28.03.2023

Rezidence Řepy: byl spuštěn prodej jednotek

26.03.2023

Byty Botič: v prodeji jsou byty na Praze 4

25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

Více aktualit
Zobrazeno všech 3 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Na jihovýchodě Prahy leží čtvrť Benice. Tvoří součást správního obvodu Praha 22 a zároveň patří do městského obvodu Praha 10. Se svojí rozlohou 277 ha patří mezi menší pražské čtvrti. Trvalou adresu bydliště zde má více než 600 obyvatel. S Benicemi na severu sousedí Uhříněves, na východě Kolovraty, na jihu Lipany a na severozápadě Pitkovice. Na jihozápadě potom tvoří hranici Prahy. Benice tvoří okraj Prahy, čtvrť plnou zeleně, o kterou zde také náležitě pečují. Je tu ještě velký prostor k další výstavbě.

Kulturní památky

Ze 14. století pochází první zmínka o Benicích. V katastru Benic v ulici K Lipanům, se také nachází nejmenší hřbitov na území Prahy, na kterém také rostou chráněné lípy. V ulici Květnového povstání se nachází malá zvonička. Další významnější kulturní památky zde nejsou, v sousední Uhříněvsi se ale například nachází v Žampiónové ulici sýpka. Ovšem v nedalekých Průhonicích je zámek s velkým parkem a známou dendrologickou zahradou, obojí rozhodně stojí za návštěvu.

Zábava

Za zábavou se většinou musíte vydat do centra Prahy. V Benicích ale sídlí místní knihovna v první patře Úředu městské části na ulici Květnové povstání. Dále zde existuje spolek Be Nice, který každých 14 dní pořádá promítání filmů. V Benické hospůdce se pořádají pravidelné Benické hudební podvečery s živou hudbou. V sousední Uhříněvsi působí divadlo U22. Nejbližší kino je Premiere Cinemas ve Švehlově ulici v Hostivaři.

Příroda

Na severozápadě a jihu jsou Benice obklopeny lesy, protože jde o okrajovou pražskou čtvrť, jsou zde možnosti k relaxaci a procházkám opravdu rozsáhlé. Komplex lesů patří do Přírodního parku Botič-Milíčov. Protéká tudy zároveň Pitkovický potok, jehož údolí rozhodně stojí za procházku. Provádí se průběžně náhrada dřevin kolem potoka, aby se zde vytvořil nový porost z olší, duby a vrb, takže procházka kolem potoka je romantická. V okolí jsou rovněž louky.

Sportoviště

Nedaleko Benic se také nachází Aquapalace Čestlice, velký akvapark nabízející několik bazénů, vodní svět, saunový svět, spa a wellness, fitness a řadu dalších služeb. Kromě toho najdete kolem Benic příznivý terén pro cyklistické vyjížďky. V benickém Park Hotelu na ulici Květnového povstání si můžete zahrát indoor golf nebo bowling, je zde také velké fitness centrum a lázeňská zóna.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha Benice sídlí v Benicích na ulici Květnového povstání. Pro veřejnost zde mají otevřeno každé pondělí od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 a také vždy ve středu od 8.00 do 12.00 hodin a odpoledne od 13.00 do 18.00 hodin. Přímo v Benicích mateřská ani základní škola není, ovšem v sousední Uhříněvsi najdete Mateřskou škola v ulici Za Nadýmačem, která je Benicím nejblíže. Stejně tak se v Uhříněvsi nachází i základní škola, a to ve Vachkově ulici. Nejbližší zdravotní středisko se zázemím praktických a odborných lékařů je Poliklinika Zahradní město v Jabloňové ulici.

Nákupní možnosti

Supermarket Norma se nachází na ulici Přátelství. V Petrovicích je na Veronském náměstí prodejna obchodního řetězce Albert. V dobré dojezdové vzdálenosti se nachází také Vivo! Obchodní centrum Park Hostivař, kde je možné nakoupit nejenom potraviny, ale i oblečení nebo elektroniku.

Doprava

Do Benic zajíždí autobusové linky číslo 265 a 325. Autobus je jediným spojením městskou hromadnou dopravou do této lokality. Linka číslo 265 jezdí od Nádraží v Uhříněvsi až do Kolovrat, linka číslo 325 potom spojuje Nádraží v Uhříněvsi a Čestlice, výstupní místo se nachází u zdejšího Aquapalace. Pro automobilisty je hlavní ulicí Květnového povstání, která vede na sever do Uhříněvsi, odkud se dostanete dál směrem do centra Prahy. Pojedete-li na druhou stranu, opustíte území Cholupic a tím pádem i katastru Prahy. Sousední Uhříněves protíná železniční trať směřující na Benešov u Prahy a Tábor.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.