Používat kalkulačku hypotéky se vyplatí – šetří peníze i čas

26 září, 2014
0 komentářů

logo_cz Hypoteční úvěr je velmi vyhledávanou možností, jak si pořídit vlastní bydlení i bez velkého kapitálu. V nabídkách finančních institucí se objevuje v různých podobách a s různými parametry. Liší se nejen délkou splácení, ale samozřejmě také úrokovou sazbou. Pokud i vy zrovna stojíte před rozhodnutím, jakou hypotéku či způsob financování zvolit, měli byste mít vše nejen dobře promyšleno, ale především spočítáno.

Koupě domu nebo bytu je tedy s pomocí hypotečního úvěru dražší varianta než v případě, že nemovitost pořídíte za hotové. Když si však umíte propočítat, jaká sazba je pro vás nejvhodnější, můžete spoustu peněz ušetřit. O výsledné částce, kterou za poskytnutí úvěru zaplatíte, totiž rozhoduje každá desetina úrokové sazby, ač se to třeba na první pohled zdá zanedbatelné číslo.

Základní tipy pro správný výběr

Při volbě typu hypotečního úvěru mějte na paměti, že k nejdůležitějším parametrům patří právě délka splácení, tedy délka čerpání hypotéky, a úrok. Obecně platí pravidlo – čím kratší dobu splácíte s využitím nižší úrokové sazby, tím méně na úrocích zaplatíte. Je ovšem nutné brát v potaz to, že měsíční splátka bude nejméně v hodnotě průměrné mzdy v České republice. Příjemné však je, že stát jako takový podporuje snahy pořídit si vlastní bydlení. Pro vás to bude znamenat nižší daňovou povinnost, protože si budete moci v daňovém přiznání odpočítávat zaplacené úroky. Tedy za předpokladu, že hypotéka je pro vás řešením pro vlastní bytovou potřebu.

Z výše uvedeného zcela jasně vyplývá, že důkladný propočet je více než potřebný. I pouhé dvě desetiny u úrokové sazby mohou celkové náklady na pořízení nemovitosti zvýšit o více jak sto tisíc korun. Nemusíte se však trápit zdlouhavými výpočty s tužkou a papírem při porovnání hypoték u jednotlivých bank a finančních institucí. Vše za vás spočítá kalkulačka hypotéky. Stačí zadat výši úvěru, počet let splácení, úrokovou sazbu, kterou vám vybraná společnost nabízí, a poplatek za vedení úvěru. A během pár chvil vidíte, zda se vám to vyplatí, nebo existují někde jinde výhodnější možnosti úvěru. Není tak potřeba absolvovat desítky schůzek v bankách nebo s finančními poradci. V pohodlí domova po pár kliknutí myší zjistíte, jak a kolik lze na hypotéce ušetřit.

Může Vás zajímat:  Praha 4 - Na Pankráci roste novostavba V Tower se 130 luxusními novými byty

Při výběru bydlení se tak v rozhodování neunáhlujte. A to nejen v otázce výběru konkrétní nemovitosti. Ať už se bude jednat o byt či rodinný dům, je to právě hypotéka, která rozhodne o vaší spokojenosti a pohodě. Ani sebelepší lokalita, adresa nebo prostředí vám nenahradí pocit spokojenosti z toho, že jste zvolili to nejvhodnější a nejrozumnější financování. A za ušetřené peníze pořídíte třeba bazén nebo nové auto.

Zanechat komentář