 března, 2021
0 komentářů

Nový Dvorecký most, který navrhli architekti ze studia Atelier 6, vyroste v úseku mezi zlíchovským a podolským nábřežím Vltavy a propojí oblast Smíchova a Pankráce. V prostoru pod konstrukcí mostu vznikne volnočasové centrum, které nabídne nejen řadu sportovních aktivit, ale i posezení u kávy.

Rozpočet Dvoreckého mostu je jedna miliarda korun. Dokončen má být v roce 2025

Na projektové dokumentaci spolupracuje kromě Atelieru 6 také projekční kancelář Tubes. Dalším krokem přípravy projektu je žádost o stavební a územní povolení. Následovat bude výběr dodavatele stavby, která by měla začít v létě roku 2022.

Nový most bude sloužit tramvajové dopravě, cyklistům a chodcům. Dokončení a uvedení do provozu je plánováno na rok 2025.

Projekt nového mostu dá prostor sportovním i uměleckým aktivitám

Nový most nebude jen dalším dopravním uzlem. Architekti z Atelieru 6 pozvali ke spolupráci výtvarníka Kryštofa Kinteru. V části mostu směrem ke Smíchovu vznikne multifunkční kubistická krajina a světelná zahrada, která představí různé druhy pouličního osvětlení ze známých světových metropolí. Intenzita a barva světel bude řízena elektronicky.

V prostoru pod konstrukcí mostu, který většinou zůstává nevyužitý, vznikne volnočasové centrum s areálem pro pořádání kulturních akcí, lezeckou stěnou, skateparkem a kavárnou. V podolské části nábřeží v prostoru pod prvním mostním obloukem bude k dispozici nový přístup do Vltavy pro plavce, kavárna a toalety.

Nové volnočasové centrum nabídne možnosti aktivního odpočinku statisícům výletníků a cyklistů, kteří tudy každý rok projedou.

zdroj: e15.cz

Může Vás zajímat:  Společnost Ekospol chce v Praze stavět dostupné bydlení pod 100 tisíc za metr čtvereční

Zanechat komentář