30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Byty Malešice. Veškeré nabídky novostaveb a developerských projektů na prodej v této kategorii vám přiblíží tento přehled.

Zobrazeno všech 5 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Malešice leží lehce na východ od středu Prahy. Čtvrť se nalézá v městském obvodu Praha 10, pouze malinká část z ní spadá pod správu Prahy 9. Jedná se o zahrady, které se rozkládají na západním úbočí kopce Tábor, jenž se nachází v areálu zahradnické školy. Pokrývá území 382 ha, bydlí zde necelých 10 tisíc lidí. Sousedí na východě s Kyjemi a Štěrboholy, na jihu s Hostivaří, na západě se Strašnicemi a na severu s Hrdlořezy a Hloubětínem. Malešice jsou původně vsí, která se později začala rozrůstat o sídliště.

Kulturní památky

I v Malešicích může návštěvník čtvrti narazit na velmi zajímavé památky. Jednou z nich je Jiráskova vila, která se tyčí na západě vrchu Tábor. Původně zde stála malá stavba určená pro hlídače zdejší vinice a také sklad zemědělského nářadí. Ovšem v průběhu 19. století došlo k významnému rozšíření. Vzniklo zde v roce 1889 významné reprezentativní sídlo vybavené terasou, ke které směřuje po stranách dvouramenné schodiště. Počátkem 20. Století se vila stala majetkem komorního rady Jiráska, který vlastnil největší pražský obchod s uhlím, dále továrnu na nábytek a několik dalších nemovitostí a polnosti. Právě podle něj získala vila své jméno. Jirásek se postaral o vybudování parku kolem vily, dnes je park součástí Botanické zahrady Malešice. Značně zchátralá je ovšem další malešická památka, a sice Malešický zámeček nacházející se v oploceném areálu nedaleko Malešického náměstí. Jedná se o barokní dvorec, postavený v letech 1686-1689 na místě původní tvrze. Dnes je ve velmi špatném stavu a veřejnosti není přístupný. Na Malešickém náměstí také stojí památkově chráněná kaple svatého Václava.

Zábava

Se zábavou to v Malešicích také není zlé. Pokud chcete vyrazit do kina, máte možnost navštívit Cinemas Praha Hostivař ve Švehlově ulici. Sídlí přímo v OC Park Hostivař. Jedná se o nejmodernější multikino v Praze. Máte-li chuť navštívit divadlo, potom tím nejbližším v Hostivaři je bezesporu Strašnické divadlo, které se nachází v ulici Solidarity. V rozumné dostupné vzdálenosti je také Cinema City Flora, multikino nalézající se přímo u stejnojmenné stanice metra linky A. V poměrně dobře dostupné vzdálenosti je také Žižkovské divadlo Járy Cimrmanna ve Štítného ulici nabízející dobře známý Cimrmanovský humor nebo taneční divadlo Ponec v Husitské ulici. Z Malešic jsou dostupné dvě pobočky městské knihovny, a sice Dům čtení na Ruské ulici v Malešicích a dále také pobočka v ulici Za žižkovskou vozovnou na Žižkově.

Příroda

Dominantu Malešic tvoří už zmiňovaný vrch Tábor, který je s 260 metry nad mořem vůbec nejvyšším bodem celé čtvrti. O pouhých pět metrů nižší je vrch Smetanka. Tábor a Smetanka vlastně tvoří jakési dvojvrší. Kolem dokola Jiráskovy vily na úbočí vrchu Tábor narazíte na Botanickou zahradu Malešice, jde o bývalý park patřící k Jiráskově vile. Jde o jednu ze tří pražských botanických zahrad. Patří Střední odborné škole, Střednímu odbornému učilišti, Odbornému učilišti a Učilišti, jde o Botanickou zahradu zahradnického učiliště na Jarově. Ve všední dny je tato botanická zahrada také přístupná veřejnosti. Je možné sem zajít na procházku, relaxovat. Rostou zde cenné dřeviny, ale i květiny, například orchideje. Rovněž se v prostoru Malešic mezi ulicemi Malešická, U krbu, Cerhenická a Bydžovského rozkládá Malešický park, který je s 9 hektary vůbec největším parkem v obvodu Praha 10. Leží přímo na Malešickém hřbetě, najdete ho v nadmořské výšce 265 metrů. Jeho severním sousedem je další zdejší přírodní lokalita, a sice Malešický les.

Sportoviště

Najdete zde celou řadu sportovních areálů, které přímo vybízejí k protažení těla a podávání fyzických výkonů. Například v Heldově ulici narazíte na Lakrosové hřiště TJ Malešice. Dále se v Malešické ulici nachází Hector-Sport Centre a Restaurant, což je rozsáhlý sportovní komplex. Nabízí možnost zahrát si squash, tenis, beach volejbal, stolní tenis, badminton a také posilovnu. Organizují se zde nejrůznější skupinové lekce, například pilates, flowin, power jóga. Můžete si zahrát i bowling nebo využít možností sauny a solária. V ulici Nad Úžlabinou najdete Fitness & Health club, jde o lázně a fitness centrum. Ve fitness části můžete cvičit s vlastní vahou i na posilovacích strojích, probíhají zde jak skupinové lekce, tak i osobní trénink. Ve wellness části můžete užít turecké lázně, finskou saunu, vířivky i odpočinkové zóny. Kromě toho si v Malešicích také můžete zahrát tenis, a sice v tenisové škole A. K. Tenis sídlící v Malešické ulici. Můžete se také projet na kole hned po několika cyklostezkách, a sice té s číslem A23 Výtoň-Vršovice-Michle-Záběhlice-Hostivař-Malešice, dále A24 Újezd-Vinohrady-Malešice, A43 Hostivař-Malešice-Hrdlořezy.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 10 najdete na adrese ve Vršovické ulici v pražských Vršovicích hned vedle Vršovického Edenu. Pod tuto správu spadají i Malešice. Veřejnost sem může přijít v pondělí a ve středu, a to od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.30 hodin. Dále ve čtvrtek od 8.00 do 12.00 hodin ovšem mimo odbor sociální, stavební, školství a kultury, životního prostředí, dopravy a rozvoje. O zdravotní stav obyvatel Malešic se starají praktičtí a odborní lékaři pracující na Poliklinice Medifin-Poliklinika Malešice, která se nalézá v Plaňanské ulici. Mateřské školy sídlí v Útulné, Troilově, Tuchorazské a Hříbské ulici a dále ještě v ulici Ve Stínu. Navíc je zde ještě soukromá mateřská škola Kindergarten v ulici Na Třebešíně. Celkem jde o šest mateřských škol, z toho jedna je soukromá. Také se v katastru Malešic nalézají tři základní školy, a sice v Chotouňské ulici (Základní škola speciální) a dvě klasické základní školy v ulici Nad Vodovodem a v Hostýnské ulici. Najdete zde i několik středních škol. V ulici U krbu Střední odborné učiliště gastronomie, v ulici V Úžlabině Střední průmyslová škola elektrotechnická, dále v ulici Na Třebešíně Střední průmyslová škola, Střední škola umělecká a řemeslné tvorby v ulici Na Výsluní, Střední škola v Chotouňské ulici a soukromé Eko Gymnázium Praha v ulici Nad Vodovodem. Celkem jde o šest středních škol, jedna z nich je soukromá. Z vysokých škol je zde Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Praze v ulici Pod Táborem.

Nákupní možnosti

Samozřejmě nezůstávají stranou i nákupní možnosti, které se v Malešicích nalézají. Na Malešické ulici je otevřený Penny Market. Na Počernické ulici narazíte na prodejnu řetězce Billa. Na Tuklatské ulici na rozhraní Malešic a Strašnic můžete objevit prodejnu Albert. Dále se ještě na Počernické ulici nalézá i prodejna Lidlu. Dopravně dobře dostupný je pro obyvatele Malešic také ještě Europark Štěrboholy na Nákupní ulici. Tam se nachází hypermarket Albert, ale spousta dalších obchodů od módy až po hobby a domácnost. Případně je velmi výhodný a poměrně blízký také nákup v OC Park Hostivař ve Švehlově ulici. Najdete zde celou řadu obchodů od potravin přes módu až po elektroniku.

Doprava

Nejbližší stanicí metra v Malešicích je Depo Hostivař, konečná linky A na Černokostelecké ulici. Jezdí sem také tramvajové linky 5 a 7. Linka číslo 5 jezdí z Divoké Šárky k Ústředním dílnám Dopravních podniků, linka číslo 7 z Radlické na Černokosteleckou. Dále je do Malešic zajištěna autobusová doprava, a to linkami 133, 163, 177, 188, 195, 223, 234, 297. Linka číslo 133 propojuje Florenc a Sídliště Malešice, linka 163 Želivského a Sídliště Rohožník, linka 177 Polikliniku Mazurská a Chodov, linka 188 Želivského a Kavčí Hory. Pokud jde o linku 195, ta jezdí mezi konečnými stanicemi Sídlištěm Čakovice a Jesenickou, linka číslo 223 mezi Depem Hostivař a Ratibořickou, linka číslo 234 dělá okruh Habrovou a konečně linka číslo 297 jezdí okruh k Nemocnici Vinohrady. Důležitými dopravními tepnami Malešic jsou Černokostelecká, která směrem do centra přechází ve Vinohradskou a ve druhém směru míří na Průmyslovou a Pražský okruh. V katastru Malešic najdete také Nákladové nádraží Praha-Malešice.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.