30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Veškeré nabídky na prodej domu v Satalicích z kategorie novostaveb a developerských projektů najdete zde.

Zobrazeno všech 2 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Na severovýchodě Prahy se nalézá katastrální území Satalice. Tvoří správní obvod Praha 19 a spadá do městského obvodu Praha 9. Rozloha celých Satalic činí 380 ha. Žijí zde 2,5 tisíce obyvatel. Na Severu se Satalicemi sousedí Vinoř, na jihu Horní Počernice a Kyje, na západě Kbely. Jedná se o původně malou ves, která se v poslední době dost rozrůstá.

Kulturní památky

První zmínky o Satalicích souvisí s rokem 1374. I když jsou Satalice poměrně malou městskou částí, nachází se zde poměrně dost zajímavých historických památek. První z nich je kaple svaté Anny pocházející ze 2. čtvrti 18. století. Jedná se o obdélníkovou barokní stavbu s polokruhovým tvarem. Nad průčelím se nachází malá věžičky. V 70. letech 19. století byla kaple nově vybavena, například ji vymaloval Josef Hellich. U kaple jsou lípy, které mohou být staré až 300 let. Další památkou je hájovna vybudovaná v klasicistním stylu, která byla zbudována někdy v polovině 18. století. Chovali se zde holubi pro černínskou střelnici. Kromě toho je památkou i budova satalického nádraží z let 1870–1872. Zajímavou technickou památkou je stacionární lokomobila zakoupená roku 1928 pro pilu Eisler a synové. Při cestě ze Satalic na Počernice je na pravé straně budova radiostanice spojená s počátky rozhlasového vysílání u nás. První vysílání rozhlasu v Čechách proběhlo roku 1923 z Kbel a zde stál vysílač. V háji mezi Satalicemi a Vinoří bývalo v době bronzové hradiště. U nádraží stojí krucifix z roku 1899, dále jsou v obci dva pomníky obětem dvou světových válek.

Zábava

Různé kulturní a společenské akce se konají v Sokolovně v ulici K Radonicům. Konají se zde například hasičské zábavy a plesy, divadelní představení, koncerty, kreativní dílny a prodejní trhy. Ze spolků zde funguje Sbor dobrovolných hasičů a Svaz skautů a skautek. Nechybí zde knihovna, která je pobočkou Městské knihovny a pro veřejnost má otevřeno v budově v ulici U Obory. Nejbližší kino promítá v Obchodním centru Černý Most v Chlumecké ulici. Za další kulturou se jinak musíte vydat do centra města. Což je městskou dopravou přibližně 45 minut.

Příroda

Vzhledem k tomu, že se jedná o čtvrť nacházející se poblíž okraje Prahy, v okolí najdete spoustu přírodních lokalit, přičemž tou nejdominantnější je zřejmě Přírodní památka Bažantnice v Satalicích. Jedná se o velmi rozsáhlé zalesněné území se spoustou listnáčů, dubů, javorů, lip a jasanů. Hned za severovýchodní hranicí Bažantnice narazíte na přírodní rezervaci Vinořský park, která je tvořena územím někdejšího zámeckého parku. Nachází se zde několik pramenů, území ohraničují pískovcové skály. Setkáte se tu i s několika významnými stromy, dvěma lipami u kaple a dubem v Satalické bažantnici. Mezi Vinoří a Satalicemi vede naučná stezka Vinořský park-Satalická bažantnice, obě dvě tyto lokality spojují aleje stromů.

Sportoviště

V Satalicích se samozřejmě nezapomíná ani na sportovce. Mohou využít ke svým aktivitám například Sportareál Praha-Satalice na adrese U Arborky. Nachází se zde beachvolejbalové a tenisové kurty, dále víceúčelový kurt na nohejbal, malou kopanou a badminton, také sauna a whirpool. TJ Sokol Satalice s více než stoletou tradicí sídlí na adrese K Radonicům a mí dva sportovní oddíly: softbal a volejbal a jedenáct všestranných oddílů. Na adrese základní školy v ulici K Cihelně má své sídlo Horolezecký oddíl Satalice.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Na Úřad městské části Praha Satalice narazíte v ulici K Radonicům. Úřední hodiny pro veřejnost tu mají každé pondělí a středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00 hodin. Mateřskou školu najdete v Satalicích v ulici U Obory. Kromě toho jsou tu soukromé mateřské školy, a sice Základní a mateřská škola Heřmánek v ulici K Cihelně, dále Česko-anglická školka Mraveneček v ulici Pod poštou, Česko-anglická školka a jesle Little me v Hálově ulici a Lesní školka a lesní družina Satalický pramínek v ulici U Obory. Je zde tedy pět mateřských škol, z toho čtyři soukromé. Základní škola Satalice je umístěna v ulici K Cihelně, dále je zde ještě Základní umělecká škola Marie Podvalové v ulici K rybníčku. Celkem tu najdete tři základní školy, z toho jednu soukromou a jednu uměleckou. Nachází se tu také jedna střední škola – Obchodní akademie ve Vinořské ulici. Praktický lékař sídlí v Satalicích v Trabantské ulici.

Nákupní možnosti

Velmi dobře dostupné je nedaleké Obchodní centrum Černý Most, kde můžete nakoupit nejenom potraviny v Globusu nebo Lidlu, ale i elektroniku, oděvy a další zboží. Dále jsou dobře dostupné supermarkety obchodního řetězce Albert v Cíglerově a Breitcetlově ulici nedaleko Černého Mostu. V Kolbenově a Náchodské ulici taktéž poblíž Černého Mostu sídlí dva Penny Markety.

Doprava

V Satalicích zajištují městskou dopravu především autobusy. Projíždí tudy autobusové linky číslo 201, 269, 376, 396. Linka číslo 201 propojuje Nádraží Holešovice a Černý Most, linka číslo 269 Obchodní centrum Čakovice a Nádraží Uhříněves. Dále linka 376 má konečné v Letňanech a v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a linka číslo 396 v Hloubětíně a v Přezleticích na Kocandě. Do Radonic míří dopravní tepna K Radonicům, Vinořská spojuje čtvrť se sousední Vinoří, Trabantská s Kbely, Budovatelské s Bažantnicí a Lehovcem. Kromě toho čtvrť protíná železniční trať, která vede z Prahy do Turnova, nachází se na ní železniční stanice Praha-Satalice. Poměrně blízko je stanice metra Rajská zahrada na trase linky B, dostanete se k ní ulicí Budovatelskou.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.