30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit
Zobrazeno všech 2 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území pražského Motola najdete v západní části města. Patří pod městskou část Praha 5. Celková rozloha Motola činí 320 ha. Bydlí zde 3,5 tisíce obyvatel. Sousedy Motola tvoří na severní straně Břevnov, na východě Smíchovy, na jihovýchodě a jihu Košíře, na jihu Jinonice, na jihozápadě Stodůlky, na západě potom Řepy. Motol netvoří větší zástavba bytů. Jde o původní vesnici, kolem ní byla vybudována motolská nemocnice, hotel Golf, motolská vozovna, krematorium a pouze malinké sídliště Na Homolce. Jde především o starou klasickou zemědělskou a sadařskou obec.

Kulturní památky

Památkou je vojenský lazaret vybudovaný během 2. Světové války za německé okupace. Později ovšem byl začleněn do nově se utvářející fakultní nemocnice Motol, která byla vybudována po roce 1945. Někdejší přízemní pavilony bývalého lazaretu nemocnice užívala až do 60. let 20. století. Z dalších významných památek Starého Motola upoutá hlavně novogotický zámek nacházející se v ulici Za Opravnou čp.4. Jde o dvoukřídlou stavbu s romantizující zástavbou, které dominuje nárožní věž včetně cimbuří. Předtím v těchto místech stávala středověká tvrz, v 17. století přestavěná na barokní zámeček. Dnešní podobu novogotického zámku získala ve 2. polovině 19. století, pak sloužila jako dělostřelecká kasárna, dnes je zde inspektorát Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. V Plzeňské ulici stával také někdejší hostinec zmiňovaný roku 1607, v 18. století přestavěný na pivovar, který v 70. letech 20. století byl prakticky celý zbourán kvůli rozšiřování plzeňské ulice. Zbylá část je památkou. Starý maltézský mlýn v Motole také na Plzeňské ulici má pozdně barokní podobu, dnes je z něj obytný dům. V motolském údolí roku 1954 vzniklo krematorium.

Zábava

Greyhound Park Motol poskytuje různorodou zábavu pro děti i dospělé. Konají se zde nejrůznější akce, je možné si vyzkoušet motokáry a čtyřkolky, probíhají tu chrtí dostihy. Na chrtím závodišti se nalézá také letní divadelní scéna. Knihovna se nalézá na náměstí 14. října, tedy kousek od Anděla, což je cestou z Motola do centra. Blíže je pobočka knihovny Cibulka v Musílkově ulici. Za kulturou podobně jako za knihovnou také musíte vyrazit směrem do centra. Cca za 20 minut jste u Anděla u stanice metra, kde se nalézá multikino Cinema City Nový Smíchov, nedaleko je ve Štefánikově ulici také Švandovo divadlo.

Příroda

Zajímavou přírodní památkou je Kalvárie v Motole. Jedná se o skálu tyčící se nad rybníkem, která končí křížem. Jde o dvě oddělené skály, které se tyčí vedle Plzeňské ulice. Také část této Kalvárie byla bohužel odstřelena při rozšiřování ulice v 80. letech 20. století. Kdysi byla Kalvárie velice vyhledávaným místem pro výlety Pražanů. Našly se zde také zkameněliny. Velký prostor k procházkám i projížďkám na kole představuje rozsáhlý přírodní park Košíře-Motol o rozloze 354 ha. Jeho součástí je popisovaná Kalvárie, dále přírodní památka Motolský ordovik a přírodní památka Vidoule.

Sportoviště

V Zahradníčkově ulici najdete Přírodní koupaliště Motol, které se nalézá u rybníka. Motol Sport park poskytuje dostatek vyžití pro vášnivé tenisty, jedná se o sportovně relaxační areál v ulici Nad Hliníkem, který má zázemí tenisové školy a akademie, jsou zde antukové kurty, i kurty s umělou trávou. Motol-Golf Club Praha, golfové hřiště najdete v přírodní parku Košíře-Motol. Na motolských rybnících se dá v zimě bruslit, terén přírodního parku Košíře-Motol se dá využít i k běžkování.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 5, pod kterou spadá i katastrální území Motol, najdete na Náměstí 14. října nedaleko stanice metra Anděl. Úřední hodiny jsou zde pondělí a středa od 8.00 do 18.00 hodin. Mateřská škola „U Krtečka“ se nachází v Kudrnově ulici. Při Fakultní nemocnici Motol najdete jak mateřskou, tak i základní školu, obě sídlí v nemocnici v ulici V Úvalu. Jde tedy o dvě mateřské a jednu základní školu. Je zde také jedna střední škola, a sice Střední průmyslová škola dopravní na Plzeňské ulici. Nejbližším zdravotnickým zařízením je zde již zmiňovaná Fakultní nemocnice Motol, která se nachází v ulici V Úvalu. Nabízí zázemí jak praktických, tak i veškerých odborných lékařů.

Nákupní možnosti

Nakoupit si můžete například v blízkém Kauflandu na Bělohorské ulici. Autem je dobře dostupné i Obchodní centrum Šestka ve Fajtlově ulici. Dále se supermarkety Albert nalézají na Slunečním náměstí, v Galerii Butovice, ve Stodůlkách na Mukařovského ulici, dále dvě prodejny v Řepích na ulici Makovského.

Doprava

Dopravně je Motol velmi dobře dostupný, neboť sem byla prodloužena trasa metra A, která nyní končí ve stanici Nemocnice Motol. Z centra města se tak sem dostanete za 20 minut. Uvažuje se také o prodloužení do Řep s odbočkou na Zličín a na letiště v Ruzyni, ovšem tato varianta je zatím odložena kvůli vysokým finančním nákladům. Propojení s letištěm by mohlo zabezpečit buď tramvajové nebo vlakové spojení. Motol je velmi důležitou přepravní čtvrtí pro dvě sousední katastrální území, a sice Řepy a také Jihozápadní město. Důležitými tepnami automobilové dopravy jsou hlavně Plzeňská ulice, dále Kukulova a Bucharova. Velmi důležité je hlavně autobusové spojení, které zajišťují linky 167, 168, 174, 180, 184, 347 a 380. Linka číslo 167 spojuje Na Knížecí a Nemocnici Na Homolce, linka číslo 168 jezdí mezi Novými Butovicemi a Bílou horou, linka číslo 174 mezi Kukulovou a Třebonicemi, linka číslo 180 propojuje Obchodní centrum Zličín a Dejvickou, dále linka číslo 184 má trasu mezi Velkou Ohradou a Hradčanskou, linka číslo 347 mezi Zličínem a Motolem a konečně linka číslo 380 jezdí z Kukulovy do Berouna. Plzeňskou ulicí jezdí tramvajové linky číslo 9, 10, 16. Linka s číslem 9 jezdí ze Sídliště Řepy na Spojovací, linka číslo 10 ze Sídliště Řepy na Sídliště Ďáblice, linka číslo 16 potom ze Sídliště Řepy na Lehovec. V blízkosti Motola se nalézá také vlakové nádraží Praha-Stodůlky.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.