04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Prodej bytu Řepy – hledáte-li nabídky novostaveb a developerských projektů v této části Prahy, jste na té nejlepší adrese!

Zobrazeno všech 10 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Řepy se nachází v městské části Praha 17 a v městském obvodě Praha 6. Leží v západní části Prahy, a to na sever od ústí dálnice D5 do Prahy. Sousedí s Motolem, Břevnovem, Ruzyní, Zličínem a Stodůlkami. Žije zde 24 tisíc obyvatel, celkově se tato část města rozkládá na ploše 326 ha. V 80. letech 20. století zde vzniká sídliště pro 20 tisíc obyvatel.

Kulturní památky

Řepy ovšem netvoří jenom moderní sídliště a zástavba. Nachází se zde i řada pozoruhodných památek. Například ve staré části Řep najdete románský kostel svatého Martina v Žalanského ulici. Zaujme i komplex bývalé ženské věznice s klášterem, který zahrnuje i kostel Svaté Rodiny, dále meditační zahradu a Křížovou cestu. V současnosti je tu Domov Svatého Karla Boromejského. Do území Řep spadá rovněž kostel Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře poblíž tramvajové smyčky konečné tramvají na Bílé Hoře. Poklidnou procházku nabízí i hřbitov v Řepích v Žalanského ulici, který se skládá hned ze tří částí, a to civilního hřbitova, hřbitova kongregace sester sv. Karla Boromejského a také trestanecký hřbitov. Posledně jmenovaný ukrývá ostatky bývalých vězněných žen z řepské trestnice. Za pozornost zde stojí také hrob slavného loupežníka Václava Babinského, který zde byl zaměstnaný jako zahradník a žil až do smrti ve zdejším klášteře.

Zábava

Různé kulturní aktivity nabízí Kulturní centrum Průhon v Socháňově ulici. Pravidelně se zde například hrají divadelní představení pro děti, konají se zde taneční kurzy a taneční čaje. Kromě toho zde sídlí i Místní knihovna v Praze-Řepích. Probíhají zde také různé kurzy prod děti i dospělé, a to jak cvičení, tak jazyková výuka nebo umělecké aktivity. Společnost pro obnovu řepských tradic funguje v Žalanského ulici a nabízí různé aktivity spojené s místním životem, například ples či karneval, jarmarky, posvícení, oslavu Mikuláše či Silvestra Volnočasový program pro děti a mládež Praha 6 zajišťuje Dům dětí a mládeže Praha 6 v ulici U Boroviček. Nejbližší kino je Cinema City na Zličíně. Má své sídlo v OC Zličín.

Příroda

Z Řep je do přírody velice blízko, což je dáno jejich polohou na okraji Prahy. Například se zde nachází v lokalitě Na Fialce Aktivní lesopark Řepy vybavený 35 herními prvky. Můžete se sem jít projít s dětmi, které zde najdou spoustu možností k aktivní hře. Dále se ve čtvrti nachází Park Fialka vymezený Plzeňskou ulicí, sídlištěm Řepy a areálem BMX dráhy v severní části. V Bendově ulici se potom nachází park Řepík. Nedaleko je také Motolský hřbitov. Na severu nad Řepami se nalézá i nádrž Jiviny na Litovicko-šáreckém potoce.

Sportoviště

TJ Sokol Řepy poskytuje řadu možností ke sportování. Nachází se zde fotbalový oddíl fungující už od roku 1924. Ovšem samozřejmě nejde o jedinou možnost. Dráha Bikrosclubu Řepy, mistra ČR družstev z roku 2009 se nachází v ulici U Boroviček. Volejbalový klub SK Španielka Řepy má sídlo ve Španielově ulici, chlubí se úspěchem, když se v hrací sezóně 2008/2009 umístil na 4. pozici extraligy kadetek a na třetím místě Pražského přeboru. Tiger Gym, klub bojových umění má své sídlo v Makovského ulici v druhém patře obchodního domu. Nabízí výuku kickboxu a japonského a brazilského Jiu-Jitsu pro děti i dospělé. V Makovského ulici můžete navštívit bowlingovou hernu Manta, Bowling Blue Bar se nachází v Čistovické ulici. Expreska Praha Řepy v Nevanově ulici je pro změnu fitness a lázeňské centrum. Kromě toho se v Řepích nalézá celá řada venkovních hřišť, například ve Španielově ulici, dále v Socháňově, Makovského, Nevanově, Vondroušově, Laudově, Opukové. Galandově, Žufanově, Jiránkově, Bazovského. Na své si přijdou také milovníci jízdy na skateboardu, kteří se mohou realizovat v Engelmüllerově ulici ve zdejším Skateparku Řepy. Nepříliš daleko je přírodní koupaliště v Motole. Má vzniknout také velké sportoviště s bazénem, dvěma halami, ubytovací kapacitou a restaurací v ulici Na Chobotě.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městský úřad Praha 17 má sídlo v Žalanského ulici a veřejnost zde uvítá v pondělí od 8.00 do 17.30, ve středu od 8.00 do 18.30, v pátek od 7.30 do 11.00. Zdravotní středisko Řepy naleznete v Socháňově ulici, nabízí zázemí praktických lékařů i odborných specialistů. Další zdravotní střediska sídlí v Žufanově a Nevanově ulici. Samozřejmě je ve čtvrti řada mateřských, základních, středních i vysokých škol. Mateřských škol je zde pět, v Bendově a Socháňově ulici, Pastelka ve Španielově ulici, Laudova se speciálními třídami a Rozmarýnek v Chlupově ulici. Základních škol sídlí v Řepích také pět, a sice ŽŠ Jana Wericha v ulici Španielově, dále školy v ulicích Generálporučíka Františka Peřiny, Laudově, Základní škola pro žáky se specifickými poruchami učení v ulici U Boroviček a Základní umělecká škola Blatiny. Do výčtu musíme zahrnout i čtyři střední školy: Mensa gymnázium ve Španielově pro nadané studenty, Střední škola gastronomie a hotelových služeb v Mrkvičkově ulici a Soukromá střední škola designu v Laudově ulici. Navíc je tu i jedna vysoká škola, a to Vysoká škola regionálního rozvoje a Vyšší odborná škola cestovního ruchu. Obě školy sídlí v Žalanského ulici v budově někdejší historické řepské školy.

Nákupní možnosti

V katastru Řep narazíte na řadu možností k nákupům. Za obchodní centrum čtvrti se v podstatě považuje ulice Makovského, respektive její část nacházející se u zastávky MHD Slánská. Zdejší velký obchodní dům se nazývá Shopping point Řepy nebo také jeho starší název Ovus či OC Řepy. Kromě supermarketu Albert je zde i řada dalších obchodů, pošta či policie. U zastávky Blatiny se nachází také Řepská pasáž, která rovněž nabízí řadu obchodů, jde o přízemí dvou panelových domů. Ovšem největší blízké nákupní centrum je OC Zličín. Slánská ulice obecně nabízí hodně příležitostí k různým nákupům. Narazíte zde na supermarket Lidl, dále Tesco Expres. Žalanského ulice ukrývá Penny market, ve Skuteckého ulici můžete zajít do Billy, ve Španielově ulici pro změnu do Normy. Ve Slánské ulici najdete také Hornbach, centrum pro stavbu.

Doprava

Dopravní situace se stále zlepšuje, protože už od roku 1988 je v provozu tramvajová trať, která spojuje Řepy s centrem města. Nedávno, v roce 2010 proběhla rekonstrukce této trati. Zhruba za 18 minut se dostanete tramvají k Andělu. Nyní až do Řep zajíždí tramvajové linky 9 a 10, ve špičce i linka 16. Linka 9 jede dál z Anděla směrem na Václavské náměstí a odtud na Spojovací. Linky 10 a 16 míří přes Karlovo náměstí a Náměstí Míru, Floru, Palmovku až do Ďáblic (číslo 10, číslo 16 je odvedeno na Žižkov na Spojovací. Metro trasy A končí v sousední čtvrti Motol, přesně u Nemocnice Motol. Z autobusů Řepy projíždí linky 142, 180 a 264. Bus číslo 142 vyjíždí z Nových Butovic, bus 264 z Petřin, číslo 180 z Obchodního centra Zličín. V sousední čtvrti Zličín je železniční zastávka Praha-Zličín, která leží na trati číslo 122 Praha-Hlavní nádraží-Hostivice. Vlaky zajíždějí i do Rudné u Prahy. Jde dobré spojení přímo z centra města. Železnice je zajímavá i pro turisty, protože se na ní nacházejí dva viadukty, vede mezi masivy Děvína a Zvahova, je odsud pěkný výhled na Prahu. Cesta z hlavního nádraží na Zličín trvá 27 minut. Pro silniční dopravu je spojení do centra dobré, důležitou komunikací je Plzeňská třída, která odbočuje do ulice Makovského, další je Slánská ulice, z níž se dá odbočit na Bělohorskou a odtud na Pražský okruh. Na území Řep se také nachází jedna velmi důležitá stavba, a sice Garáže Řepy, které slouží k parkování městských autobusů. Najdete je na severním okraji Řep, jihozápadně od křižovatky ulic Karlovarská a Slánská.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.