30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit
Zobrazuje se jediný výsledek
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Na severu Prahy se nachází katastrální území Třeboradice – jde vůbec o nejsevernější bod města Prahy. Řadí se po městskou čtvrť Čakovice. Do října roku 2007 toto území patřilo pod správní obvod Praha 19, od listopadu 2007 je součástí správního obvodu Praha 18. Třeboradice zároveň spadají do městského obvodu Praha 9. Na jihovýchodě sousedí s Miškovicemi, na jihu s Čakovicemi, na západě s Ďáblicemi a Březiněvsí. Rozkládají se na území 369 ha a žije zde lehce přes 1 tisíc obyvatel. V současnosti se zde staví a čtvrť se dále rozvíjí.

Kulturní památky

Nachází se zde několik pamětihodností, tou nejvýznamnější je kostel Nanebevzetí Panny Marie, který stojí na Slaviborském náměstí a je zde zároveň zvonice a hřbitov. Kostel byl vybudován v gotickém stylu v 1. polovině 14. století. Během 3. čtvrtiny 18. století prošel objekt celkovou barokní přestavbou, dnes jde o jednolodní obdélnou stavbu vyznačující se čtvercovým presbytářem. Dál tu najdeme v Pšovanské ulici sochu svatého Václava. Severně od vsi na cestě do Březiněvsi se potom nachází výklenková kaplička. Dále se na rozhraní Třeboradic a Čakovic nachází dva hřbitovy – třeboradický a čakovický.

Zábava

Na třeboradické hřišti pořádá každý rok občanské sdružení LíPa jeden z největších dětských dnů plný soutěží. V Třeboradicích na Slaviborském náměstí se nachází místní knihovna. Jinak je třeba za zábavou vyrazit do centra města. V Cukrovarské ulici v sousedních Čakovicích stojí Dům dětí a mládeže Čakovice s pestrou nabídkou volnočasových aktivit. Také v Čakovicích funguje ochotnický divadelní spolek Bílej Mlejn.

Příroda

Vzhledem k tomu, že jde o okrajovou městskou čtvrť, je zde v blízkosti dostatek zeleně. Uprostřed Třeboradic se nachází protipožární nádrž. V sousedních Čakovicích, pod které Třeboradice patří, se nachází velký zámecký park vhodný k procházkám, část parku tvoří biokoridor, nachází se zde také rybníky na Mratínském potoce. Za Třeboradicemi protéká Mírovický potok.

Sportoviště

SK Třeboradice je zdejší fotbalový klub. Zároveň zde funguje i Nohejbal Třeboradice, spolek přátel nohejbalu, který pořádá turnaje. Kromě toho je zde možnost cyklistických vyjížděk, například Povltavská cyklostezka s označením A27. V sousedních Čakovicích je v ulici Ke Stadionu tenisová hala, dále koupaliště a v Cukrovarské ulici Sportovně relaxační centrum Relax La Fabrique, které je zároveň fitness centrem.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Třeboradice patří pod Čakovice, zdejší Úřad městské části Čakovice sídlí na adrese náměstí 25. března v Čakovicích. Pro veřejnost je otevřený v pondělí od 8.00 do 18.00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 16.00 hodin, ve středu od 8.00 do 17.00 a v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. Na Slaviborském náměstí přijímá děti Mateřská škola Čakovice II. Základní škola v Čakovicích není, děti musí jezdit do Čakovic, kde je ZŠ Dr. Edvarda Beneše na náměstí Jiřího Berana. Nejbližší zdravotní středisko najdete v Oderské ulici v Čakovicích.

Nákupní možnosti

Nejbližší supermarket pro větší nákupy se nachází v Cukrovarské ulici v Čakovicích, jedná se o prodejnu obchodního řetězce Tesco. Dále je Tesco v Letňanech ve Veselské ulici. V Čakovicích se nalézá rovněž velká prodejna Globusu.

Doprava

Spojení Třeboradic se zbytkem města zajišťuje výhradně autobusová doprava. Zajíždí sem linky číslo 110, 158, 166 a 305. Linka číslo 110 propojuje svojí trasou Teplárnu Třeboradice a Hostavice. Dále tudy jezdí i autobusová linka číslo 158, která jezdí mezi Českomoravskou a Miškovicemi. Linka číslo 166 jezdí od Domova seniorů Ďáblice do Třeboradic. Linka číslo 305 potom z Náměstí Jiřího Berana do Hovorčovic. Výjezd z Třeboradic směrem ven z města na Hovorčovice zajišťuje Schoellerova ulice. Bělomlýnská tvoří spojení s Čakovicemi. Kromě silniční dopravy je v sousedních Čakovicích zajištěna i železniční doprava. Vede tudy trať Praha-Neratovice-Všetaty-Mladá Boleslav-Turnov, kterou jste za půl hodiny v centru města na nádraží Praha-Vršovice.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.