Praha 10 se rozroste, Skanska plánuje nové byty v Malešicích

4 dubna, 2017
0 komentářů

Před developerskou společností Skanska Reality stojí opět velká výzva. Firma, která je součástí švédské stavební skupiny Skanska, koupila v Praze 10 Malešicích pozemky o rozloze sedm hektarů. Na této ploše má v budoucnu dle developera Skanska Reality, který patří mezi čtyři největší rezidenční developery v České republice, vyrůst nová čtvrť se 600 až 800 novými byty. Skanska by tak tímto projektem rozšířila své porfolio více než sedmi tisíc postavených bytů.

Nové byty v dosahu metra

Nová čtvrť by měla vzniknout v širším centru Prahy, poblíž ulice Černokostelecká, a to v docházkové vzdálenosti do stanice metra A - Depo Hostivař. V lokalitě se zároveň nachází dvě tramvajové zastávky - Malešická továrna a Na Homoli, díky čemuž bude zajištěna bezproblémová dostupnost po městě.
Součástí projektu by měl být areál, který zabezpečí svým rezidentům i další služby, jako je například mateřská školka, obchody, kavárny nebo restaurace. Návrh urbanistického řešení projektu dostal na starosti ateliér Qarta architektura.

Lokalita a plány investorů

Co se týče harmonogramu výstavby, projekt zatím nemá ani územní rozhodnutí. Záměr developera Skanska je nyní v databázi EIA, kde se posuzuje vliv na životní prostředí. Kromě pozemku v pražských Malešicích, který byl dosud zanedbaný a který Skanska odkoupila od pražského developera DBD Group, vlastní developer Skanska i průmyslový areál Michelských pekáren a areál bývalého Modřanského cukrovaru, kterým plánuje dát novou tvář.
Negativní stránkou projektu je, že v jeho bezprostřední blízkosti plánuje rakouský investor překladiště kontejnerů s napojením na železnici i kamionovou dopravu, které by představovalo pohyb i 110 kamionů denně. S tím však nesouhlasí místní obyvatelé ani radnice, které se proti záměru investora postavili.

Může Vás zajímat:  Podlahovým trendům vévodí kamenný koberec

Zanechat komentář