07.06.2023

Rezidence Prokopský potok: v prodeji jsou byty na Stodůlkách

04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

Více aktualit
Zobrazeno všech 22 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Nové Město leží uprostřed Prahy a patří pod městskou část Praha 2, menší části i pod Prahu 1 a Prahu 8. Tato čtvrť se rozkládá na pozemku o velikosti 334 ha a žije zde 25 tisíc obyvatel. S Novým Městem sousedí Vinohrady, Žižkov, Karlín, Holešovice, Staré Město a na druhém břehu řeky Vltavy Smíchov. Hranici mezi Prahou 1 a 2 tvoří Jiráskovo náměstí, Masarykovo nábřeží, ulice Myslíkova a Lazarská a dále jižní část Vodičkovy ulice a ulice Žitná. Nové Město charakterizuje převážně stará zástavba činžovních domů, i když na některých místech se také staví nově.

Kulturní památky

Vzhledem k tomu, že Nové Město založil císař Karel IV., nachází se zde řada kulturních památek. Zaměříme se ve stručnosti alespoň na ty nejdůležitější. Novorenesanční budova Národního divadla byla stavěna v letech 1868–1881. Velká část stavby byla financována z národní sbírky našich obyvatel. Později byla budova po požáru znovu obnovena v roce 1883. Dodnes slouží svému účelu jako významný kulturní stánek. V čele Václavského náměstí naši předkové zbudovali mohutnou novorenesanční budovu Národního muzea. Stavba byla dokončena roku 1891, k dokončení výzdoby došlo o čtyři roky později. I ona dosud slouží svému účelu, a sice představení rozsáhlých vědeckých sbírek. V současnosti probíhá její rekonstrukce a sbírky jsou přemístěny do vedlejší budovy bývalého Národního shromáždění, která nyní také patří Národnímu muzeu. Historická budova by měla být znovu otevřena v roce 2018 na 200. Výročí založení Národního muzea jako instituce. Třetí významnou stavbou, o níž se alespoň stručně zmíníme, je Novoměstská radnice na Karlově náměstí. Patří mezi vůbec nejvýznamnější gotické budovy v rámci celé Prahy, její výstavba probíhala v letech 1377–1398. Nyní je zde například výstavní a koncertní síň. Konečně jako čtvrtou novoměstskou památku krátce popíšeme ještě Tančící dům nacházející se na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Jedná se o perlu soudobé architektury z dílny architektů Vláda Miluniče a Franka Gehryho, která vznikla v letech 1994–1996.

Zábava

Pod tuto čtvrť patří především Národní divadlo se svou historickou budovou na Národní třídě a Novou scénou hned vedle ní. Nabízí pestrý program jak z oblasti klasických, tak i moderních her. Dále je v okolí Václavského náměstí hned několik divadel zřizovaných jak městem, tak soukromých. Hned vedle Václavského náměstí se nachází budova Státní opery Praha. Další divadla jsou Rokoko, ABC, Černé divadlo Jiřího Srnce, ze soukromých divadel potom Divadlo Bez Zábradlí na Jungmannově náměstí, Divadlo Radka Brzobohatého a Divadlo Blaník na Václavském náměstí, dále Divadla Kalich v Jungmannově ulici. Nachází se zde i celá řada restaurací včetně například proslulého hostince U kalicha v ulici Na Bojišti. Nové Město zároveň bylo a je prostorem plným řady kavárniček a barů, kde se scházeli umělci. Dnes mezi ně patří například P.M. club & cocktail music bar v Trojické nebo noční klub A2larm v Krokově ulici či Restaurace & Music Bar Legenda v Legerově ulici. Zájemce o film potěší komorní kino Mat na Karlově náměstí, legendární a stále promítající kino Lucerna ve stejnojmenném paláci na Václavském náměstí. Další kino Evald sídlí na Národní třídě, kino Praha Art na Václavském náměstí, kino Světozor ve Vodičkově ulici. Ve výčtu samozřejmě nesmí chybět kino Národního filmového archivu Ponrepo v Bartolomějské ulici. Zapomenout ovšem nesmíme ani na multikino Cinema City ve Slovanském domě v ulici Na Příkopech. Pobočka městské knihovny se nachází v Dittrichově ulici.

Příroda

V této oblasti jsou spíše menší parky, protože se jedná přímo o samotné srdce Prahy. Nejvýznamnější zelení, která se nachází přímo mezi Václavským a Jungmannovým náměstím, je Františkánská zahrada. Nabízí oázu klidu hned vedle rušného centra. Další větší park se nachází na Folimance. Poměrně rozsáhlý park se nalézá také na Karlově náměstí. Jenom o kousek dál potom naleznete skutečný ráj přírody v podobě Botanické zahrady hlavního města Prahy, kde si můžete prohlédnout a užít i spoustu exotických květin a rostlin. Další parčíky se nacházejí u Hlavního nádraží a kolem Národního muzea.

Sportoviště

Přestože je Nové Město v samotném středu Prahy, i zde najdete řadu příležitostí ke sportování. V Myslíkově ulici se nachází Spinning Arena. Na Rašínově nábřeží u Vltavy sídlí TJ Sokol Vyšehrad, který také nabízí možnost různých sportů. V Malé Štěpánské ulici je CrossFit Praha, sportovní hala a tělocvična. Vynikající je ovšem především sportovní komplex Folimanka. V ulici Na Poříčí se nachází Sportcentrum YMCA včetně bazénu a také lázně AXA Na Poříčí. V katastru čtvrti narazíte i na několik dětských hřišť, například na Folimance, na Karlově náměstí, Na Výtoni, Na Rybníčku.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 2 najdete na rohu Náměstí Míru a Jugoslávské ulice. Návštěvní hodiny jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.30 hodin. Zdravotnických středisek je zde hned několik. Poliklinika se nachází v Legerově ulici, Medicínské centrum na Karlově náměstí, Lékařský dům Na bojišti, Prevence 2000 v Londýnské ulici. Kromě toho se na Karlově náměstí nachází také Všeobecná fakultní nemocnice, která patří mezi jednu z vůbec nejstarších nemocnic u nás. Mateřských škol je zde šest včetně dvou speciálnícj: v Trojické, ve Viničné a v Resslově ulici, dále v ulicích Na Děkance, speciální mateřská školka pro sluchově postižené v Ječné ulici a Mateřská školka při Všeobecné fakultní nemocnici. Dále zde sídlí pět soukromých školek: Mama luna v Sekaninově ulici, Indigo Kids ve Štulcově ulici, Vašeškolka v Lumírově ulici, Mezinárodní školka a jesle Sugar Cube v Salmovské ulici, Jazyková školka a jesle Kidspace v Salmovské ulici. Základních škol tu najdeme sedm veřejných příspěvkových včetně dvou speciálních: ve Školské a Botičské ulici a v ulici Na Zbořenci, Resslově, Základní škola u svatého Štěpána ve Štěpánské ulici, speciální Základní škola pro sluchově postižené v Ječné ulici a Základní škola při Všeobecné fakultní nemocnici.

Nákupní možnosti

Možnosti nakupovat jsou zde široké. Na Václavském náměstí se nachází Albert, na Karlově náměstí a ve Vodičkově ulici sídlí Billa. Na Národní třídě a na Bělehradské ulici najdete Tesco. V ulici Na Slupi narazíte na prodejnu Lidlu, ve Vocelově sídlí Tesco. Dále je zde obchodní centrum ve Vodičkově ulici a obchodní centrum Černá růže. Na Karlově náměstí se potom nachází nákupní galerie Atrium. Na Náměstí Republiky se nalézá velká nákupní galerie Palladium.

Doprava

V katastru Nového Města se nachází hned několik dopravních uzlů. Procházejí tudy všechny tři linky metra, a to A, B a C. Dokonce zde najdete všechny tři přestupní stanice: Můstek, kde se přestupuje z trasy A na trasu B, Muzem pro přestup z trasy A na trasu C, Florenc pro přestup z trasy B na trasu C. Stanic je zde hned několik: Muzeum, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc a Hlavní nádraží. Přes Václavské a Karlovo náměstí jezdí řada tramvajových linek. Autobusová doprava se Nového Města dotýká jen okrajově nebo ho míjí, protože síť metra a tramvají zde zajišťuje dostatečné dopravní pokrytí. Z páteřních tramvajových linek Nové Město projíždí například číslo 22 z Bílé Hory na Nádraží Hostivař, číslo 10 ze Sídliště Ďáblice do Sídliště Řepy, číslo 16 z Kotlářky na Lehovec,číslo 18 z Vozovny Panrkác na Nádraží Podbaba. Kromě toho ještě číslo 24 mezi Ortenovým náměstím a Spořilovem, číslo 6 mezi Spořilovem a Smíchovským nádražím, číslo 4 z Kotlářky na Kubánské náměstí a číslo 3 z Březiněveské na Nádraží Braník, číslo 8 ze Starého Hloubětína do Divoké Šárky.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.