04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Nabídku na prodej domu v Řeporyjích rozšiřují zajímavé developerské projekty a novostavby. Jaké to jsou, to prozradí náš výběr.

Zobrazeno všech 8 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

V městském obvodu Praha 5 se nalézá katastrální území Řeporyje. Leží na jihozápadě metropole, tvoří jednu z jejích okrajových částí. Spadá do správního obvodu Praha 13. K Řeporyjím patří i Zadní Kopanina a také část katastrálního území Stodůlek a rovněž i část Třebonic. Na severu sousedí s Třebonicemi a Stodůlkami, na východě s Holyněmi, na jihu potom se Slivencem a Radotínem (protože k Řeporyjím je příslušná i Zadní Kopanina). Na západě potom s Ořechem a Jinočany, přičemž obě tyto obce už patří mezi mimopražské. Katastrální výměra Řeporyjí činí 987 ha, žije zde přibližně 4,3 tisíce obyvatel. Původně jde hlavně o zemědělskou lokalitu, která byla v roce 1919 povýšena na městys. Z původní zemědělské zástavby se až do dnešních dnů zachovala celá řada statků. V prvním desetiletí 21. století se Řeporyje začaly rozrůstat o nové domy.

Kulturní památky

Mezi významné Řeporyjské památky patří hlavně kostel svatého Petra a Pavla. Dále se tu nalézá středověký skanzen Řepora, který se před požárem nazýval Tuležim. Můžete se zde přesvědčit o tom, jaký býval život ve středověku život. Zajímavou technickou památkou je železniční viadukt přes ulici K Zadní Kopanině. Usedlost čp. 1 je památkově chráněnou venkovskou usedlostí mapující zemědělskou historii Řeporyjí.

Zábava

Za zábavou většinou musíte do centra města. Občas se nějaké kulturní akce konají v Sokolovně TJ Sokola Řeporyje na Jáchymovské ulici. Jde například o taneční zábavy, maškarní plesy. Sochařské studio Bubec v Řeporyjích na adrese Tělovýchovná ulice organizuje výtvarné dílny. V Řeporyjích se nalézá Místní knihovna sídlící na adrese Od školy, zde je možnost pravidelně si půjčovat knížky.

Příroda

Jako okrajová část Prahy mají Řeporyje hodně blízko k zeleni. Leží hned na samotném počátku Dalejského údolí, které nabízí výbornou příležitost k odpočinku a procházkám. Dalejský potok a jeho bezprostřední okolí je velmi příjemnou lokalitou, vede tudy také naučná stezka a turistické značení.

Sportoviště

Od roku 1921 zde působí fotbalový tým SK Řeporyje. Dále zde sportovní vyžití zajišťuje TJ Sokol Řeporyje. Na Kakosově ulici se také nachází sportovní hala a tělocvična Daniel Sonnleitner. Vyzkoušet si můžete v Řeporyjích i bílý sport, protože na Bronzové ulici se nalézá Tenisová škola Return. Rozsáhlé možnosti ke sportování vám nabídne rovněž SportCentrum Nové Butovice sídlící na Jeremiášově ulici. V Zadní Kopanině v ulici Na Zmrzlíku potom narazíte na Hucul klub, který obzvláště potěší milovníky koní. Nabízí členství v jezdeckém oddílu, jezdecký výcvik, dětské tábory a jezdeckou turistiku.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městská část Praha-Řepory je má svůj městský úřad v ulici Nad Náměstím. Úřední hodiny jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 18.00 hodin. Mateřská škola je zde pouze jedna a nalézá se na ulici K Závětinám. Základní škola je rovněž jediná a sídlí v ulici Od školy. Střední ani vysoké školy se zde nenacházejí. Zdravotnické středisko Řeporyje najdete v ulici Ke Zdravotnímu středisku. Můžete zde využít péči praktických lékařů.

Nákupní možnosti

Na Jeremiášově ulici se nalézá supermarket Billa, vedle něj potom velká prodejna Makro. Dále se v blízkosti u stanice metra Luka nachází supermarket Tesco na Mukařovské ulici a stejně tak na této ulici sídlí i supermarket obchodního řetězce Albert. V nepříliš velké vzdálenosti je i na Archeologické ulici Obchodní centrum Lužiny, nabízející kromě potravin i další obchody od oděvů až po elektroniku.

Doprava

Městská hromadná doprava zajišťuje velmi dobré spojení do Řeporyj. Řešeno je především autobusy. Zajíždí sem linky 130, 174, 255, 301, 352. Linka číslo 130 spojuje Zličín a Chaplinovo náměstí, linka číslo 174 míří z Kukulovy do Třebonic, linka číslo 255 ze Sídliště Stodůlky na Zbraslavské náměstí. Dále příměstská linka číslo 301 propojuje Luka a Chýnice a konečně linka 352 Luka a náměstí v Jinočanech. Linky 174, 255, 301 a 352 vás dovezou ke stanici metra Luka na lince B. Kromě toho do Řeporyj směřuje také železniční doprava. Jedná se o trať Praha-Smíchov-Rudná u Prahy-Beroun. Staví tu osobní vlaky integrované linky S6 zahrnuté do systému pražské integrované dopravy. Trať z Řeporyj míří dál a protíná Dalejské a Prokopské údolí. Pro automobilovou dopravu je zde hlavními tepnami Jáchymovská, K Třebonicům a Ořešská. Jáchymovská vás dovede na Jeremiášovu a dále směrem do centra, Ořešská vede směrem ven na obec Ořech a ulice K Třebonicům míří k vesnici, kterou má ve svém názvu.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.