25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

07.03.2023

Vivus Kolbenova II: byl spuštěn prodej projektu

03.03.2023

Lario: v prodeji jsou byty a rodinné domy na Praze 10

Více aktualit

Prodej bytu Kolovraty – současné nabídky novostaveb a developerských projektů najdete zde.

Zobrazeno všech 3 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Kolovrat najdete na jihovýchodním okraji Prahy. Jde o městskou čtvrť, jež tvoří hranici Prahy. Spadá do městského obvodu Praha 10 a správního obvodu Praha 12. Její rozlohu tvoří rozsáhlá plocha 652 ha. Svůj život s Kolovraty spojila celkem 3,6 tisíce stálých obyvatel. Sousedy Kolovratům tvoří na západě Benice, na severozápadě Uhříněves, na severovýchodě Nedvězí. Mimo pražský katastr jsou potom na jihozápadě Lipany a na jihovýchodě Říčany, konkrétně jejich katastrální území Kuří a Říčany. Vesnice je zmiňovaná v písemných pramenech už ve 12. Století, v současnosti zažívá rozvoj.

Kulturní památky

Nejdůležitější místní kulturní památkou je zdejší římskokatolický kostel svatého Ondřeje. Jde o původně gotický nebo dokonce románský objekt, zmínky o něm pocházejí už z roku 1363. Jenž byl přestavěn barokně v 17. a 18. století. Nachází se uprostřed starého hřbitova v obci. Na oltáři je zde obraz svatého Ondřeje, dílo malíře Jakuba Husníka, známého vynálezce světlotisku. Po hudební doprovod zde slouží varhany z poloviny 19. století. V kostelní věži je zvon z roku 1546. Ve východní části obce je socha svatého Donáta, kterou zde nechala roku 1765 postavit Marie Terezie Savojská. V Tehovičkách je zvonice postavená kolem roku 1650. U silnice směrem do Uhříněvsi potom stojí Kříž vedle Hofmanova statku čp. 107, roku 1861 ho tu nechal postavit statkář Josef Lehovec.

Zábava

V Mírové ulici v Kolovratech najdete místní knihovnu spojenou s infocentrem. Zdejší knihovna slouží zároveň jako kulturní centrum Kolovrat. Konají se zde výstavy a jejich vernisáže, besedy, literární večery, kurzy a přednášky, ale i různé jarmarky, program je velmi pestrý. Další kulturní institucí je Klub U Boudů v Kolovratech na Mírové ulici pořádá rovněž koncerty, cestopisné večery, různé akce pro děti, ale i výstavy, v sále probíhají například i taneční večery, posvícenské zábavy. Za další kulturou musíte do centra Prahy nebo také do Říčan, kde se v kulturním centru Na Fialce v Mánesově ulici konají divadelní představení a koncerty a je zde také kino. Za divadlem můžete vyrazit například do sousední Uhříněvsi, kde působí divadelní scéna Divadlo U22 v ulici K Sokolovně. I zde najdete na stejné adrese kino.

Příroda

I když zde nejsou rozsáhlejší lesní plochy, něco se najde. Na Předevsi a Nad Benickou cestou se nacházejí menší lesíky a remízky, určené k vycházkám, dále je zde Lesopark Prknovka na západní straně Kolovrat. Za procházku a průzkum stojí také údolí Říčanského potoka neboli Říčanky. Břehy potoka lemují vzrostlé stromy. Do části území nedalekých Lipan zasahuje také velký Přírodní park Botič-Milíčov. Na jihu Kolovrat se nalézají také tzv. Kolovratské vlhké louky, které skýtají zajímavé příležitosti pro botaniky i prostor k relaxaci.

Sportoviště

V jižní části obce v ulici Do Hlinek se nachází sportovní areál vybavený hned několika hřišti. Nabízí pro děti košíkovou, dále pro děti i dospělé tenisový klub. Kromě toho v Kolovratech působí oddíl Silla Taekwon-do ITF Chon-ji Kolovraty, který zasvěcuje zájemce do tajů tohoto bojového umění. Širokou škálu sportovních aktivit nabízí také Sokol Kolovraty. Maestro club Kolovraty nabízí nohejbal a volejbal. Nabídku rozšiřuje i Karate klub Kibó pro děti, Fitness Cappuccini v ulici Pod zastávkou je pohybovým studiem pro děti a ženy. Plánuje se také vybudování cyklostezky Netluky-Uhříněves-Kolovraty. Do katastru Kolovrat zasahuje i cyklostezka kolem Kunratického potoka.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha-Kolovraty má své sídlo v Mírové ulici. Pro veřejnost má otevřeno vždy v pondělí od 8.00 do 12.00 hodin a následně od 13.00 do 16.00 hodin, dále ve středu od 8.00 do 12.00 hodin a také od 13.00 do 18.00 hodin. Mateřská škola v Kolovratech má své sídlo v ulici K poště. Základní škola je umístěna na Mírové ulici, dále v ulici K Poště existuje ještě kolovratská pobočka Základní umělecké školy Bajkalská. Je zde tedy jedna mateřská a jedna základní škola a také jedna základní umělecká škola. V ulici K Poště potom sídlí praktičtí lékaři, a to jak pro děti a dorost, tak i pro dospělé.

Nákupní možnosti

Nakupovat můžete v Říčanech v supermarketu v Bille na Černokostelecké ulici, dále v Tesku na stejné ulici, případně také v prodejně Albert na Barákově ulici. Albert se nachází také v Obchodní ulici v nedalekých Čestlicích. V Uhříněvsi v ulici Přátelství potom narazíte na supermarket obchodního řetězce Norma.

Doprava

Výhodou Kolovrat je dobrá dopravní dostupnost navzdory tomu, že jde o okrajovou část Prahy, protože Kolovraty jsou velice dobře dosažitelné po železnici. Leží totiž na železniční trati Praha-Benešov u Prahy, což je jedno z páteřních vlakových spojení. Jde o linku S9 a cesta z Kolovrat na hlavní nádraží v Praze, tedy do samotného centra trvá 23 minut. Proto se více vyplatí využívat železnice, než autobusových spojů. I když i do Kolovrat samozřejmě autobusy zajíždějí. Jedná se o linky číslo 265 a 267. Linka číslo 265 propojuje Nádraží Uhříněves a Kolovraty přes Benice a Lipany. Druhá linka číslo 267 potom jezdí z Hájů do stanice Nedvězí, přičemž projíždí Petrovice, Uhříněves. Tato linka tedy odjíždí od konečné stanice metra Háje na lince C. Hlavní dopravní tepny tvoří ulice Albíny Hochové, Za Podjezdem a Ke kuřatům, která Kolovraty spojuje s Uhříněvsí a dále ulice K Říčanům, jež Kolovraty spojuje s Říčany. Kromě toho se do 10 minut dostanete z Kolovrat na Černokosteleckou silnici.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.