Postaví se projekt Troja Horizons v Bohnicích? Známe odpověď

6 července, 2017
0 komentářů

aktualizované 6.7.2017

Rozhodnutí o umístění stavby Bytový dům "Troja Horizons" se vydáva

Zobrazit PDF - MČ PRAHA 8 Rozhodnutí: územní rozhodnutí - Bytový dům "Troja Horizons" - 29.6.2017

19.5.2017 Praha - V Bohnicích se má stavět jedenáctipatrový dům, v němž se má nacházet stovka bytů. Proti výstavbě se ale ohradila městská část Praha 8. Po magistrátu hlavního města Prahy žádá, aby pozemek určený k výstavbě směnil s jeho vlastníkem, podnikatelem miliardářem Pavlem Sehnalem za jinou náhradní parcelu.

Na vině je magistrát

Jedná se o pozemek ležící na křižovatce ulic Lodžská a K Pazderkám. Právě tam se má stavět bytový dům Troja Horizons. Jedná se o jedenáctipatrovou stavbu, v níž by měla být umístěna zhruba stovka bytů. Přízemí plánovaného domu mají zaplnit komerční prostory. Nyní je ale otázkou, kde se bude stavět. Radnice Prahy 8 je totiž proti této výstavbě. Stavba je podle názoru Víta Cézy, předsedy komise pro životní prostředí Prahy 8, proti koncepci další výstavby bohnického sídliště. Proto radnice Prahy 8 žádá směnu pozemků za jiné v pražských Letňanech. Tato směna ale vinou magistrátu hl. m. Prahy vázne.

Radnice chystá správní žalobu

Radnice městské části Praha 8 tvrdí, že magistrát hl. m. Prahy jí slíbil, že směnu pozemků zařídí. S plánovanou směnou je srozuměný i podnikatel Pavel Sehnal, investor stavby. Ovšem s popisovanou transakcí nesouhlasí Institut plánování a rozvoje (IPR). V případě, že hlavní město Praha nezařídí směnu pozemků s investorem, investor se chystá na magistrát hl. m. Prahy podat správní žalobu.

Výzva k dodržení slibu

Podle radnice Prahy 8 v tuto chvíli hlavní město neplní své sliby a odmítá pozemky směnit, jak bylo dříve dohodnuto. Kromě toho mají radní Prahy 8 informace o tom, že magistrát chce státní správě Prahy 8 odejmout kompetence, podle kterých by o této věci mohla rozhodnout. Radní Prahy 8 proto vyzývají magistrát města, aby dodržel, co slíbil.

Může Vás zajímat:  25 skvělých nápadů na TV stěny - inspirace TV stěna

Pozemky jsou v cenné lokalitě

Starosta Prahy 8 Roman Petrus říká, že rada hlavního města se směnou souhlasila, kdo se ale staví proti této dohodě, je IPR. Institut plánování a rozvoje tvrdí, že pozemky poblíž letiště v Letňanech, za které měl být prostor v pražských Bohnicích na křižovatce ulic Lodžské a K Pazderkám vyměněn, jsou velmi důležité a nachází se v cenné lokalitě. Proto plánovanou směnu odmítá. Vít Céza, ale dodává, že pokud město nemá zájem směnit tyto pozemky, má najít jiné, které budou investorovi Pavlu Sehnalovi vyhovovat.

Směně se prý nebrání

Jestli nedojde ke směně pozemků, tak ve chvíli, kdy investor obdrží územní rozhodnutí pro stavbu, podá správní žalobu. Ovšem správní žaloba samozřejmě nemá odkladný účinek. Ředitel IPR Ondřej Boháč se vyjadřuje v tom smyslu, že se IPR směně ale nebrání. Primárně s ní prý nemá problém, ale město má podle něj nejdříve jasně říci, kde v budoucnosti budou náměstí a ulice, pak prý bude možné směnu provést. Jak celá situace dopadne, to zatím ovšem není jasné.

Související odkazy:

Zanechat komentář