30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Co za byty Dejvice nabízí? Podívejte se na nabídky novostaveb a developerských projektů, jaké jsou v této čtvrti k sehnání.

Zobrazeno všech 16 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Dejvice se rozkládá v městské části Praha 6. Toto území leží na severozápadě Prahy, je orientováno severně i vůči Pražskému Hradu. Žije zde 23 tisíc obyvatel. Dejvice mají plošnou výměru 739 ha. Sousedí s Bubenčem, Sedlcem, Lysolajemi, Nebušicemi, Vokovicemi, Střešovicemi a Hradčany. Jako moderní městská čtvrť začíná vznikat ve 20. letech 20. století, kdy centrální část Dejvic kolem Vítězného náměstí vznikla na základě urbanistických plánů a projektů architekta Antonína Engela. Později výstavba směřovala od Vítězného náměstí dále na sever, kde byl také vybudován hotel International. Jedná se o poměrně luxusní rezidenční čtvrť plnou vysokých budov a také vil.

Kulturní památky

Historickou hodnotu má na území Dejvic bezesporu kostel svatého Matěje, jehož prvopočátky mají sahat dokonce až do roku 971. Ovšem skutečně spolehlivé údaje o kostelu máme až z roku 1404. Kostel leží v ulici U Matěje. Další význačnou památku je Hradiště Baba, které leží na ostrohu přímo nad řekou Vltavou. V ulici Na Babě se pak nachází zřícenina viničního domu. Kromě toho je na území Dejvic celá řada usedlostí, například Proboštský dvůr, Beránka nebo Pernikářka či Hadovka, Vlčovka nebo Hercovka. Z technických památek stojí za pozornost železniční viadukt v Podbabě. V letech 1952-1956 vznikl v Podbabě hotel s dnešním názvem International, který je ukázkou typického socialistického realismu 50. let 20. století. Pozoruhodnou stavbou je nádraží Praha-Dejvice ve Václavkově ulici postavené v roce 1831 a později dostavované. Husův sbor v dnešní Wuchterlově ulici byl vybudován v letech 1925–1927. Významná je Vila Sutnar v ulicích Průhledová a Nad Paťankou. Patřila výtvarníkovi Ladislavu Sutnarovi a je jeho dílem. V údolí na soutoku Šáreckého a Nebušického potoka se potom nachází zámek Jenerálka z konce 18. století.

Zábava

Pokud jde o divadlo, najdete zde opravdu silné soubory. Spousty diváků přitahuje především Dejvické divadlo, které má své zázemí v Zelené ulici asi 700 metrů vzdušnou čarou severně od stanice metra Dejvcická. Hraje zde řada současných hereckých hvězd jako například Ivan Trojan a o lístky je obrovský zájem. Další divadelní legendou je Divadlo S+H, tedy divadlo Spejbla a Hurvínka. Příznivci si na představení s loutkami, které si oblíbilo už několik dětských generací, mohou dojít do Dejvické ulice. A aby těch legend nebylo málo, sluší se upozornit do třetice ještě na jednu další, a sice Divadlo Semafor, které se také zabydlelo v Dejvické ulici jenom kousek od stanice metra. Ovšem tím jsme kulturní možnosti Dejvic ještě ani zdaleka nevyčerpali. Další kulturní programy nabízí například Klubovna, kulturní a komunitní centrum v ulici Generála Píky. Jeho náplní jsou zejména koncerty českých i zahraničních kapel pro mladé, ale nechybí ani přednášky či diskuse. V ulici Pod Juliskou sídlí Stanice techniků Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy. Nejbližší kino, kam si můžete zajít na pěkný film, je na Ořechovce. Široké zázemí mají v Dejvicích knihovny. Právě tato čtvrť se stala sídlem nově postavené budovy Národní technické knihovny, která dnes sídlí v Technické ulici. Kromě toho ve stejné budově a na stejné adrese sídlí i Ústřední knihovna ČVUT a její centrální pracoviště. Najdete zde i dejvickou pobočku Městské knihovny.

Příroda

Jsou zde rovněž velké plochy zeleně. Stromovka je přírodní památkou chráněnou státem. Jedná se o rozsáhlý park zvaný Královská obora, přístupný jižně od Vltavy od Císařského ostrova. Založena byla už ve 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II. Kdysi šlo zejména o loveckou oboru. Dnes má ovšem charakter anglického parku. Nalézají se zde i vodní plochy ve formě jezírek. Od roku 1804 je běžně přístupná veřejnosti a tvoří relaxační zónu obyvatel z okolí. Skalnatá úbočí Šáreckého potoka tvoří přírodní rezervaci Divoká Šárka. Stepi přecházejí v les a tvoří jeden z nejrozsáhlejších parků v Praze. Najdete zde řadu rostlin, ale i zvířat jako jsou savci, ptáci nebo obratlovci. Ptáků je zde přes 80 druhů. Stojí za to udělat si do této lokality celodenní výlet. Menší parky se nacházejí v ulici Ve struhách, v Rooseveltově ulici, dále park na Lotyšském náměstí, park Lázaro Gárdenase, park na Flemingově náměstí či park při ulici Nikoly Tesly a park na Náměstí Interbrigády.

Sportoviště

V Bílé ulici v Dejvicích se nalézá Bowling & Billiard Dejvice, velká herna kuželek, která uspokojí milovníky tohoto sportu. Na Evropské třídě se nalézá sauna Hadovka, která nabízí i saunování dětí. Na západním okraji Královské obory, tedy Stromovky, se nalézá také tenisový areál klubu Sparta Praha. Sem si můžete přijít zahrát tento bílý sport. Kromě toho se zde nachází areál Centra sportu MV ČR, a sice lehkoatletická Hala Otakara Jandery, adresa je ulice Za císařským mlýnem. Sportovní komplex najdete také na Hanspaulce, kde jsou tenisové kurty, dále tu můžete využít také fotbalovou halu. Víceúčelové sportoviště Kotlářka nabízí také ČVUT v ulici Na Kotlářce. Například se zde nacházejí tenisové kurty a je zde možnost si zahrát tenis skutečně za studentské ceny. Kromě toho se zde dá hrát například i volejbal či nohejbal. V ulici Na Kotlářce objevíte i Aikido Ikeda Dojo Praha, školu bojových umění, další podobnou školu zaměřenou na bojové sporty objevíte v ulici Na Hutích, jedná se o Akademii EBMAS WT Praha. Do třetice je škola bojových umění také ve Václavkově ulici, jedná se o WingTsun & Escrima školu. Svoje fitness centrum má hotel International v Podbabě. Ve Václavkově ulici je solná jeskyně. Sportovní halu a tělocvičnu najdete v ulici Pod Juliskou.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské správy Prahy 6 sídlí v ulici Československé armády a na pomoc občanům je připraven vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 18.00 hodin. Samozřejmě je v této oblasti zajištěna i adekvátní lékařská péče. Na Evropské třídě se nachází Moje ambulance, která nabízí kompletní zázemí praktických lékařů. Zároveň je zde Poliklinika Vítězné náměstí, která nabízí jak praktické lékaře, tak i například odborné ambulance jako internu, psychologa, stomatologa či očního lékaře. Na území Dejvic je celá řada mateřských školek. Mezi ty veřejné příspěvkové patří například MŠ Terronská, Juarézova, Charlese de Gaulla, v ulici Bílá, Velvarská, Hanspaulka, Čínská, náměstí Svobody, Antonína Čermáka, celkem jich je devět. Kromě toho je zde ještě Univerzitní mateřská školka Lvíčata. Dále jsou v Dejvicích čtyři soukromé mateřské školky Bumble Bee, Bambíno, Montessori školka Duhovka v Kozlovské na Hanspaulce a Montessori mateřské centrum. Pokud jde o základní školy, v Dejvicích narazíte na následující: ZŠ Na Hanspaulce, Bílá, Hanspaulka v Sušické ulici, ZŠ Antonína Čermáka v Janákově ulici, ZŠ Náměstí Svobody., ZŠ Emy Destinnové na Náměstí Svobody, celkem jde o šest základních škol K těm musíte ještě dále připočítat speciální ZŠ v ulici Rooseveltova a bulharskou ZŠ v ulici Rychtářská. Kromě toho je v dejvickém katastru i Soukromá základní škola Cesta k úspěchu v ulici U Hadovky. Samozřejmě zde nechybí ani střední školy. Střední škola hotelnictví a gastronomie hotelu International funguje přímo v tomto hotelu v Koulově ulici. Na Krupkově náměstí studenti chodí na Obchodní akademii. V Kafkově ulici sídlí Střední odborné učiliště kadeřnické. Konečně na Evropské třídě najdete Gymnázium, Sociální střední odbornou školu a Vyšší odbornou školu pedagogickou. Celkem tedy dohromady šest středních škol. Zároveň Dejvice ukrývají celý univerzitní kampus, který zahrnuje České vysoké učení technické a také Vysokou školu chemicko-technologickou.

Nákupní možnosti

Každého budou zajímat i nákupní možnosti v Dejvicích. Ty jsou zde pokryty poměrně dobře. V ulici Československé armády se nalézá supermarket Albert. Jiný dejvický supermarket prodává potravinářské zboží na Babě, a sice v Matějské ulici. Na ulici Jugoslávských partyzánů svým zákazníkům nabízela služby Billa, která ovšem byla zrušena v roce 2014. Po jejím zrušení se nákupní možnosti v této oblasti Dejvic lehce zmenšily, protože šlo sortimentem i plochou největší obchod v okolí. Další velká Billa má otevřeno také na Evropské ulici. Kromě toho je zde i poměrně velký ESO market. V ulici Na Pískách narazíte na Tesco Express. Mezi nedaleké a dobře dostupné patří i Tesco na ulici Milady Horákové nebo Billa na Letenském náměstí.

Doprava

Dopravním uzlem Dejvic je Vítězné náměstí. Nachází se zde stanice metra linky A. Dříve šlo o konečnou na této trase, dnes je ovšem linka A prodloužena až k Nemocnici Motol. Na stanici metra Dejvickou navazují další autobusové a tramvajové spoje. Ve směru do Podbaby jezdí po třídě Jugoslávských partyzánů tramvaje číslo 8 a 20. Tramvaj číslo 8 spojuje Podbabu s Urxovou nebo Křižíkovou, tramvaj číslo 20 jezdí mezi Podbabou a Sídlištěm Barrandov. Po Evropské třídě jezdí tramvaje 5 a 26. Číslo 5 spojuje Divokou Šárku s Ústředními dílnami DP, číslo 26 Divokou Šárku a Nádraží Hostivař. Pro příjezd do Dejvic je uzlem i stanice metra linky A Hradčanská, která leží na rozhraní Hradčan a Dejvic. Jezdí tudy také další tramvajové linky 1, 18 a 25, z nichž je možné přestoupit na spoje mířící do Dejvic. Z autobusů Dejvicemi projíždí spoje číslo 143, 149 a 180. Linka 143 spojuje Dejvickou se Stadionem Strahov. Autobus číslo 149 jezdí mezi Dejvickou a Novými Butovicemi. Následně autobus číslo 180 propojuje Dejvickou a Obchodní centrum Zličín. Kromě toho Dejvice křižuje i autobusová linka číslo 131 mezi Hradčanskou a Bořislavkou. Na území Dejvic se také nachází železniční stanice Praha-Dejvice. Zajímavostí je, že jde o vůbec první nádraží na území Prahy, protože zde už v roce 1830 začínala svoji dráhu Lánská koněspřežka. Nádražím prochází trať směrem na Rakovník, vlaky v tomto směru vyjíždějí z pražského Masarykova nádraží. Dejvice tvoří velmi dobrý výchozí bod pro výjezd z Prahy. Na třídu Jugoslávských partyzánů navazuje Podbabská, která pokračuje výjezdem do Roztok. Evropská třída zase míří směrem k letišti a je možné se z ní napojit na Pražský okruh. Další spojení zajišťuje ulice Československé armády východně směrem k Letné a také Svatovítská ulice jižně k Pražskému Hradu.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.