07.06.2023

Rezidence Prokopský potok: v prodeji jsou byty na Stodůlkách

04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

Více aktualit
Zobrazeno všech 22 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Podíváte-li se na mapu Prahy, v její jihozápadní části najdete čtvrť Modřany, která patří do městského obvodu Praha 4 a zároveň i pod městskou část Praha 12. Katastrální výměra Modřan činí 769 ha a žije zde necelých 32 tisíc obyvatel. Se čtvrtí sousedí Hodkovičky, Malá a Velká Chuchle, Lahovice, Komořany, Cholupice, Kamýk a Libuš. Během 19. století Modřany prodělaly změnu z bývalé malé vsi na rozvíjející se předměstí Prahy. V 70. a 80. letech 20. století intenzivní rozvoj pokračoval, vznikla zde nová sídliště.

Kulturní památky

Významnou kulturní památkou Modřan je kostel Nanebevzetí Panny Marie, o kterém existuje nejstarší nepřímá zmínka už z roku 1329. Se ctí přestál většinu pohrom v dějinách a v polovině 18. století byl rozsáhle opravován. V Modřanech se na rozsáhlých vinicích pěstovalo víno, do současnosti z nich zůstal jenom nepatrný zlomek. Proto zde zbyl také Viniční dům umístěný pod bývalými vinicemi v dnešní ulici Chuchelská. Stavba se vyznačuje typickou mansardovou střechou s původním krovem.

Zábava

V ulici U kina nedaleko řeky Vltavy najdete Modřanský biograf a scénu. Jde o jedno z vůbec prvních kamenných kin v Praze, ve kterém se po určitém přerušení naštěstí stále promítají film, a to včetně 3D projekce. Kromě toho se v sále ale pořádají třeba i koncerty, přednášky nebo činoherní představení. Součástí je i kavárna a výstavní prostor. Volnočasové aktivity pro děti nabízí Dům dětí a mládeže Praha 12-Monet v Hermannově ulici. V rámci tohoto domu funguje také Divadlo Na Cikorce. V Praze 12 intenzivně pracuje i Kulturní centrum „12“ s pestrou škálou programů zasahujících nejenom do oblasti kultury, ale i pohybových kurzů či vzdělávacích přednášek. Centrum funguje ve dvou pobočkách v ulicích Jordana Jovkova a Pertoldově.

Příroda

Modřany leží téměř na okraji města, a proto mají blízko k přírodě. Nachází se zde dokonce několik chráněných přírodních lokalit, například Modřanská rokle, nebo Cholupická bažantnice. Areál přírodního parku Modřanská rokle se rozkládá na ploše 1707,5 ha. V Cholupické bažantnici o rozloze 13,78 ha sice už dnes bažanty nenajdete, ale za to se zde nachází významný porost starých stromů a zajímavé fauny včetně například 99 druhů motýlů. Další trasy pro procházky v zeleni nabízejí místa na Točné, V Hrobech nebo na Šancích.

Sportoviště

TJ Sokol Modřany v ulici K Vltavě zájemcům nabízí možnost využít dva antukové kurty na tenis nebo jako hřiště pro různé druhy míčových her, například volejbalu, nohejbalu či badmintonu. V ulici Vltavanů se potom nachází velký volnočasový areál Freestyle Park Modřany s širokým zázemím. Zahrnuje nejenom 18ti jamkové hřiště na minigolf, ale třeba i půjčovnu loděk a motorových člunů nebo půjčovnu in-line bruslí. Další velký komplex Hamr s nabídkou hřišť například pro fotbal nebo plážový volejbal najdete také v ulici Vltavanů. Kromě toho v Rakovského ulici narazíte i na Tenisovou školu Tallent. Pokud vás láká vytáhnout kolo, potom vězte, že podél Vltavy můžete klidně projet celou Prahu, a to právě až do Modřan. Cyklostezky A21 Modřanská rokle vede z Modřan přes Kunratice přes Háje až do Průhonic.

Radnice, zdravotnická střediska a školy

Úřad městské části Praha 12 najdete v Pískové ulici. Na veřejnost a její problémy jsou zde připraveni každé pondělí a středu, a to až do 18. hodiny. Komplexní zdravotní služby pro své obyvatele zařizuje Poliklinika Modřany v Soukalově ulici. Mateřských školek je tu celkem dvanáct: Tyršovka, First School Point – mateřská škola -Mateřská škola a jesle Čiperka v ulici K Otočce, Jahůdka v Krouzově ulici, Zvoneček v ulici Pejevové, K Dolům v ulici U Domu služeb, Podsaďáček v ulici U Podsady, Pastelka v Platónově, Montessori v Urbánkově ulici, Na Beránku v Pertoldově ulici, Srdíčko v Levského, Angel v Angelovově a dále církevní mateřská škola Studánka. Základní školy tvoří následující výčet: Angel v Angelovově ulici, Rakovského v Rakovského ulici, Základní umělecká škola Adolfa Voborského v Botevově ulici, K Dolům v ulici U Domu služeb a Základní škola T. G. Masaryka v Modřanské ulici. Nechybí ani Soukromá základní umělecká škola Music Art v Pískové ulici, tedy dohromady šest škol. Samozřejmě nezapomínáme ani na střední školy, které tvoří Klasické gymnázium Modřany v Rakovského ulici a Economa – soukromá obchodní akademie sídlící v Pertoldově ulici, v katastru se tedy vyskytují pouze dvě střední školy. Vysoká škola zde nesídlí žádná.

Nákupní možnosti

Pro potraviny i další nákupy můžete v Modřanech vyrazit například do Alberta na Obchodním náměstí nebo do Kauflandu či Lidlu, oba jsou otevřeny ve Lhotecké ulici. K dispozici je také Norma v Těšíkově ulici a dále Billa v Plovdivské a Mazancově ulici. Na Sofijském náměstí také můžete navštívit Obchodní centrum Modřany, kde najdete různé obchody od drogerie, textilu až po lékárnu.

Doprava

Od poloviny 90. let 20. století se Modřany pyšní velmi dobrým tramvajovým spojením. Trať vede z Nového Města pražského po pravém břehu řeky Vltavy Vyšehradem, Podolím, Braníkem, a Hodkovičkami. Jezdí sem linky číslo 3 a 17. Dobrá je i autobusová doprava, která směřuje většinou ke stanici metra C Kačerov nebo Budějovická, některé autobusy mají konečnou také u stanice metra B Smíchovské nádraží. Například jde o autobusovou linku 205 přiváděnou na Budějovickou. Metro sice Modřany neprotíná, ale tramvajová i autobusová doprava zvládne pokrýt potřebnou dopravní obslužnost. Prochází tudy železniční trať Posázavský pacifik, která vede dál na Dobříš a do Jílového u Prahy a je velmi oblíbeným výletním cílem Pražanů. Silniční spojení se zbytkem Prahy zajišťuje Modřanská ulice, s Libuší potom ulice K Vltavě, s Cholupicemi čtvrť propojuje Hornocholupická ulice.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.