07.06.2023

Rezidence Prokopský potok: v prodeji jsou byty na Stodůlkách

04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

Více aktualit
Zobrazeno všech 21 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Hostivař patří pod obvod Praha 10 a městskou část Praha 15. Leží jihovýchodně od centra a má více než 17 tisíc obyvatel (zhruba stejně jako například Brandýs nad Labem-Stará Boleslav). V jejím sousedství najdete Záběhlice, Strašnice a Malešice, Horní a Dolní Měcholupy, Štěrboholy, Petrovice, Háje a Chodov. Nachází se zde stará část složená z bývalých statků a rodinných domů, i moderní čtvrtě s menšími i většími sídlišti. I když je zde i průmyslová oblast, tato část leží dostatečně stranou a nenarušuje nijak klidné bydlení.

Kulturní památky

Milovníky kulturních památek potěší stará selská část Hostivaře, která stojí za procházku. Upoutá především farní kostel Stětí Jana Křtitele, jehož jádro pochází zřejmě už z 11. století. Okolní ulice byly v období po roce 2000 zrekonstruovány, aby více vynikl jejich historický ráz, který podtrhují například historizující lampy. Zdejší statky si vysloužily zápis do seznamu kulturních památek ČR. Výšlap s příjemným výhledem zajistí i cesta na hradiště Šance nacházející se nad zdejší přehradou. Pochází z období kolem 6. století př. n. l. Hezký výlet starou částí představuje Naučná stezka historií Hostivaře. Ochránce životního prostředí potěší Toulcův dvůr, bývalá tvrz, která je v současnosti především centrem ekologických aktivit, ale také společenského života.

Zábava

Postaráno je zde o zábavu pro malé i velké. V Toulcově dvoře se pravidelně konají divadelní představení. Jedním z center života městské komunity je i TJ Sokol Hostivař, kde pro děti vystupuje Loutkové divadlo Frydolínek. Na rozhraní této čtvrti a Zahradního města vyrostl v 90. letech 20. století OC Park Hostivař, velké zábavní a obchodní centrum. Kromě rozsáhlých nákupních možností je zde multikino, sauna, solárium a fitness centrum o celkové rozloze 2800 m2. Nabízí rozsáhlé sportovní i wellness služby. Do moderního kina s několika sály můžete vyrazit na žhavé filmové novinky. Malé návštěvníky potěší zdejší Hostíkova pohádková odpoledne probíhající v jednom z kinosálů. Pro děti je zde i dětské zábavní centrum Kulíškov. Zábavu si děti a dospělí mohou užít také na Dolnoměcholupské ulici, kde se nachází Dětské zábavní centrum Koala Café.

Příroda

Do Hostivaře se dá vyrazit i do přírody. Městskou čtvrtí se vine potok Botič a jeho meandry tvoří chráněnou přírodní památku se stejným názvem – Meandry Botiče. Nechybí ani naučná stezka Povodím Botiče. Kdo se rád koupe, bude příjemně překvapen, protože v katastru městské části narazí na Hostivařskou přehradu vybudovanou v letech 1959–1963. Na obou stranách ji lemuje příjemný lesopark jako stvořený k odpočinku. A co je hlavní, u přehrady najdete dvě placené pláže, kde si můžete užít ležení v písku i příjemnou koupel.

Sportoviště

Sportovní nadšenci mohou využít areál Golf Hostivař ve východní části čtvrti, kde si mohou začátečníci i pokročilejší hráči zlepšovat svůj handicap a trénovat odpal. Kromě toho je k dispozici i tenisový areál. Zaplavat si mohou zájemci celoročně v městském plaveckém bazénu v Bruslařské ulici, který má pověst jednoho z nejčistších ve městě. V létě je k dispozici koupaliště Hostivařská přehrada, které nabízí i zázemí půjčovny lodiček, hřiště na basketbal, volejbal a nohejbal. Děti si zde mají kde hrát, na území Hostivaře je vybudováno patnáct větších či menších dětských hřišť včetně těch určených pro kolektivní sporty v Loučimské a Athénské ulici.

Není třeba připomínat, že Hostivařský lesopark v katastru městské části slouží nejenom k pěší turistice, ale mohou se sem vydat i cyklisté. Zástavbu protínají již vybudované cyklostezky A 225 Chodov-Košík-Hostivař a A 226 Hostivař-Háje. Při procházce lesoparkem objevíte i Abyss lanový park Hostivař, který uvítá dětské zájemce o šplhání v korunách stromů. Pokud se chcete vydat i za kulinářskými zážitky, navštivte Pivovar Hostivař na rozhraní Hostivaře a Horních Měcholup, kde byla první várka piva uvařena v roce 2013.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnici městské části Praha 15, pod kterou Hostivař patří, najdete v Boloňské ulici. Všechny její odbory mají pro veřejnost a její požadavky otevřeno vždy v pondělí a středu. Samozřejmě nechybí velké zdravotnické středisko pro celou oblast. Na poliklinice v Tenisové ulici obyvatelé najdou veškerou zdravotní péči nejenom u praktických lékařů, ale i v odborných ambulancích. Městská část zahrnuje osm příspěvkových mateřských škol: Boloňská, Horolezecká, Libkovská, Milánská, Slunečnice, Parmská I a II a Trhanovské náměstí a sedm mateřinek soukromých: Sluníčko, Semínko, Klubíčko, Človíček Hostivař, Svobodná školička, Frydolínek a Rarášek, dále pět základní škol: Hornoměcholupská, Hostivař, Křimická, Nad přehradou, Veronské náměstí. Na Trhanovském náměstí se nachází také Základní umělecká škola. Nechybí ani šest škol středních: Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o., Křesťanské gymnázium, Střední škola automobilní a informatiky, Bezpečnostně právní akademie, s.r.o. a Střední odborná škola Futurum s.r.o.

Nákupní možnosti

Nejširší nákupní možnosti nabízí již zmiňované OC Park Hostivař ve Švehlově ulici, kde zájemci najdou v hypermarketu Albert všechno od potravin přes spotřební zboží a elektroniku, oděvy a obuv, až po lékárny a drogerie. Dále na Hornoměcholupské ulici lákají zákazníky supermarkety Lidl, Penny Market a Billa, na Veronském náměstí potom další Albert.

Doprava

Výborně dostupná je Hostivař i z pohledu městské dopravy. Na jejím území leží železniční zastávka Praha-Hostivař, kde jezdí vlaky z pražského Hlavního nádraží směrem na Benešov. Depo Hostivař ukončuje trasu metra A, odkud navazují autobusové linky do dalších částí čtvrti. Cesta z Depa Hostivař do centra města (stanice metra A Muzeum) trvá metrem cca 15 minut. Za uzlovou můžeme považovat autobusovou zastávku na Na Groši, řada autobusů odjíždí také od stanice metra Skalka. Hostivaří projíždí páteřní tramvajová linka 22, která míří do centra města až na Pražský hrad. Pro automobily je Hostivař dostupná z Jižní spojky po odbočení do Švehlovy ulice, případně se dá přijíždět z Průmyslové ulice.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.