28.03.2023

Rezidence Řepy: byl spuštěn prodej jednotek

26.03.2023

Byty Botič: v prodeji jsou byty na Praze 4

25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

Více aktualit
Zobrazeno všech 4 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

V jihozápadní části Prahy, téměř na samém okraji města se nalézá městská čtvrť Lochkov. Katastrální území Lochkov se rozkládá na ploše 272 ha. Žije zde přes 700 obyvatel. Čtvrť je zařazena do správního obvodu Praha 16 a městského obvodu Praha 5. Lochkov na severu sousedí se Slivencem, na západě, jihu a jihovýchodě s Radotínem a na východě s Velkou Chuchlí. Jde o čtvrť, kde je velmi blízko do přírody, obklopuje ji ze tří stran zeleň, a to Přírodní park Radotínsko-chuchelský háj, na který navazuje Lochkovský profil. Je zde ještě prostor pro další bytovou výstavbu.

Kulturní památky

Nejvýznamnější památkou v této pražské čtvrti je zámek Lochkov. Jedná se o bývalý panský dům, který byl v 19. století přestavěn na zámek. Panské sídlo zřejmě stálo už roku 1399, ze kdy máme vůbec první zmínku o Lochkovu. Potom několikrát měnilo majitele, například ho vlastnil i Zbraslavský klášter. Západní průčelí zámku má hranolovou věž. V severním křídle zámecké budovy sídlí mateřská škola, v západní části úřad městské části. K zámku patří i hospodářský dvůr s č.p. 1. Historické jádro Lochkova se zámkem je navrženo na vyhlášení městské památkové zóny. Jsou zde i dvě Boží muka, první v ulici Za Ovčínem, druhá na nároží křižovatky Ke slivenci-Cementářská. Dále je na parcele č. 4 pomník padlým v 1. světové válce. Technickou zajímavostí je Lochkovský most na trase Pražského okruhu, který přemosťuje Lochkovské údolí, jde totiž o vůbec nejvyšší most v Čechách.

Zábava

Městská část Lochkov pořádá výlety pro seniory, seniorská setkání. Nejbližší kino funguje v sousedním Radotíně v ulici Na Výšince. Pokud jde o další kulturní příležitosti, za těmi většinou musíte do centra Prahy, nejblíže je Smíchov, kde je kino CinemaCity v prostorách Obchodního centra Nový Smíchov u stanice metra Anděl na Plzeňské ulici. Nejbližším divadlem je Švandovo divadlo na Smíchově. Nejbližší pobočka Městské knihovny je otevřena ve Wassermanově ulici na Barrandově.

Příroda

V katastru Lochkova se nachází hned několik významných památek. První z nich je Lochkovský profil, který má status národní přírodní památky. Najdete ho na západě mezi Lochkovem a Radotínem. Jde o významné a dokonce mezinárodně uznávané paleontologické naleziště z doby devonu, obsahující i skalní stepi. Dále se tu nachází Ortocerový lůmek, bohaté naleziště zkamenělin hlavonožců se silurskými usazeninami. Slavičí údolí je zase přírodní rezervace v jižní části čtvrti, jde louky a svahy ústící k Radotínskému potoku.

Sportoviště

V ulici K Lahovské narazíte na velké fotbalové hřiště, kde působí TJ Sokol Lochkov. V sousedním Slivenci můžete využívat možnosti Sportovního areálu Slivenec sídlícího v ulici U sportoviště. Nabízí se zde travnaté hřiště na fotbal, dva tenisové antukové kurty, hřiště s umělou trávou třetí generace, skatepark. Kromě toho se přímo v Lochkově nachází nově vybudovaná venkovní fitness stezka.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha-Lochkov sídlí v ulici Za Ovčínem ve zdejším zámku. Úřední hodiny pro veřejnost jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 14.00 do 17.00 hodin. V ulici Za Ovčínem najdete mateřskou školu. Základní škola v Lochkově není, děti jezdí do nejbližší základní školy, která se nachází ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu.

Nákupní možnosti

Ze supermarketů najdete v Radotíně na Náměstí Osvoboditelů prodejnu řetězce Albert, druhá prodejna Albert je v Högerově ulici na Barrandově. Dále se ve Vrážské ulici v Radotíně nachází Billa. Další Billa je v Tilleho ulici rovněž na Barrandově.

Doprava

Do Lochkova samozřejmě zajíždějí autobusy městské hromadné dopravy. Konkrétně sem jezdí linky číslo 120 a 255. Linka 120 jezdí ze stanice Na Knížecí k Nádraží Radotín. Druhá linka s čísle 255 jezdí ze Sídliště Stodůlky na Zbraslavské náměstí. Přímo kolem Lochkova vede Pražský okruh, na který je odsud pro automobilisty velmi snadný nájezd. V Radotíně narazíte na železniční stanici, která leží na trati Praha-Beroun, kterou se můžete dostat na Smíchovské nádraží.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.