Plánované dopravní projekty do konce roku 2020

12 října, 2020
0 komentářů

Pro trh s rezidenčními nemovitostmi a vývoj cen v jednotlivých pražských lokalitách jsou důležité projekty většího rozsahu, které jsou zde plánovány. Při rozhodování o investici do nemovitostí je dobré vědět, jaké projekty jsou v okolí připravovány.

V následujících letech Prahu čeká realizace několika významných dopravních projektů, a to hlavně vzhledem ke zvyšující se potřebě investic do zlepšování dopravních podmínek. Tato potřeba je způsobena nárůstem počtu obyvatel hlavního města, kteří dojíždí za prací v rámci Prahy, nebo ze Středočeského kraje, ale i tendence omezovat počet projíždějících aut a nabídnutí alternativy v podobě hromadné dopravy.

Aby tato ekologičtější varianta byla ale pro obyvatele atraktivní, síť MHD musí být dostatečně kvalitní, hustá a její linky frekventované.

Projekty, které začnou ještě v roce 2020

Na konci roku 2019 byl schválen tzv. Akční plán projektu Polaď Prahu, který obsahuje strategii a plány na rozvoj pražské dopravy na roky 2019-2023. Již tento rok by podle něj měly začít například projekty revitalizace Václavského náměstí, která obnoví tramvajovou trať v jeho horní části, rozvoj P+R parkovišť u stanic metra a na místech napojení Prahy ze Středočeského kraje, nebo nové tramvajové trati Modřany-Libuš a Sídliště Barrandov – Holyně-Slivenec.

Linka metra D

Nejvýznamnějším plánovaným dopravním projektem je bezesporu výstavba 10 km dlouhé linky metra D. Ta by měla být dokončena na konci roku 2027, již v roce 2019 ale započaly přípravné práce a geologické průzkumy.

Výstavba začne úsekem Pankrác – Nové Dvory, pokračovat bude na Depo Písnice a jako poslední bude realizováno propojení Pankrác – Náměstí Míru.

ZipRealty report 1Q-2Q/2020

Článek je součástí reportu serveru ZipRealty, který mapuje dění na českém trhu s rezidenčními nemovitostmi a developerskými projekty se zaměřením na dopad pandemie COVID-19 na něj. Celý report je k dispozici zde.

Může Vás zajímat:  Proč i přes krizi ceny nemovitostí neklesají?

Zanechat komentář