Po delší době se začnou v Česku zvedat ceny nájmů. V Praze mohou zdražit až o pětinu

27 září, 2021
0 komentářů

V důsledku odlivů turistů z hlavního města v dubnu loňského roku začaly ceny nájmů klesat.  Na trh se dostaly neobsazené a většinou velmi dobře udržované byty v atraktivních lokalitách určené ke krátkodobému pronájmu zahraničním návštěvníkům, které konkurovaly tradičním nájemním bytům. Kromě toho Prahu v důsledku výuky na dálku opustila většina vysokoškolských studentů.

V době pandemie bylo možné bydlet v atraktivní lokalitě za rozumnou cenu

Nájmy klesly v rámci celé ČR, ale právě v Praze byl tento trend nejmarkantnější. Podle údajů portálu UlovDomov.cz klesl nájem bytu 2+kk v hlavním městě průměrně o dva tisíce korun na 14 tisíc korun za měsíc, což je propad o 12,5 %

V létě se propad nájmů zastavil. Čeká nás růstový trend

Na konci druhého čtvrtletí se ovšem pokles cen zastavil a na podzim začnou nájmy v hlavním městě podle odborníků opět růst. Jak silný bude tento růstový trend není zatím snadné odhadnout. Bude záležet na dalším vývoji pandemie. Pokud by se situace vyvíjela pozitivně, do Prahy se mohou vrátit turisté a prezenční výuka na vysokých školách zvýší zájem o studentské bydlení.

Podle Viktora Mejzlíka obchodního ředitele společnosti GarantovanyNajem.cz. by nájmy během příštích 12 měsíců mohly razantně růst. Ve větších městech očekává 10% nárůst, v Praze by nájmy mohly zdražit až o 20 %.

CEO inzertního portálu Bezrealitky.cz předpokládá, že růst nájmů bude pozvolný a návrat cen na úroveň před pandemií v nejbližší době nepředpokládá.

zdroj: e15.cz

Může Vás zajímat:  V dostupnosti bydlení se Česko umístilo mezi 22 hodnocenými zeměmi jako předposlední

Zanechat komentář