30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit
Zobrazeno všech 5 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Na severu Prahy se nachází katastrální území Ďáblice, které náleží do městského obvodu Praha 8. Rozkláda se na 738 ha. V současnosti zde žije asi 3,6 tisíce obyvatel. Ďáblice sousedí na severu s Březiněvsí, na východě s Třeboradicemi a Čakovicemi, na jihovýchodě s Letňany, na jihu se Střížkovem, na jihozápadě s Kobylisy a konečně na západě s Dolními Chabry. Jde o starou vesnici, poprvé připomínanou už v roce 1253. Hodně se zde stavělo v období První republiky v letech 1918-1938. Čtvrť drží také jedno zajímavé prvenství – byl zde v roce 1953 vůbec první panelový dům na území Prahy.

Kulturní památky

V katastru Ďáblic najdeme několik kulturních památek. Jedná se hlavně o zámek, který najdete v ulici U Parkánu Jeho součástí he kaple svaté trojice a svatého Václava ve střední části průčelního křídla a také hospodářská budova s ohradní zdí. Zámek je jednopatrový, barokní, po požáru roku 1755 byl přestavěn. V současné době se v něm nalézají byty. Dále se tu nachází Battistova cihelna v ulici U Prefy pocházející z konce 19. století, v nedávných letech byla rekonstruována. V Ďáblické ulici u starého hřbitova stojí pomník. Výklenkovou kapličku se sochou sv. Jana Nepomuckého datovanou rokem 1767 najdete v ulici U Parkánu přímo naproti ďáblickému zámku. Novodobou památkou je již zmiňovaný první panelový dům v Praze, jenž se nachází na adrese U Prefy 771/25. Projekt k tomuto domu předložil již v roce 1948 architekt Miloslav Wimmer. Dům byl dokončen roku 1953, obyvatelé se do něj nastehovali 1. července 1955. Jedná se o skeletopanelový systém T16. Sám projektant Wimmer patřil mezi první obyvatele domu, který má celkem tři podlaží, tedy přízemí a dvě další patra a nachází se v něm celkem 13 bytů. Jeho panely kryje omítka, panelový dům má sedlovou střechu, která se vyznačuje mírným sklonem, nechybí zde ozdobná římsa.

Zábava

V Ďáblickém háji narazíte na Hvězdárnu Ďáblice, která nabízí zajímavé programy pro veřejnost. Jedná se o Hvězdárnu a Planetárium hlavního města Prahy. Můžete si zde vyzkoušet pozorování denní i noční oblohy dalekohledem, zajít na astronomické, přírodovědné i cestopisné přednášky. Také se zde promítají filmy. Vášnivé čtenáře určitě potěší, že na Osinalické ulici sídlí veřejná knihovna, kde si mohou půjčovat knihy. Dále musíte za kulturou do centra Prahy. V Kobylisích v Klapkově ulici působí Divadlo Karla Hackera. Koncerty, přednášky a další akce se konají v Kulturním domě v Ládví v Burešově ulici. Kulturní program nabízí i Kulturní centrum Chaberský dvůr na Hrušovanském náměstí v Dolních Chabrech.

Příroda

Hned vedle této čtvrti se nalézá rozsáhlý Ďáblický háj, který skýtá velký prostor k procházkám i projížďkám na kole. Jde o velmi příjemný lesopark. Našla se zde spousta předmětů z pravěkého období, těžil se zde buližník, velmi tvrdá hornina, která pralidem sloužila k výrobě různých nástrojů. Na východě Ďáblického háje se nalézá spousta jezírek v roklích a také několik zatopených lomů, kde žijí obojživelníci včetně čolků. Hájem vedou turistické trasy, po zelené se dostanete až do Troje k ZOO a k přívozu parníků. Žlutá trasa vede k Vltavě do Roztok a Tichého údolí.

Sportoviště

V Kokořínské ulici se rozkládá fotbalové hřiště, na němž hraje fotbalový klub SK Ďáblice působící v rámci TJ Ďáblice. Rehaklub v ulici Legionářů nabízí veřejnosti k dispozici bazén, saunu a řadu dalších pohybových aktivit, například pilatek, jógu, zumbu. V Hořinecké ulici můžete využít nabídky Yogacentra, které se zaměřuje na výukové hodiny jógy. V Bínově ulici potom poskytuje své služby Wellness centrum, kde můžete vyzkoušet vířivky i sauny. V Květnové ulici narazíte na Kasumi dojo, Školu bojových umění.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha-Ďáblice najdete v Květnové ulici. Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 7.30 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.45 hodin, dále v úterý a ve čtvrtek od 7.30 do 12.00 hodin. Mateřská škola je umístěna v Šimůnkově ulici a v ulici Kučerové. Řada mateřských škola se nalézá na pomezí Ďáblic, Ládví a Kobylis v území Nových Ďáblic. Jde o mateřskou školu v Chabařovické ulici a v ulici Na Slovance. Celkem jsou tedy v okolí čtyři mateřské školy. Základní školy mají sídlo v ulici U Parkánu, na Žernosecké a v ulici Kučerové. Ve Frýdlantské ulici najdete soukromou základní školu Meridian International School Prague, druhou soukromou školou je Základní škola německo-českého porozumění v Chabařovické ulici Máme zde tedy celkem pět základních škol, z toho tři státní příspěvkové základní školy a dvě soukromé základní školy. Dále je ze středních škol v Chabařovické ulici Gymnázium Thomase Manna. Vysoké školy se v katastru Ďáblic nenacházejí. Nejbližším zdravotnickým zařízením je Poliklinika v Čumpelíkově ulici v Kobylisích.

Nákupní možnosti

Samozřejmě, že v blízkosti Ďáblic najdete i nákupní možnosti. V ulici K Ďáblicům se nalézá supermarket obchodního řetězce Billa. Další supermarket Billa má své sídlo v Šimůnkově ulici v Kobylisích. Na Střeličné ulici v Ládví je otevřený Kaufland. Blízko je také velké obchodní centrum Globus Čakovice, které nabízí nejenom široký výběr v oblasti potravin, ale i další zboží, například oděvy, obuv, elektroniku, různé služby.

Doprava

Dopravní spojení s Ďáblicemi zajišťují především autobusové linky, konkrétně jde o linky číslo 103 a 202, dále 348, 368 a 369. Linka číslo 103 spojuje Ládví a Březiněves, linka číslo 202 Polikliniku Mazurská a Nádraží Kbely. Linka 348 vede z Bulovky do Zálezlic, Kozárovic, linka číslo 368 z Ládví do Předboje a dále linka 369 z Ládví do Štětí. Autobus číslo 103 zajíždí je stanici metra Ládví na lince C, linka číslo 202 ke stanicím metra Rajská zahrada a Černý Most na lince B. Pro automobily je hlavní dopravní tepnou především Ďáblická ulice, z níž se dostanete ven z města na Cínoveckou a dálnici D8. Ve druhém směru vás dovede na Střelničnou do Ládví a dál do centra Prahy. Kostelecká ulice navádí automobily směrem do Čakovic.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.