23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

07.03.2023

Vivus Kolbenova II: byl spuštěn prodej projektu

03.03.2023

Lario: v prodeji jsou byty a rodinné domy na Praze 10

01.03.2023

Rezidence Nad Hamrem: v prodeji jsou byty v pražských Záběhlicích

Více aktualit

Zajímají vás nabídky na prodej bytu v Čakovicích z oblasti developerských projektů a novostaveb? Zde jsou.

Zobrazeno všech 7 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Na severovýchodě Prahy se nalézá čtvrť Čakovice. Patří do městského obvodu Praha 9. Obklopují je Miškovice, Vinoř, Kbely, Letňany, Ďáblice a Třeboradice. Dvě zmiňované sousední čtvrti, a sice Miškovice a Třeboradice se zahrnují přímo pod Čakovice a tvoří společnou správní jednotku. Žije zde 10,5 tisíc obyvatel. Čtvrť se rozkládá v prostoru 1018 ha. Ve 2. polovině 20. století došlo k výraznému růstu této čtvrti. Nešlo přitom jenom o výstavbu, přibyla zde i řada průmyslových podniků jako například cukrovar nebo masokombinát. Ani jeden z těchto podniků ovšem dnes už nefunguje. Kromě toho zde vyrostla i obytná sídliště včetně jednoho menšího.

Kulturní památky

Najdou se zde i některé kulturní památky. Jde především o Čakovický zámek, který se nalézá hned vedle budov Čakovického cukrovaru, přičemž v prostoru mezi budovami cukrovaru a zámku se nalézá anglický park, který dříve býval ovocným sadem. Zámek byl původně tvrzí, k jejímuž zpustošení došlo během třicetileté války v 17. století. Vystřídalo se zde několik majitelů, a to Šlikové, dále hrabata z Weissendorfu, pak vdova po hraběti Šlikovi, dále Klevelsberkové. V průběhu 19. století byl zámek upravován. Nyní je sídlem Lidové školy umění. Přímo na Náměstí 25. března, které je centrem Čakovic, stojí kostel sv. Remigia. Kdysi zde byl v polovině 14. století postaven románský kostel, který roku 1735 vystřídal barokní kostel. Jedná se o velice významnou památku, je zde totiž uložena relikvie svaté Remigia. Získal ji z Francie císař Karel IV. Původně byla uložena v klášteře na Slovanech, ale někdy po roce 1409 se dostala do rukou benediktinů. Ti ji umístili ve zdejším kostele. Dokonce se jedná o jediný kostel v Čechách, který je zasvěcený svatému Remigiovi. Dnešní podoba jednolodního kostela pochází z roku 1875.

Zábava

V Cukrovarské ulici od roku 2009 funguje Dům dětí a mládeže Čakovice, který nabízí různé kroužky pro děti, kurzy a to především jazykové a také zájmovou činnost pro předškolní děti. Na náměstí Jiřího Berana je v létě kinobus. V Cukrovarské ulici najdete místní Knihovnu Čakovice, jejíž fond je k dispozici zdejším čtenářům. Jde o pobočku Městské knihovny v Praze. V Čakovicích je dlouhá tradice ochotnického divadla. V současnosti zd funguje ochotnický divadelní spolek Bílej Mlejn. Existuje zde i řada dalších spolků, například Občanské sdružení Malování a kreslení, Pěvecký soubor Camerata, Sdružení Lípa, Klub seniorů. Kamenné divadlo ani kamenné kino zde není. Kdo chce za kulturou, musí proto cestovat do centra Prahy. Na Václavské náměstí, respektive jeho dolní část, se dostanete z Čakovic za 40 minut. Tam najdete celou řadu kin (Lucerna, Blaník, Světozor), divadel a to jak soukromých (Divadlo Radka Brzobohatého, Divadlo Bez zábradlí) i veřejných městských (Divadlo ABC, Rokoko) i další zábavy například v podobě hudebních klubů.

Příroda

Můžete zde k relaxaci využít rozsáhlý park hned u čakovického zámku. Tvoří velkou oázu zeleně. Část tvoří les, část je upravena jako park. Místní rybník je využíván pro rybolov. Díl parku se využívá jako biokoridor. Středobodem je pěší osa směřující k zámku. Skládá se ze tří zvětšujících se kruhových prvků. Prvním a nejmenším jsou takzvané bludné kameny, druhým pískoviště s herní plochou, třetí a největší je jezírko. Na něm nechybí lekníny s rozáriem, jež protínají žulové cesty vedené různými směry. Ovšem nejde o jedinou zdejší zelenou plochu. „Havraňák“ je zanedbaným přírodní les, který se nachází po pravé straně železnice vedoucí z Čakovic do Kbel. Na procházky je oblíbeným místem také háj v Miškovicích. Čakovicemi protéká Mratínský potok, jsou zde dva rybníky.

Sportoviště

V ulici Ke Stadionu najdete koupaliště. Kromě toho zde funguje fotbalový klub TJ Avia Čakovice. Sportovní možnosti zde nabízí i Sokol Čakovice. Kromě toho jsou zde dětská hříště v ulicích Na Kačence, V Počátkách, v Miškovicích, U Cukrovaru, U Párníků, Něvská, Jizerská, U Zámeckého parku I, U Zámeckého parku II. V Jizerské ulici narazíte na sportovní hřiště, kde je možné hrát malou kopanou, nohejbal, tenis či basketbal, jedná se tedy o víceúčelové hřiště. V Cukrovarské ulici najdete Sportovně relaxační centrum Relax La Fabrique, které funguje jako fitness centrum. Masáže a wellness služby nabízí Fine studio na ulici Dr. Marodyho. Ulice Ke Stadionu ukrývá Tenisovou školu Čakovice. Můžete využít i cyklostezky, a sice připravuje se například cyklostezku A280 Velká Skála- Čakovice. Již existuje cyklostezka A27 Povltavská ze Střížkova přes Prosek a Letňany do Čakovic.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Čakovice má své sídlo na adrese náměstí 25. března v Čakovicích. Úřední hodiny jsou zde v pondělí od 8.00 do 18.00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 16.00 hodin, ve středu od 8.00 do 17.00 a konečně také v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. Velké zdravotní středisko pro obyvatele Čakovic se nalézá v Oderské ulici. Zde najdete zázemí praktických lékařů i odborných specialistů. Mateřské školy zde nalezneme v Schoellerově ulici (MŠ Čakovice III.) a v Něvské ulici (MŠ Čakovice I.). Dále mateřská škola Čakovice II. se dvěma sídly v Třeboradicích na Slaviborském náměstí a v Tuháňské ulici v Miškovicích. Celkem se jedná o tři mateřské školy. Základní školy jsou zde dvě, a sice Základní škola Dr. Edvarda Beneše v Jizerské ulici a Základní škola Livingston ve Dyjské ulici, tato ZŠ je soukromá. Kromě toho v Cukrovarské ulici sídlí Základní umělecká škola Marie Podvalové. Celkově jsou zde tedy dvě základní školy, z toho jedna soukromá a kromě toho je zde ještě jedna umělecká ZŠ. V ulici Ke stadionu sídlí Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Čakovice.

Nákupní možnosti

Samozřejmě zde můžete využít poměrně rozsáhlé nákupní možnosti. V Cukrovarské ulici má své sídlo supermarket Tesco Čakovice, dále zde sídlí hypermarket Globus v Kostelecké ulici. Ve Kbelích je v Žacléřské ulici supermarket Billa. Další Tesco se nalézá v Letňanech ve Veselské ulici, kromě toho je v Ďáblické ulici Billa.

Doprava

Metro do Čakovic nevede, ani tramvajové linky. Těžiště městské dopravy v této čtvrti proto spočívá především v autobusové dopravě. Jezdí sem autobusové linky číslo 110, 140, 158, 159, 195, 295, 351 a 377. Linka číslo 110 spojuje Teplárnu Třeboradice a Hostavice. Linka číslo 140 potom propojuje Palmovku a Čakovice. Pokud jde o další linky, jedná se například o autobus číslo 158, který jezdí mezi Českomoravskou a Miškovicemi, dále 159 jezdící mezi Nádražím Kbely a Náměstím Jiřího Berana. Autobus číslo 195 spojuje Sídliště Čakovice a Jesenickou, linka číslo 295 Třeboradice a Domov seniorů Ďáblice. Příměstská linka číslo 351 spojuje Letňany a Neratovice železniční stanici, dále linka číslo 377 Letňany a Kostelec nad Labem náměstí. Nejblíže Čakovicím jsou stanice metra Palmovka a Českomoravská, odkud také odjíždějí do Čakovic autobusoví linky. Výjezd z Čakovic zajištuje ulice Kostelecká, z ní se lze dostat na Cínoveckou, čili dále na Pražský okruh. Na druhou stranu Cukrovarskou pokračujete dále a můžete vyjet ven z města. Kromě silniční dopravy je zde zajištěna i doprava železniční. Nachází se na trati Praha-Neratovice-Všetaty-Mladá Boleslav-Turnov. Dostanete se odsud na nádraží Praha-Vršovice. Cesta trvá 30 minut.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.