30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit
Zobrazeno všech 12 výsledků
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty
Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Prahy, ležící jihovýchodně od potoka Botič, se nazývá Záběhlice a řadí se do městského obvodu Praha 10. Spadá sem ale i Zahradní Město patřící také pod Prahu 10 a Spořilov jako součást Prahy 4. Čtvrť se rozkládá na 569 ha a žije v ní 34,5 tisíce obyvatel. Charakter Záběhlic tvoří stará část i nově vybudovaná sídliště. Záběhlice sousedí s Chodovem, Michlí, Strašnicemi a Hostivaří. Z historických kulturních památek upoutá novobarokní záběhlický zámek v ulici Za potokem. Pozoruhodný je kostel Narození Panny Marie v ulici K Prádelně, jehož základy pocházejí už z 1. poloviny 12. století. Na Spořilově v ulici Roztylské sady se nachází kostel svaté Anežky České.

Sportoviště

Divadla bohužel v katastru Záběhlic a Spořilova nesídlí. Na spořilovské Hlavní ulici se ale nachází kulturní centrum Sigma s divadelní kavárnou a kinem. Na Zahradním Městě a na Spořilově narazíte na dvě pobočky Městské knihovny. Zeleň v Záběhlicích zastupují parky Botič-Milíčov s rozlohou 824 ha, Hostivař-Záběhlice o velikosti 423 ha a Geopark Akademie věd. Sportovní zázemí záběhlických tvoří Sportovní areál Hamr-Záběhlice. Nachází se zde například 18 tenisových kurtů, ale i fitness studio a posilovna. Čtvrtí vede cyklostezka A41 ze Záběhlic přes Chodovec až na Háje.

Radnice

Správní záležitosti mohou občané řešit na úřadě městské části Praha 10, který sídlí ve Vršovické ulici u Edenu. Zázemí zdravotních služeb zajišťuje velká Poliklinika Zahradní město v Jabloňové ulici a Poliklinika Spořilov v Božkovské ulici. Nachází se zde pět mateřských, šest základních a tři střední školy. Pokud jde o nákupní možnosti, v Žirovnické, Choceradské a Švehlově ulici najdete supermarkety obchodní sítě Penny market. V Jabloňové stojí Tesco, v ulicích Topolová a Hlavní narazíte na Albert.

Doprava

Dopravu do Záběhlic zajišťují autobusy číslo 101, 106, 188, 196 a 293. Z centra Prahy vede přes Muzeum na Spořilov tramvajová linka číslo 11, přes Karlovo náměstí linka číslo 6. Trasa metra přes Záběhlice nevede, ale autobusy se na něj často napojují na stanici Kačerov. Kolem Spořilova vede dálnice D1, což usnadňuje výjezd na ni.