28.03.2023

Rezidence Řepy: byl spuštěn prodej jednotek

26.03.2023

Byty Botič: v prodeji jsou byty na Praze 4

25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

Více aktualit
Zobrazeno všech 6 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Střešovic se nachází v městském obvodě Praha 6. Narazíte na ni na severozápadě metropole, kde je vměstnána mezi Břevnov, Veleslavín, Dejvice a Hradčany. Výměra Střešovic činí 155 ha, takže se nejedná o příliš velkou čtvrť. Na uvedeném nepříliš velkém prostoru žije celkem 6,7 tisíc obyvatel. Jedná se o původní starou osadu, kde se například se zde už na konci 18. století těžil kámen. Od přelomu 18. a 19. století se Střešovice začaly silně rozrůstat, k dalšímu výraznému rozmachu došlo v průběhu první republiky v letech 1918–1938, kdy zde vzniklo hned několik vilových čtvrtí. Také zde byla v roce 1938 otevřena novostavba nemocnice.

Kulturní památky

V rámci Střešovic můžete obdivovat celou řadu kulturních památek. Příkladem je římskokatolický kostel svatého Norberta postavený v letech 1890-1891 architektem Františkem Rožánkem. Kostel byl založený péčí strahovských premonstrátů, dodnes se nachází pod jejich duchovním vedením. U kostela je též fara. V ulici Před bateriemi byl v roce 1938 vybudován Sbor Církve českobratrské, navrhl ho architekt Bohumír Kozák. Dále stojí za pozornost například Müllerova vila z let 1928-1930 v ulici Nad hradním vodojeme, kterou má na svědomí architekt Adolf Loos, dále Vila s ateliérem sochaře Bohumila Kafky v ulici Na Ořechovce, Vlastní vila architekta Bohumila Hübschmanna v ulici U laboratoře nebo Vlastní vila architekta Otty Rothmayera v ulici U páté baterie. Je zde i řada dalších slavných vil, a to například vila s ateliérem malíře Vincence Beneše v Cukrovarnické ulici, vila s ateliérem Emila Filly v Lomené, vila s ateliérem malíře Václava Špály v ulici Na dračkách, nebo vila továrníka Edmunda Trauba v ulici Pod Hradbami či Vila prezidenta Václava Havla ve stejné ulici. Památkově chráněný je urbanistický celek Starých Střešovic. Pozoruhodná je i usedlost Malovanka v Patočkově ulici a Na Malovance. Za památkovou stavbu se považuje i Vozovna Střešovice, která zabírá prostor u ulic Patočkova, Na Ořechovce a Cukrovarnická. Svědectvím technické zdatnosti našich předků je Přečerpávací stanice Bruska, která se rozkládá v rámci ulic Pod hradbami, Svatovítská, Dělostřelecká a Buštěhradská.

Zábava

I zde se dá vyrazit za zábavou. Můžete například navštívit stále promítající Kino Ořechovka v ulici Na Ořechovce. Ve Střešovické ulici má své sídlo Muzeum MHD. V ulici Na Petřinách je Dům Vláčků, v němž se skrývá muzeum železnice. Za divadlem můžete vyrazit do nedalekých Dejvic. Magnetem je především Dejvické divadlo, které najdete v Zelené ulici přibližně 700 metrů od stanice metra Dejvická. Mezi členy souboru se vyskytují i některé současné herecké hvězdy, především Ivan Trojan i další. Právě proto je o zdejší divadelní představení velký zájem. Ovšem Dejvické divadlo není jediné. Podobně výraznou divadelní legendou je i divadlo Spejbla a Hurvínka. Oblíbené loutky a představení s nimi jsou k vidění v Dejvické ulici. Ovšem v této čtvrti najdete i divadlo Semafor, jež má své sídlo rovněž na Dejvické ulici pouhý kousek od stanice metra Dejvická. Navíc ve Střešovicích i Dejvicích sídlí i knihovny. Střešovická pobočka Městské knihovny má své sídlo v ulici U Brusnice V Technické ulici v Dejvicích byl před několika lety dobudován areál Národní technické knihovny, do které jistě zamíří všichni zájemci o techniku. Na stejné adrese najdete i dejvickou pobočku Městské knihovny. Kromě toho zde má své sídlo i Ústřední knihovna ČVUT se svým centrálním pracovištěm.

Příroda

I když jde o čtvrť, která se rozkládá uprostřed města, i zde se najdou přírodní památky, například Střešovické skály rozkládající se v prostoru 1,45 ha. Jedná se o pískovcový masiv. Rozsáhlý park se nachází na Kajetánce, nechybí zde ani rybník. K rekonstrukci parku došlo v rámci developerského projektu, díky němuž se na Kajetánce stavělo nové bydlení. Další přírodní lokalitou je rybník Vincentinum na potoce Brusnice. Je krajinotvorný a slouží k lovu ryb. Rozsáhlý park a vodní nádrž je možné vidět i na Markétě, která ale už spadá pod městskou čtvrť Břevnov.

Sportoviště

Střešovice jsou tradičně sportovními lokalitami. Sokol zde byl založen už v roce 1885 a vybudoval si Sokolovnu v ulici Na Andělce. Dnes sídlí v Sibeliově ulici a pořádá například cvičení pro seniory. Kromě toho zde už v roce 1911 byl založen Sportovní klub S. K. Střešovice, který je známý jako S. K. Střešovice 1911. Rozšířením Sokola vzniká Tělovýchovná jednota Tatran Střešovice, kterou v současnosti tvoří hned tři sportovní areály. Působí v Sibeliově ulici a sdružuje oddíly fotbalu, tenisu, florbalu, volejbalu a házené. Pochází odsud nejúspěšnější florbalový tým v České republice. Kromě toho se na území této čtvrti nacházejí i fitnesscentra Beachpraha v Chodecké ulici, Fitness Pyramida v Bělohorské ulici a JOYfit studio v ulici Nad Hradním Vodojemem. CORDEUS-centrum trvalého zdraví v ulici Na Dlouhém lánu nabízí cvičení pro seniory. V ulici Otevřená narazíte na Koupaliště Petynka. Za návštěvu stojí i Expreska Praha Dejvice, lázně a fitness centrum na Evropské ulici.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Vzhledem k tomu, že Střešovice patří pod městskou část Praha 6, potom se úřady pro občany skrývají pod Úřadem městské části Praha 6, který sídlí na ulici Československé armády. Ovšem informační kanceláře má i na Petřinách v ulici Nad Alejí nebo na Bělohorské ulici nebo na Deltě ve Vlastině ulici. Úřední hodiny pro vyřizování záležitostí jsou v pondělí a ve středu od 8.00 do 18.00 hodin. Zdravotních středisek, které zajistí péči praktických i odborných lékařů, je ve Střešovicích a na Praze 6 hned několik. Například na Evropské ulici se nalézá Centrum ambulantní zdravotní péče Ústřední vojenské nemocnice, dále v ulici Generála Píky je Ústav Leteckého zdravotnictví. V ulici Na Ořechovce je Zubní centrum. Poliklinika jsou ve Stamicově ulici a v ulici Pod Marjánkou. Pokud jde o mateřské školy, jedna státní se nachází v Jílkově ulici, dále Na Dlouhém lánu v ulici Nechanského, ve Velvarské ulici, která je na rozhraní Střešovic a Dejvic. Kromě toho je tu i Fakultní mateřská škola se speciální péčí v Arabské ulici. Nechybí soukromé školky Park Lane International School na Norbertově a Nessie English Preschool také na Norbertově, Oříšek na Starostřešovické, Bfresh v ulici U Ladronky, která je ale uzavřena. Celkem v městské čtvrti funguje osm mateřských školek, z toho čtyři státní školky a čtyři školky soukromé. Státní základní školy se zde nacházejí na Norbertově, dále v ulici U Dělnického cvičiště a Na Dlouhém Lánu a jedna Základní umělecká škola Jana Hanuše, dále tu najdete i soukromou základní školu Park Lane Internatinoal School na Norbertově. Celkem jde o čtyři státní základní školy a jednu soukromou. Samozřejmě vás budou zajímat i střední školy. Na Evropské ulici se nachází Vyšší odborná škola pedagogická a Sociální střední odborná škola pedagogická a Gymnázium. Všechny tři tyto střední školy sídlí na jedné adrese. Z vysokých škol je nedaleko v Dejvicích České vysoké učení technické a Vysoká škola chemicko-technologická se sídlem v Technické ulici.

Nákupní možnosti

Obyvatelé Střešovic samozřejmě mohou využít dostatek nákupních možností ve své čtvrti. V ulici Na Petřinách se nachází prodejna Billy, dále je Billa také na Evropské ulici a do třetice ještě v Radimově ulici Billa Markéta. Konečně se ve Vlastině ulici nalézá také Billa Dědina. V ulici Na Větrníku potom můžete narazit na prodejnu Norma. Na Bělohorské ulici můžete využít služeb Kauflandu. Ve Fajtlově ulici uvidíte prodejnu Albert a nechybí ani další z nadnárodních řetězců Lidl. Jeho obchod se nalézá ve Slánského ulici.

Doprava

Metro sice přímo neprotíná Střešovice, ale nachází se v blízkosti této čtvrti. Na rozhraní Dejvic a Hradčan leží stanice metra Hradčanská, v Dejvicích potom Dejvická a Bořislavka. Dostupnost Střešovic je přitom především ze stanice metra Hradčanská, odkud vede tramvajová trať směrem na Sídliště Petřiny. Jezdí tudy tramvajové linky 1 a 2. Linka číslo 1 spojuje Sídliště Petřiny a Spojovací, linka číslo 2 potom Sídliště Petřiny a Nádraží Braník. Přímo v katastru Střešovic se nacházejí zastávky Sibeliova, Ořechovka a Baterie. Také se ve Střešovicích nachází zastávka Vozovna Střešovice, kde staví kromě tramvajových linek 1 a 2 také linka 25. Dále je možné jet autobusem od stanice metra Bořislavka. Využít je možné autobusových spojů číslo 108, 164, 168, 191. Velmi důležitý je spoj číslo 108, která spojuje Sídliště Na Dědině a Bořislavku. Z Bořislavky směrem k sídlišti Na Dědině jsou na území Střešovic zastávky Pod Vyhlídkou, Macharovo náměstí a Vozovna Střešovice. Autobus číslo 164 spojuje Zličín a Polikliniku Petřiny, linka 168 Bílou Horu a Nové Butovice. Kromě toho je tu linka číslo 191 propojující smíchovské autobusové nádraží Na Knížecí a Letiště. Dále tudy jezdí spoje 180 a 184. Spoj číslo 180 odjíždí od stanice metra Dejvická a jede k Obchodní centrum Zličín, autobusová linka číslo 184 jezdí od metra Hradčanská na Velkou Ohradu. Pokud jde o silniční dopravu, pak tuto čtvrť půlí hlavní třída Střešovická. Na jedné její straně se nachází Ořechovka, na druhé potom zbylé střešovické lokality.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.