Policie našla viníky popraskané novostavby Prague Marina v Holešovicích na Praze 7

20 ledna, 2014
0 komentářů

Policie našla viníky popraskané novostavby Prague Marina

Bytový dům Prague Marina v Holešovicích na Praze 7 je dnes známý nejen svou netradiční architekturou a zajímavou lokalitou ale také neblahým posunem nosné konstrukce, kvůli které musel být také dvakrát evakuován. Policie nedávno ukončila šetření a obvinila čtyři lidi z obecného ohrožení z nedbalosti. Obviněným hrozí až osm let vězení a náhrada škody.Podle zpravodajského portálu FinancniNoviny.cz obvinila policie již čtyři lidi z obecného ohrožení způsobeného nedbalostí. Českou tiskovou kancelář o tom informoval Tomáš Hulan, policejní mluvčí pražské policie. Holešovický bytový dům Prague Marina postavila stavební společnost Metrostav a developer Lighthouse Group. Vybudovaly zde celkem 150 luxusních bytů, které však mají problémy se statikou již od dubna roku 2012. Došlo zde k deformaci asi čtvrtiny sloupců podpírajících střední část objektu. Několik desítek obyvatel tak muselo dvakrát opustit své byty, než se situace vyjasnila. Společnost Metrostav se od té doby odmítá k případu vyjadřovat.

Řízení v kauze Prague Marina

Po několikaměsíčním šetření obvinila policie čtyři lidi ve věku 37, 45, 61 a 61 let. Podle expertiz provedených statiky bylo údajně hlavní příčinou praskání budovy Prague Marina špatné navržení objektu a použití nevhodných stavebních materiálů. S obviněnými bylo zahájeno trestní řízení, což společnost Metrostav opět odmítla komentovat. Zatím není potvrzeno, zda šlo i o zaměstnance stavební společnosti Metrostav, ale jak potvrdila Česká tisková kancelář bývají v takových případech obviněni projektant, statik, technický dozorce a stavbyvedoucí. Mezi nedávnými obviněnými by tak mohl být i jeden zaměstnanec Metrostavu.

Obecné ohrožení

A jak je to s obecným ohrožením z hlediska právního? Obecné ohrožení z nedbalosti spáchá ten, kdo svým jednáním vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví, tak praví trestní zákoník. Kromě újmy na lidském zdraví pamatuje také na škodu na majetku. V případě holešovického domu Prague Marina přesáhla škoda na majetku deset miliónů korun a tak hrozí obviněným až osm let vězení. Policie však s šetřením ještě neskončila a tak počet obviněných nemusí být ještě konečný.Může Vás zajímat:  Na Chodově vyrůstá Opportunity

Zanechat komentář