28.03.2023

Rezidence Řepy: byl spuštěn prodej jednotek

26.03.2023

Byty Botič: v prodeji jsou byty na Praze 4

25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

Více aktualit

Následující nabídky na prodej bytu v Újezdu nad Lesy zaujmou všechny, kdo nemovitost v této lokalitě hledají.

Zobrazeno všech 4 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Přímo u východní hranice Prahy se nalézá katastrální území Újezd nad Lesy. Patří pod městský obvod Praha 9 a správní obvod Praha 21. Sousední čtvrti má pouze na své západní straně, protože ve východní části Prahy tvoří hranici hlavního města Prahy. Mezi jeho sousedy patří na severu Klánovice, na východě Běchovice a na jihovýchodě potom Koloděje. Žije zde necelých 11 tisíc obyvatel a čtvrť se rozkládá na ploše 1014 ha. Jde o čtvrť s velkým podílem zeleně a rodinných domů, která se začala poměrně značně rozrůstat už na počátku 20. století. Impulsem pro rozšiřování se totiž stala výstavba železniční trati z Prahy. Tato trať byla do provozu uvedena v roce 1881. K silnému přílivu obyvatel došlo hlavně ve 20. a 30. letech 20. století. Masivní boom toto katastrální území zažilo také v 80. letech 20. století. Tehdy zde bylo vybudováno velké panelové sídliště, a proto sem přišla další vlna obyvatel. Dnes se zde rozvíjí především výstavba rodinných domů.

Kulturní památky

Z kulturních památek v Újezdě nad Lesy stával kostel svatého Bartoloměje, ovšem v roce 1806 byl zbořen. Stával zde přitom už ve 14. století, kdy o něm máme první zmínky. Později byl ale zrušen a nakonec i zbořen. Materiál získaný ze zbořeného kostela byl později využit na stavbu kostela Povýšení svatého Kříže v Kolodějích. Kromě toho byl do Koloděj odvezen také obraz svatého Bartoloměje a celkem tři zvony. Jeden z nich, který pochází dokonce až z roku 1486, se v zlodějském kostele nachází až do dnešních dnů. Kromě toho se v újezdském katastru nachází památkově chráněná vila na Starokolínské ulici. V sousedních Klánovicích existují archeologické stopy po někdejší tvrzi Slavětice. Poprvé je zmiňovaná už v roce 1227, ovšem už v roce 1586 je tvrz úplně pustá. Nachází se zde také rybníček jižně od vyvýšeniny, kde tvrz stávala, možná jde o pozůstatek někdejšího vodního příkopu, který k budově patřil. Další velice blízkou významnou kulturní památkou je Zámek Koloděje, jenž se nalézá v katastru sousední městské části. Stojí v Podzámecké ulici, v současné době je v soukromých rukou. Jde o původní gotickou tvrz, o níž máme zmínku už z roku 1346, a která byla přestavována nejprve renesančně v 16. století a následně barokně na počátku 18. století. Kromě toho je v Kolodějích ještě několik soch: krucifix v Úvozové ulici, socha Svatého Jana Nepomuckého, socha svatého Floriána. Poslední památkou v Kolodějích je kostel Povýšení svatého Kříže na rohu Lupenické a Podzámecké ulice.

Zábava

Pozitivní je, že v Újezdě nad Černými Lesy můžete vyrazit i za kulturou. Funguje zde polyfunkční kulturní dům Level. Najdete zde nekuřáckou restauraci a hudební klub, probíhají zde diskotéky, koncerty živých kapel. Kromě toho tu přímo v sále domu Level pořádá své přednášky a semináře na různá témata také Újezdská akademie volného času. Dále je v Masarykově základní škole na Újezdě otevřena celá řada zájmových kroužků. V Újezdě nad Lesy v Lomecké ulici je možné navštěvovat také hudební kurzy. Dále se v Klánovicích nalézá Kulturní centrum Nová beseda. Probíhají zde kurzy, přednášky, výtvarné dílny, koncerty, divadelní i filmová představení a dokonce si do zdejšího prostoru můžete i přijít zahrát šachy. V Sibřině v ulici Na Paloučku funguje Centrum volnočasových aktivit Sosákov, jde o Oázu kultury a vzdělávání, kde fungují třeba výtvarné dílny, keramický ateliér, taneční kroužky a přípravky, dramatické kroužky, výuka angličtiny. Hudební škola Yamaha nabízí své hodiny ve Školce Květinka v Chotouchovské ulici, její specialitou jsou hudební programy i pro velmi malé děti. Ve Staroújezdské ulici má pobočku pražská městská knihovna. Dále má svoji vlastní místní knihovnu také městská část Praha 21, tato knihovna sídlí na Starokolínské ulici. Kdo má zájem, může za kulturním programem vyrazit také do multikina na Černém Mostě nebo dále do centra Prahy.

Příroda

Vzhledem k tomu, že Újezd nad Lesy je okrajovou pražskou čtvrtí, stává se zároveň ideální lokalitou pro milovníky zeleně. Do přírody je odsud velice blízko. Les a zeleň zde máte doslova za domem. Velkým lákadlem je především rozlehlý Klánovický les s rozlohou 1030 ha. Tímto lesem můžete dojít až k Úvalům, nebo také do sousedních Klánovic. Jde o nejrozsáhlejší lesní porost na území Prahy vůbec. Najdete zde hned několik značených turistických cest a také naučnou stezku Klánovický les s celkem 17 zastávkami. Pokud ovšem z Újezda nad Lesy zamíříte ke vsi Květnice, otevře se těsně před vámi Škvorecká obora, je plná zvěře, narazíte zde také na Květnickou studánku. Jde o velice příjemnou lokalitu se spoustou romantických zákoutí, proto tvoří častý cíl procházek lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí. Ves Květnice rovněž nabízí svým návštěvníkům velmi hezké přírodní zázemí, a sice rybníček, kolem něhož se rozkládá malý park, dětské hřiště a restaurace. Na jaře, v létě a během časného podzimu celý areál slouží jako příjemné posezení pro matky s dětmi a nejenom pro ně. Rovněž se v katastru této městské části nalézá i přírodní park Klánovice-Čihadla. Ten je celý protkaný velice hustotu sítí nejrůznějších cest, cestiček, stezek a steziček. Zdejší park přitom podléhá zvláštnímu režimu ochrany, protože jde o lokalitu, kde je velký výskyt zvěře a je proto v zájmu všech, zajistit zvěři maximální podmínky k životu. Najdete zde například srnčí zvěř, dále divoká prasata, ale také zmiji obecnou, slepýše, veverky, poštolky, káňata, strakapoudy, datly, sojky i jestřáby.

Sportoviště

V Čentické ulici je multifunkční sportoviště, jedná se o volně přístupné venkovní hrací plochy. Narazíte zde na basketbalové a volejbalové hřiště, skatepark, dětské hřiště s levičkami. V Podlesné ulici nalezla své útočiště pobočka Pražského atletického svazu se sportovištěm. V Újezdě nad Lesy najdete také tenisové kurty, které si můžete pronajmout na hru. V Pilovské ulici sídlí zdejší fotbalový klub, takže pokud si chcete zahrát fotbal, musíte zajít právě sem. Kromě toho zde funguje občanské sdružení Tři pro zdraví, které si klade za cíl pořádat v širokém okolí nejrůznější sportovní soutěže a zvát na ně širokou veřejnost. Například se pořádá Warmpeace Újezdský dublon v systému běh-kolo-běh, dále Klánovické MTBO, čili závod jednotlivců na kole Klánovickým lesem a také Velká cena města Úval, závody na horských kolech. V sousedních Běchovicích můžete najít na Českobrodské ulici Jezdecký klub Běchovice. Také v Kolodějích v Podzámecké ulici narazíte na Jezdecký klub Koloděje. V Klánovicích můžete využít koupaliště. Katastrem Újezdu nad Lesy procházejí také cyklotrasy, a sice A50, takzvané Pražské kolo či okruh, 8207 Březí-Klánovický les a 8211 Klánovický les-Tismice.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 21 sídlí na Staroklánovické ulici. Úřední hodin jsou zde v pondělí a středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.30 hodin a v úterý a čtvrtek od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 15.00 hodin a také v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. Zdravotní péči o zdejší obyvatele zajišťuje přímo v místě poliklinika Medicur, která se nachází v Živonínské ulici. Další kliniku, Centrum zdravotní péče Jirny, INC a.s., naleznete v Jirnech. V Újezdě nad Lesy nachází mateřské školy v Čentické ulici, dále mateřská škola Sluníčko v Polesné ulici a MŠ Rohožník v Žárovické ulici, MŠ Sedmikráska v Lišické ulici, soukromá anglická škola Kindergarten v Luníkovské ulici, celkem tedy pět mateřských škol, z toho jedna jazyková soukromá. Samozřejmě nechybí ani zázemí v podobě základních škol. Masarykova základní škola se nalézá v Polesné ulici. Dále je v okolí Újezda nad Lesy ZŠ Masarykova Klánovice ve Slavětínské ulici, ZŠ Běchovice v Mýtná ulici, ZŠ Koloděje v Lupenické ulici, ZŠ Úvaly na Náměstí Arnošta z Pardubic v Úvalech, ZŠ Šestajovice v Komenského ulici a ZŠ Jirny v Brandýské ulici. Přímo v centru Újezda nad Lesy je jedna základní škola, v okolí potom ještě šest dalších základních škol. Nejsou zde žádné střední ani vysoké školy.

Nákupní možnosti

Přímo v katastru Újezdu nad Lesy najdete hned tři supermarkety. Prvním z nich je Penny Market, který naleznete na Starokolínské ulici, další Albert na Malešovské, posledním z nich potom Lidl sídlící na Novosibřinské ulici. Kdo chce ještě větší nákupy, může vyrazit do Obchodního centra Černý Most, které sídlí v Chlumecké ulici na Černém Mostě. Narazíte tu na obrovský hypermarket Globus. Dále je zde i velké nákupní centrum, která zahrnuje například prodej oděvů značky Marks and Spencer. Nechybí tu rovněž prodejna Makro a nábytkářský gigant IKEA, všechny tyto obchody mají své sídlo v již zmiňované Chlumecké ulici. V Breicetlově ulici na Černém Mostě narazíte na supermarket Albert. Na Hartenberské ulici také na Černém Mostě můžete nakoupit v supermarketu Lidl a konečně ještě v Náchodské ulici funguje Penny Market. Využít můžete při cestě z centra všechny zmiňované obchody podle potřeby.

Doprava

Metro sice do Újezda nad Lesy nejezdí, ale spojení s centrem města Prahy poměrně dobře zajišťují autobusy. Díky nim je také možné dopravit se rychle na konečnou metra linky B na Černém Mostě. Čtvrtí projíždějí a staví v ní autobusové linky 163, 250, 251, 260, 261, 269, 303 a 391. Linka číslo 163 propojuje Želivského a Sídliště Rohožník, linka 250 Černý Most a Sídliště Rohožník, linka číslo 251 Nádraží Klánovice a Sídliště Rohožník, linka číslo 260 Nádraží Klánovice a Netušilskou, linka číslo 261 Černý Most a Klánovice, linka číslo 269 Obchodní centrum Čakovice a Nádraží Uhříněves, linka 303 Černý Most a Říčany Wolkerovu ulici, linka 391 Nádraží Klánovice a Úvaly, železniční stanici. Také automobilisté to zde mají velmi snadné, protože Českobrodská ulice, která Újezd nad Lesy protíná, vede na východ směrem ven z města na Český Brod a dál na východ Čech, na druhou stranu se pak u Běchovic napojuje přímo na Pražský okruh, ze kterého se můžete v Praze dostat kamkoli potřebujete. Železniční spojení zajišťuje trať z pražského Masarykova nádraží na Český Brod, Kolín a Pardubice.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 
Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.